Petrus şarap fiyat 2024 alkol ürünleri ile ilgili yapılan araştırmaların arasında bulunmaktadır. Dünyaca ünlü ve en pahalı şarap olarak bilinen Petrus şarabının 2024 yılında ise 9.100 Euro ile satışta olduğu bilinmektedir.

Minimum150.000 TL
Ortalama174.000 TL
Petrus Şarap Fiyat

Kurların değişmesi Petrus şarabının Türk Lirası bazında fiyatının değişkenlik göstermesine neden olsa da, ortalama 174.000 TL ile 175.000 TL arasında bir fiyata sahip olduğu söylenebilir.

Petrus Şarap Ne Kadar

Petrus Şarap Fiyat

Şaraplar hakkında araştırma yapan pek çok kişi, Türkiye’de satılan en pahalı şaraplardan birinin Petrus olduğunu görmektedir. Petrus şarap ne kadar sorusunun cevabı ise çeşitli etkenler dolayısıyla değişkenlik gösteriyor. Marka tarafından farklı içerikler ve farklı yıllarda üretilen şarapların olması fiyatların farklılık göstermesine neden oluyor.

Euro bazında fiyatlandırılan Petrus şaraplar, kur farkı sebebiyle Türkiye’de farklı fiyatlar ile satılıyor. Günümüzde ise 174.000 TL ile başlayan fiyatlar, yükselerek devam ediyor.


Daha fazla ilgili içerik;


Petrus Şarap 1996 Fiyat

Petrus Şarap Fiyat

Petrus şarap 1996 fiyat, yüksek fiyatlı alkoller arasında en çok konuşulan konulardan biri haline geliyor. 19.900 sterlin üzerinden satışta olan Petrus 1996 şarap, 440.150 TL üzerinden satılıyor. Markanın en sevilen şaraplarından biri olan Petrus 1996 ise Türkiye’de çeşitli restoranlarda satılıyor.

Petrus Şarap Nedir

Petrus Şarap Fiyat

Yüksek fiyatları ile dikkat çeken Petrus şarabının içeriği ve nasıl üretildiği merak edilmektedir. Petrus adı verilen bu şarap, Fransa’nın Bordeaux kentinde ve Saint-Émilion sınırına yakın olan Pomerol bölgesinde üretilmektedir.

Bu bölge, şarapçılık bölgesi olarak da bilinmektedir. 11.4 hektarı kaplayan bu küçük alanda üretilen Petrus şaraplar, yalnızca Merlot üzümleri kullanılarak üretilmektedir. Bunun yanı sıra siyah kiraz, ahududu ve vanilya ile de aroma katkısı sağlanmaktadır. Kendine ait eşsiz bir tada sahip olan Petrus şarap, farklı yıllarda üretiliyor olması sebebiyle birbirinden farklı tat ve aromalara sahiptir.

Petrus Şarabı Nerede Üretiliyor

Petrus Şarap Fiyat

Petrus şarabı nerede üretiliyor sorusuna Fransa cevabını vermek doğru olacaktır. Cennete içileceği vaatleri ile hakkında reklamlar yapılan bu şarap, alkol ürünleri arasında en pahalı ürünlerden biri olması ile de dikkat çekmektedir. Özel üzüm ve aromalardan üretilen bu şarap, kendine has tadı ile tadımlar esnasında en dikkat çeken şaraplardan biri olmaktadır.