En çok satılan kırmızı şarap ve yumuşak içimli kırmızı şarap markalarını sizler için derledik. Dünyanın en iyi şarap markaları ve Türk şarap markalarını gelin birlikte inceleyelim.

Kırmızı şarap tavsiyeFiyatlar
Kuzeybağ Köstevek375 TL
Pamukkale Anfora Merlot235 TL
Yedi Bilgeler Bias Priene Merlot765 TL
Nif Bağları Sangioeve379 TL
Kuzeyvağ Öküzgözü405 TL
Kırmızı şarap tavsiye

En çok satılan kırmızı şarap özellikle yeni yıl hazırlıkları yapmaya başlanan kişilerin en çok araştırdıkları konulardan biri haline gelmiştir. Alkol büyük yemeklerde ve partilerde sıklıkla tüketilen içecek grubuna verilen addır.

Yumuşak İçimli Kırmızı Şarap Markaları

Yumuşak İçimli Kırmızı Şarap Markaları

Şarap, genellikle üzümden üretilen ve çeşitli mayalama yöntemleri sayesinde alkollü hale getirilen alkollü içeceklerden biridir. Çeşitli meyvelerden de üretilse de, üretiminde yoğun olarak üzüm kullanılmaktadır. Yemeklerin yanında tüketilmek için de uygun olan ve bu gibi sebepler dolayısıyla sık sık tercih edilen şarapların kendilerine ait alkol seviyeleri bulunmaktadır. Bu durum farklı şarapların, kendilerine has farklı tatları olmasını sağlar.

En çok satılan kırmızı şarap markalarının arasında Kavaklıdere gelmektedir. Bunun yanı sıra Sevilen, Vinkara, Doluca, Sarafin gibi markalar da sıklıkla tercih edilmektedir.

Yumuşak içimli kırmızı şarap markaları pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Özellikle gündelik yaşamında alkol tüketimi daha az olan kişiler, özel günlerde yumuşak içimli alkoller tercih etmektedir. Alkollerin kendilerine ait tatları ve özelliklerinin olması tatlarının da birbirinden farklı olmasının sağlar.

Eğer siz de yumuşak içimli bir kırmızı şarap arıyorsanız;

  • Kuzeybağ Köstevek,
  • Pamukkale Anfora Merlot,
  • Yedi Bilgeler Bias Priene Merlot,
  • Nif Bağları Sangioeve
  • Kuzeyvağ Öküzgözü gibi şarapları tercih edebilirsiniz.

Daha fazla ilgili içerik;


Tatlı Kırmızı Şarap Markaları

Tatlı Kırmızı Şarap Markaları

Şarap üretim şekilleri ve hangi meyvelerden üretildiğine göre tadı değişen, alkollü bir içecektir. Şık yemeklerde meşrubat olarak sıklıkla tercih edilen şarapların seçimi, yenilen yemeğe göre de yapılabilir. Tüm bu etkenler, pek çok şarap çeşidi ve türü olmasını sağlamıştır.

Günümüzde pek çok kişi alkolün tadını beğenmediği için tüketmediğini dile getirmektedir. Bu gibi durumlarda bir akşam yemeğinde ya da özel bir günde içmek ya da misafirlerinize ikram etmek için daha kolay içilebilir bir şarap arıyorsanız, bu durumda tatlı şaraplardan yana tercih yapabilirsiniz. Meyve şarapları bu noktada en sık tercih edilen ürünlerin arasında gelmektedir. Farklı meyvelerden üretilen bu şaraplar, kendilerine has, oldukça tatlı bir tada sahiptir.

Tatlı kırmızı şarap markaları da bu konuda sizlere yardımcı olabilir.

  • Pamukkale Mulier,
  • Kavaklıdere
  • Narince markalarının kendilerine ait tatlı şarapları bulunmaktadır.
  • Bunun yanı sıra Çamlıbağ likör şarabı da tatlı şarap olarak tercih edilebilir.

Şarap Sarhoş Yapar mı?

Şarap içerisinde alkol olması sarhoş olabileceğiniz anlamına gelir.

Şarap Unutkanlık Yapar mı?

Şarabın uzun süre tüketilmesi, unutkanlığa neden olabilir.