Pimapendeki Yapışkan Bantlar Nasıl Çıkar – Video Anlatım

Pimapendeki yapışkan bantlar nasıl çıkar, bilgilendiriyoruz. PVC bant sökücü sprey ve DNC kurumuş bant sökücü hangisidir, birlikte inceleyelim.

Pimapendeki yapışkan bantlar nasıl çıkar sorusu yeni takılan pimapenler için geçerli olup sıkça sorulur. Yapışan bantların çıkarılma işlemi için birçok yöntem bulunur. Yapışan bantları çıkarma  yöntemleri  şu şekilde sıralanabilir.

  • Isı tabancası kullanımı ile 500 ile 600 derece arası ısı uygulayarak bu bantları çıkarabilirsiniz. Ancak işlemi yaparken tabancayı çok yakın tutmadığınıza dikkat edin.
  • Purteks pimapen bant sökücü ile yapışan bantları çıkarabilirsiniz. İşlemin yapılabilmesi için bir boya fırçasıyla yardım almanız gerekir.
  • Evlerimizde sıklıkla kullandığımız bulaşık süngeri yardımı ile yapışan bantları çıkarmanız mümkündür.

Kurumuş Pimapen Bantları Nasıl Çıkar

Kurumuş pimapen bantları nasıl çıkar

Kurumuş pimapen bantları nasıl çıkar sorusu için birçok yöntem kullanabilirsiniz. Pimapene yapışan bantları çıkarmanın en etkili yolu ise pimapen sökücü kullanmaktır. Pimapen sökücüyü kullanarak kısa sürede kurumuş bantları çıkarmanız mümkündür. En etkili olan bir diğer işlem ise bulaşık süngeri olabilir. Bulaşık süngeri ile kurumuş bantları sıcak su yardımı ile çıkarmanız mümkündür. Pimapen yapılan evlerde sıkça görülen kurumuş bant  sorunu  için uygulanan yöntemlerde çok dikkatli olunmalıdır. Çünkü bazı yöntemler ile pimapen’e zarar verebilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


Penceredeki Bant Lekesi Nasıl Çıkar

Penceredeki bant lekesi nasıl çıkar

Penceredeki bant lekesi nasıl çıkar sorusu genelde yeni evlerde yaşanan bir sorun olup bazı yöntemler ile kısa sürede çıkabilir. Bant lekesini çıkarma  işlemi  için en etkili yöntemin aseton kullanmak olduğu bilinir. Aseton iyi bir leke çıkarıcı olarak kullanılabilir ve bulaşık süngeri yardımı ile kısa sürede leke ortadan kalkar. Yapıla işlemde asetonu az miktarda kullanmak yeni olan cama zarar vermeden ufak hareketler ile kolaylıkla çıkacaktır. Yani baskı uygulamadan bant lekesi camdan çıkacaktır.

Purteks Bant Sökücü Jel

Purteks bant sökücü jel kullanarak yapışan ve kurumuş bantları cama zarar vermeden kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Yapışan veya kuruyan bandı çıkarmak için az miktarda jeli bir boya fırçası ile alıp yapışan bölgeye sürülmesi gerekir. Sonrasında 15-20 dakika beklenip yapışan parçaları ufak hareketler ile çıkarıp hiçbir iz bırakmadan temizleyebilirsiniz. Yapışan bantlara sürülen jel kabarmadan bantları çıkarmaya çalışmayın ve mutlaka bir süre bekleyip bantları çıkarın.

Ali Saroğlu

Ali, Ankara'da yaşıyor. Deneyimlediği tecrübeleri paylaşmayı seviyor. Liberal. ali.saroglu@bedavainternet.com.tr