Pinyata İçinde Ne Var

Pinyata içinde şeker, jelibon, zıplayan oyuncaklar vb. aklınıza gelebilecek birçok şeyi bulabilirsiniz. Pinyatalar çocukların heyecanla eğlendikleri oyuncaklardır. Patladıklarında içlerinden dökülecekler ise çocukların meraklarını daha da arttırır.

Pinyata satın alırken içerisinde neler olduğuna dikkat etmelisiniz. Hangi yaş grubu için satın alındığına bağlı olarak pinyata içerisindeki sürprizler çeşitlenebilmektedir. Pinyata doldurma, pinyata satın alma ve fiyatlar hakkında merak edilenler için okumaya devam edebilirsiniz.

Uçan Balonlar Nasıl Yapılır

İçi Dolu Pinyata Fiyatları 2022

İçi dolu pinyata fiyatları 2022 yılında 100 TL ile 600 TL arasında değişmektedir. Pinyata satın almadan önce kaç kişilik bir parti için pinyata satın alacağınıza karar verin. Ardından pinyata ürünleri içerisine neler konulduğunu araştırın. Partideki çocukların yaş grubuna göre pinyata içerisinden çıkacak olan sürpriz ödül de uygunluk göstermelidir.

İçi dolu pinyatalar genellikle şeker, sakız, oyuncak, bileklik benzeri ürünler ile doldurulur. Evde kendi pinyatanızı yapabilir ya da doğrudan satın alabilirsiniz. Pinyata satın alınması ile evde yapılması arasındaki maliyet farkının da fazla olmadığını söylemek gerekir. Maliyet yönünden endişeniz yoksa doğrudan içi dolu ürün satın almanız tavsiye edilir. 

Pinyata İçi Nasıl Doldurulur

Pinyata içi doldurma işlemi pinyatanın giriş bölümüne sürpriz hediyelerin doldurulması ile tamamlanır. Pinyatanın içine koymak istediklerinizi seçtikten sonra giriş bölümünden şekerler, jelibonlar ve çok daha fazlasını doldurabilirsiniz.

Giriş bölümünü kapatarak pinyatayı hazır hale getirmiş olacaksınız. Pinyata hazır olduğunda asılmalı ve ardından çocukların bir sopa yardımı ile gözleri bağlı bir şekilde pinyatayı patlatmaları için oyuna başlamaları yeterlidir.

Oyun sonunda pinyatayı patlatan çocuk ile birlikte kalan tüm çocuklar da dökülen şekerleri toplar ve oyun sonlanır.

Evde Pinyata Yapımı

Evde Pinyata Yapımı

Evde pinyata yapımı oldukça kolaydır. Pinatanın içi doldurulduktan sonra tamamen hazır olduğunu da söylemek gerekir.  Meksika kökenli bir çocuk oyunudur. Çocukların gözleri bağlı bir şekilde sırası ile pinyatayı vurmaya ve patlatmaya çalıştıkları oyunda en eğlenceli kısım ise patladığı andır.

Pinyata içerisinden çıkabilecekleri hayat eden çocuklar için de çok eğlenceli ve hoş bir anı olarak kalır. Evde kendi pinyatanızı bir balon ile bile yapabilirsiniz. Balonun ağzına bir ağızlık takın ve içerisine şekerleri dökün. Ardından balonu şişirin ve asın.

Balonu astıktan sonrasında tek yapmanız gereken oyunu başlatmak olacak. Evde pinyata yapımı için değişik oyuncaklar da kullanabilirsiniz. Oyuncakların içleri dolabilmeli ve vurulduğunda patlayabilmelidir.

Pinyata Örnekleri

Pinyata örnekleri evde pinyata yapacaklar için güzel bir esinlenme kaynağı olacağından yazımızda yer verdik. Pinyata sadece hayvan figürlü balonlar ile yapılmak zorunda değildir. Balonun niteliği ve şekli tamamen size kalmış. Ancak en çok tercih edilen ve çocukların eğlendiği pinyata örneklerini de incelemek isterseniz aşağıdaki listeye bir göz atabilirsiniz.

  • Unicorn pinyata,
  • Yuvarlak büyük balon pinyata,
  • Aslan pinyata,
  • Çiçek pinyata,
  • Çizgi film kahraman figürlü pinyata,
  • Arı pinyata.

Bim Oyuncak Fiyatları

Bu Hafta Bim Çocuk Odası Eşyaları

Kapadokya Balon Fiyatları

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu