Play Store Silindi Nasıl Geri Yüklenir ve Google Play Silindi Nasıl Geri Getirebilirim detaylı bilgilendiriyoruz. Play Store Tamamen Silinirse Nasıl Yüklenir işte detayları.

Play Store silindi nasıl geri yüklenir konusu akıllı telefon kullanıcıların sık sık düştüğü bir hatadır. Android işletim sistemine sahip olan kişiler için bu durum bazı zamanlarda sorun yaratabiliyor.

En sık silinme sebeplerinden biri telefonunuza virüs bulaşmasıdır. Virüs dolayısıyla telefonunuzdan Play Store silindiyse öncelikle yapmanız gereken APK yüklemektir. “Ayarlar” kısmına gidin ve “güvenlik” kısmında “bilinmeyen kaynaklar” bölümünü aktif hale getirin.

Play Store Nasıl Yüklenir
Play Store Nasıl Yüklenir
Play Store Nasıl Yüklenir
Play Store Nasıl Yüklenir
Play Store Nasıl Yüklenir
Play Store Nasıl Yüklenir

Google Play Silindi Nasıl Geri Getirebilirim

Telefonunuzdan Google Play belirli sebepler dolayısıyla tamamen silindiyse APK indirimi gerçekleştirerek geri yükleyebilirsiniz. Google Play silindi nasıl geri getirebilirim adımları için öncelik telefonunuzun “ayarlar” kısmına giderek “güvenlik” ve “bilinmeyen kaynakları” bölümüne giderek bu kısmı aktifleştirmeniz gerekir.

Eğer aktifleştirmezseniz bulduğunuz APK dosyasını indiremezsiniz. APK dosyasını arama motoruna Google Play linki yazarak bulabilirsiniz. Linki bulduktan sonra doğrudan telefonunuza indirerek yeniden kurum işlemlerini sırasıyla gerçekleştirin.

Play Store Tamamen Silinirse Nasıl Yüklenir

Play Store silindi nasıl yüklenir

Android kullanıcılarının bazen karşılaştığı durumlardan biri Play Store uygulamasının telefondan bir anda silinmesi olabilir. Bazen telefona virüs bulaştığında bu durum yaşanır. Play Store tamamen silinirse nasıl yüklenir konusunda yapabileceğiniz tek kurtarma APK indirmek olur.

APK indirmek için de öncelikle telefonunuza bilinmeyen kaynaktan yükleme yapılmasına izin vermeniz gerekir. Telefonunuzun “ayarlar” “güvenlik” ve “bilinmeyen kaynaklar” bölümlerine giderek aktifleştirme yapmanız yeterlidir. Aktifleştirdikten sonra arama motorundan Play Store linki olarak aratın ve APK’yi indirin.

Play Store İndir

Android bir telefon aldığınızda Play Store kurulum sırasında otomatikman telefonunuza kurulur. Bazı durumlarda Play Store kendiliğinden silinebilir ve bu durumu düzeltmek için telefonunuza Play Store APK dosyası indirmeniz gerekir. Play Store indir cümlesini arama motoruna yazmadan önce telefonunuzda “ayarlar” kısmından “güvenlik” kısmına sonra da “bilinmeyen kaynaklar” kısmına giderek aktifleştirmeniz gerekir.

Bilinmeyen kaynakları aktifleştirme işleminden sonra bulduğunuz APK dosyasını direkt olarak telefonunuza yükleyebilir ve Play Store uygulamasını eksiksiz bir biçimde yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google Play Kredi Kartı Kaldırma (Kredi Kartı Silme)

Play Store Arama Geçmişi Silme 2023 (İndirme Geçmişi ve Silinen Uygulamalar)