Powered By Pride Ne Demek? – LGBT Pride Nedir

Powered by pride ne demek, hangi anlama geliyor gelin birlikte bakalım. Powered by pride kelimesi hakkında merak edilen tüm konuları içeriğimizde ele aldık.

Sosyal medyada gündem olan birçok kelimenin anlamları araştırılıyor. Taylan Anlatyalı’nın giydiği tişörtte powered by pride kelimesi sosyal medyada gündem olmaya başladı. İroni kelimesinden sonra en çok araştırılan konulardan biri olmaya başladı. İngilizceden Türkçeye çevrildiği zaman bu kelime gururla güçlendirildi anlamına gelir. Kısacası bu kelime gururla destekliyorum, destek veriyorum ve bu düşüncenin arkasındayım gibi anlamlara denk gelir. Bu kelime birçok alanda kullanılsa da son zamanlarda LGBT’li bireyler için daha çok kullanılıyor. LGBT üyelerine destek veren kişiler powered by pride yazısını sosyal medya üzerinden ya da kıyafetleriyle paylaşmaya devam ediyor.

Pride Ne Demek LGBT

Pride ne demek lgbt

Pride kelimesi Türkçeye çevrildiği zaman gurur ve onur anlamlarını taşır. Özellikle onur yürüyüşü ifadesini sıkça duymuşsunuzdur. LGBT üyeleri zaman zaman onur yürüyüşü gerçekleştirirler. Genellikle onur haftasında bu yürüyüşler gerçekleştirilir. Özellikle 28 Haziran onur yürüyüşü yani pride day olarak kabul edilir. Bu tarih onur yürüyüşünün ilk gerçekleştiği tarihtir. Kendi benliğiniz ve varoluşunuzdan utanmamanız için onur yürüyüşleri gerçekleştirilir. LGBT için pride, onur anlamına gelir. Hatta tüm dünyada pride festivalleri düzenlenir.

Nice Pride Ne Demek

Pride kelimesinin birçok farklı anlamı bulunur. Gavat kelimesinden sonra sosyal medyada pride kelimesi kullanılmaya başlandı. Genellikle gurur ve onur anlamlarına gelir. Ancak bazı durumlarda pride kelimesi övünmek, iftihar etmek ya da kibir anlamlarına da gelebilir. Nice pride kelimesi güzel onur, güzel gurur gibi anlamlara gelir. Savunulan ya da beğenilen bir konu hakkında nice pride kelimesini kullanabilirsiniz. En güzel onurum anlamına gelen bu cimle birçok alanda kullanıma sahiptir.

Pride Ne Demek İngilizce

Pride kelimesi genellikle gurur anlamına gelir. Ancak kullanıldığı cümleye göre bu durum değişiklik gösterir. Bazı durumlarda kibir anlamına da gelebilir. Bu yüzden kullanıldığı cümle oldukça önemlidir. Genellikle pride kelimesi biriyle ya da bir konuyla övünmek istediğiniz zaman, o konudan guru duyduğunuz zaman söyleyebilirsiniz. Pride kelimesinin İngilizce anlamı şu şekildedir;

 • Gurur,
 • Kibir,
 • Onur,
 • Övünç,
 • Kıvanç,
 • İhtişam,
 • İftihar,
 • Şeref,
 • Gösteriş,
 • Kendini beğenmiş,
 • En parlak zaman

Powered by pride kelimesinin anlamı hakkında sorunuz, fikirleriniz ve görüşleriniz varsa lütfen bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr