PS Cüzdandaki Parayı Geri Alma – Ps Store iade nasıl yapılır

PS cüzdandaki parayı geri alma hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. PlayStation Plus üyelik iptali para iadesi ve Ps4 oyun iadesi nasıl yapılır işte detaylar.

PS cüzdandaki parayı geri alma, PS Cüzdandaki parayı geri almak mümkün değildir. Cüzdana yüklenen bakiyenin ancak harcanması yolu ile eritilmesi mümkündür. PS Cüzdana yüklenen para ile PS oyunları satın alınabilmektedir. PS cüzdandaki parayı geri almak mümkün olmamakla birlikte satın alınan oyunlar için iade talebinde bulunmak olanaklıdır.

PS Cüzdandan harcadığınız parayı satın aldığınız öğeyi 14 gün içinde iade ederek alabilir, tekrar cüzdanınıza bakiyeyi aktarabilirsiniz. Ancak başka kanallardan cüzdana yüklenen parayı geri çekmeniz mümkün değildir. Bu durumun temel nedeni ise illegal para akışı eylemlerini engellemektir.

PlayStation Plus Üyelik İptali Para İadesi

PlayStation plus üyelik iptali para iadesi araştırmaları aslında oldukça kolay bir çözüme sahiptir. PS Plus üyeliğini iptal etmeniz halinde otomatik olarak gelecek ay için ödeme talep edilmez. Son ödeme yaptığınız ayı kullanır ve sonraki ayda üyeliğiniz bulunmaz. Gelecek aylarda üyeliğiniz olmayacağından para da ödemezsiniz.

PlayStation Plus üyeliği iptal ettikten sonra para iadesi talep etmek genellikle otomatik ödeme talimatı olan ancak sonradan durumu fark eden kullanıcılar tarafından yaşanan bir durumdur. Bu durum sonunda kullanmadığı aylar için para iadesi talebinde bulunan kullanıcılar olabilmektedir.

PlayStation Plus üyeliği için ödeme iptali söz konusu değildir. Para iadesi almanız olanaklı olmayacağından geleceğe dönük otomatik ödeme iptali yaparak daha fazla ödeme yapmaktan kurtulmanız mümkün.


Daha fazla ilgili içerik;


Ps4 Oyun İadesi Nasıl Yapılır

Ps4 oyun i̇adesi nasıl yapılır

Ps4 oyun iadesi için talep süreniz 14 gündür. PS4 oyunlarından herhangi birini satın aldıysanız ve oyunu beğenmediyseniz oyunu iade etmek için 14 gün içinde başvurmanız gerekir.

Oyun iadesi için başvuru yapıldıktan sonra geri ödeme başvurusu kabul edilirse ödeme işlemleri cüzdana yapılır. Kabul edilmediği takdirde kabul edilmeme nedeni ile birlikte geri bildirim yapılmaktadır. PS4 oyun iadesi yapmak için aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

  • Plastation resmi web sitesine gidin.
  • Kayıtlı olan hesabınıza giriş yapın.
  • Sayfanın en alt kısmında yer alan destek seçeneğine tıklayın.
  • Destek seçenekleri arasında oyun alışveriş seçeneğine tıklayın.
  • Geri iade seçeneğine tıklayın.
  • Geri iade için iade formunu doldurun ve gönderin.
  • Form doldurduktan sonra başvurunun durumu ile ilgili bilgi almak isterseniz aynı sayfanın alt kısmında yer alan PS desteği ile iletişime geçen seçeneğine tıklayın.
  • Doğrudan müşteri temsilcisi ile görüşme gerçekleştirebilirsiniz.
  • Görüşme sırasında başvuru yaptığınızı ve mevcut durumu ifade etmeniz gerekir. Ardından temsilci tarafından yönlendirileceksiniz.

PS oyun iade sürecinin sonuçlanması duruma göre 7 gün ile 14 gün arasında sürmektedir.

PlayStation Destek

PlayStation destek hattı ile hatalı oyunlar hakkında geri dönüş yapabilir ya da aklınıza takılan herhangi bir sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Peki PS destek hattına nasıl bağlanabiliriz?

PlayStation destek hattına bağlanmak için PlayStation resmi web sitesine giderek kendi hesabınızı açmalısınız. Ardından hesabınızı açtıktan sonra sayfanın en alt kısmında yer alan destek seçeneğine tıklayın.

PS Destek ekranında iletişim formları yolu ile ya da müşteri temsilcisi ile görüşme gerçekleştirerek destek alabilirsiniz. Oyun iadesi yapmak, üyelik sorunları, şifre unutma gibi durumlarda doğrudan destek kanalı ile sorununuzu çözmeniz mümkün. Kullanabileceğiniz destek kanalları ise canlı sohbet, müşteri hizmetleri araması ve Twitter’dır.

Twitter üzerinden @askplaystation ile sorularınızı iletebilirsiniz. Arama yolu ile yapacağınız görüşmelerde tarife ücretlendirmesi nedeni ile sorun yaşayabilirsiniz. PS resmi iletişim numarası; 800 345 76 69 olarak aktiftir. Canlı sohbet kanalı ise PS hesabınızdan her gün sabah 8 ile akşam 7 arasında kullanabileceğiniz bir kanaldır.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥