Psikolojimin bozuk olduğunu nasıl anlarım ve psikolojisi bozuk insan davranışlarını sizlerle paylaşıyoruz. En tehlikeli psikolojik hastalıklar ve psikolojinin bozuk olduğunu gösteren 12 işaret nedir, inceleyelim.

İnsanlar hayatının belli dönemlerinde zor zamanlar geçirebilir ve bu zor zamanlar insanları manevi olarak çok fazla etkilenmektedir. Manevi olarak etkilenen insanların ise psikolojisi bozulur. Psikolojisi bozulan ve kötü geçiren insanların bu duruma vücudu da teki verebilir fakat bu sorunların ana kaynağı insan vücudunun beynidir.

Psikolojik durumların neredeyse tamamı insanın beyniyle alakalı durumlarda gerçekleştirir ve beyin insanların pozitif olarak düşünmesini engeller. İnsanlar ise Psikolojimin bozuk olduğunu nasıl anlarım sorusunu sormaktadır. Psikolojisi bozuk olan insanlar için en önemli olan şey ilk tanıyı koymaktır. İlk tanı konulduktan sonra doktorlar bu olayın iç yüzünü araştırarak kesin tanıyı koyup tedaviye başlarlar.

Psikolojisi bozuk insan davranışları

Psikolojisi bozuk insan davranışları ve en belirgin hissedilen değişiklikleri aşağıda sıralanmaktadır. Psikolojisi bozuk insan davranışları sizde var mı yok mu aşağıdaki maddelemelerden kontrol edebilirsiniz.

 1. Kas ağrıları
 2. Yorgunluk
 3. Halsizlik
 4. Umutsuz hisse kapılma
 5. Kişilerle iletişim kurmaktan kaçınma
 6. Duş almak ve yemek yemek gibi rutin işleri yapmakta zorlanma
 7. İştahsızlık ya da iştahın çok fazla artışı uyku düzeninde bozulma ve uykudan yorgun uyanma

Psikolojinin Bozuk Olduğunu Gösteren 12 İşaret

Psikolojinin bozuk olduğunu gösteren 12 işaret, sağlıklı insanlardan çok farklı belirtiler göstermeye başlar. Bu belirtiler bazı insanlarda çok ağır olurken bazı insanlarda hafif belirtilerle atlatılmaktadır. İnsanlarda psikolojisinin bozuk olduğunu gösteren işaretleri merak etmekte bizde sizin için bu belirtileri derledik;

 • Moral bozukluğu
 • Kasların ağrı hissetme
 • Çevresiyle Etkileşime Girememe
 • Canının hiçbir şey istememesi ve buna bağlı olarak iştahında düşüşler.
 • İçine kapalı bir ruh haline bürünme
 • Sürekli olarak yorgun ve halsiz hissetme
 • Kendine zarar verme düşüncesi
 • Sebepsiz şekilde ağlama hissiyatı
 • Çok küçük konularda öfke sorunu yaşama ve buna bağlı olarak hayal kırıklığı duygusu.
 • Düşünme yetilerinde yavaşlama.

Daha fazla ilgili içerik;


Eşimin psikolojisi bozuk ne yapmalıyım

Eşimin psikolojisi bozuk ne yapmalıyım

Eşimin psikolojisi bozuk ne yapmalıyım, öncelikle bir psikiyatrist veya psikoloğa görünmesi gerekmektedir. Psikolojisi bozuk insan nasıl düzelir sorusuna ise Psikolog ve psikiyatrist öncelikle hastaya tanıyı koyar. Depresyona giren insanların birçok farklı sebepten girmiş olabileceğini ve hepsinin tedavilerinin farklı olduğunu unutmayalım.

Psikologlar hastalarını tedavi ederken iki yönteme başvururlar. Bunlardan ilki ilaç tedavisi diğeri ise psikoterapi tedavisidir. Bu tedavilerden hangisini gerçekleştireceğini mutlaka doktor karar vermeli ve insanların kesinlikle tek başına hareket etmemeleri gerekmektedir.

Doktorlar hastanın durumuna göre psikoterapi tedavisi de uygulayabilirler. Psikoterapi tedavisinin ise insanlara birçok faydası bulunmaktadır. Bu faydalara örnek verecek olursak;

 • Ulaşabileceği hedeflere odaklanmak
 • Hayattaki zorluklara kendimizi hazırlamak
 • Çevremizle pozitif ilişkilerin içerisine girmek gibi daha sayamadığımız birçok faydası bulunmaktadır.