Yaşam içerisinde başımıza gelen olaylar bizleri psikolojik sıkıntıya sürüklerken beraberinde kurtulmak için çaresini de bizlere vermektedir. Bu çerçevede psikolojik sıkıntılarınızdan kurtulmak için manen edeceğiniz dualar da bizleri hafifleten başlıca manevi ilaçlarımız oluyor.

Allah biz insanları en güze halimizle yaratmıştır. Dünyaya bir nevi sınav için gelen bizler başımıza gelen olaylar nedeniyle farklı imtihanlardan geçeriz. Bir çoğumuz para sıkıntısı çekersen en önemlisi de sağlık sorunu çekenlerimiz bulunuyor. Bu aşamada psikolojik olarak sıkıştığınızı hissedersiniz ve girmiş olduğunuz sıkıntılardan da kurtulmak istersiniz. Bizi ruhen dinlendirecek olan okunacak dua en etki ilaçlarımız oluyor.

Takıntılı Düşüncelerden Kurtulmak İçin Dua

Zamanla vesvese dediğiniz korkularınız oluşabilir. Bu aşamada dinimizde de takıntılı düşünceler olarak nitelendirebileceğimiz vesveseler için dualar vardır. Başlıca Amenti billahi ve rusulihi hüvel evvvelü hüvel ahir üvez zahirü vel batini ve hüve bi külli şeyin alim duasını korku anında ve zamanımız olduğu sürece okumak sizleri vesveseden, korkudan ve takıntılı düşüncelerden arındıracaktır.

En Çaresiz Anda Okunacak Dua

Dinen ibadetine düşkün olan insanlara sinsi yaklaşan şeytan kişinin içine bir şüphe koyar ve bu şüpheler ile çaresiz kaldığınızı hissedebilirsiniz. Bu anlamda vesveseden korunmanız için yüce Allah’a sürekli zikretmemiz ve abdestli olarak ta dua etmemiz gerekiyor. Bir insan olarak başımıza gelecek çaresizlikler karşısında bilgi sahibi olmak zorundayız ve hakim olduğunuz konularda okuyacağımız duaları yakından bilmeliyiz. Allah bizleri ve sevdiklerimizi çaresiz bırakmasın inşallah.

Stres Yapmamak İçin Okunacak Dua

Stres Yapmamak İçin Okunacak Dua

İnsan duyguları çok karışıktır. Korku, heyecan ve çaresizlik bir yana gündelik yaşamımızda stres yapmamız da bizleri etkiliyor. Yaşamın içerisinde olması gereken bir duygu yükü olmasına karşın insanların en çok yaptığı husus ta Allah’a sığınmak oluyor.

Sınava girmeden önce, birisiyle tanışmadan önce, bir işe başlamadan önce yaşayacağınız heyecanla strese giren insanlar dua okurlar. Besmele çekerek kendilerini sakinleştirmeye çalışırlar. Sıkıntı ve sterisiniz varsa bunu gidermek için Hasbiyallahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azim’i okursa sizlerinde üzüntünüz, stresiniz gidecektir.

24 Saatte Zengin Olmak İçin Okunacak Dua

Kalkan Gibi Koruyan Dua

Müşteri Yağdıran Dua

Kenzül Arş Duası

Allah’a Edilen En Güzel Dualar

En Çaresiz Anda Okunacak Dua
Psikolojik Sıkıntılardan Kurtulmak İçin Dua