PTT Kargo Kapıda Ödeme Anlaşması Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok e-ticaret sitesi PTT kargo ile işbirliği yaparak gönderilerin bu kargo firması ile gönderilmesini sağlayabiliyor. PTT Kargo Türkiye’nin birçok iline sorunsuz bir şekilde hizmet verdiği için PTT Kargo’nun hizmetinden yararlanmak isteyen firma sayısı oldukça fazladır. PTT Kargo’nun kapıda ödeme özelliğinden anlaşmalı bir şekilde faydalanabilmek için anlaşma yapmak gerekir.

Kapıda ödeme sistemi ile kullanıcılar aldıkları ürünün ödemesini kapıda yapabiliyorlar. Bu nedenle kapıda ödeme sistemi günümüzde en çok tercih edilen sistemler arasında yer alıyor. Özellikle e-ticaret sitelerinin güvenilir bir şekilde kullanabilmesi açısından oldukça önemli bir sistemdir. Bu sistemden faydalanabilmek için PTT Kargo Firması ile anlaşma imzalanabilir.

BaşvuruPTT İlçe Müdürlüğü
Telefon444 1 788

PTT Kargo Kapıda Ödeme Anlaşma İşlemleri

PTT Kargo kapıda ödeme işlemleri için anlaşma oluşturmak istediğinizi kargo firmasının şubesine ulaşmanız gerekir. Kargo firmasının şubesi ile iletişime geçerek kapıda ödeme anlaşması için işlemleri başlatabilirsiniz. Sizden istenen bilgileri ve belgeleri teslim ettikten sonra bu anlaşmayı tamamlayabiliyorsunuz.

PTT Kargo kapıda ödeme anlaşmasından sonra kullanıcılar kargolarını kapıda ödemeli olacak şekilde gönderebiliyorlar. Bu nedenle kapıda ödeme anlaşmasının bir an önce yapılması firmaları için büyük bir avantaj olabiliyor. PTT Kargo kapıda ödeme anlaşmasından faydalanmak isteyen kişilerin ticaret yaptığını belgelemesi gerekir.


Daha fazla bilgi;


PTT Kargo Kapıda Ödeme Anlaşmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

PTT Kargo kapıda ödeme anlaşmasından önce mutlaka bu hizmetten faydalanmak isteyen kişilerin ticaret yaptıklarını belgelemesi gerekir. Daha sonrasında da bu işlemler için şirket bilgilerinin bulunduğu temel evraklar ve kimlik belgesi ile PTT bölge müdürlüklerine başvuru yapılabilir. PTT bölge müdürlüklerine bu şekilde başvuru yapıldığında posta çeki hesabınız açılır.

PTT Kargo posta çeki hesabı açtırarak kapıda ödenen ürünlerinin ücretinin bu hesaba yatırılabilmesi mümkün olur. PTT Kargo kapıda ödeme anlaşmasında bu konulara dikkat etmek oldukça önemlidir. Böylelikle bu anlaşmadan herhangi bir sorun yaşamadan faydalanabilmek de mümkün olur.

Kaynak: https://www.kargono.com/

Blas S.

ali.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥