PTT Kart şifresini nasıl alabilirim ve PTT internet bankacılığı şifre al işlemi nasıl yapılır, bilgilendiriyoruz. Ptt kart şifresi SMS ile nasıl alınır, gelin birlikte inceleyelim.

PTT kartınızın şifresini alma işlemi oldukça basit bir şekilde gerçekleştiriliyor. PTT kart şifresi almak istiyorsanız eğer;

  • Çağrı Merkezleri
  • İnternet Bankacılığı
  • Mobil Uygulama yöntemi ile
  • PTT Büroları

Gibi seçeneklerden birisini kullanabilirsiniz. En çok kullanılan şifre alma yöntemlerinden birisi olan Çağrı Merkezi Üzerinden şifre alma yöntemi için iletişime numarası 444 1 788’dir. PTT Çağrı Merkezi üstünden yeni şifre alabilirsiniz ya da şifre yenileme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

PTT Kart Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim

Ptt kartınız var ama şifresini unuttunuz, bu durumda yapacağınız gerekenler. Yazımızın içinde bulunan Ptt şifre alma yöntemlerinden birisini seçtikten sonra unutmuş olduğunuz şifrenin yerine kolaylıkla yeni şifrenizi alabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


PTT kart şifre bloke kaldırma

PTT kart şifre bloke kaldırma, PTT’ye ait olan kartınızı ATM’ye taktıktan sonra şifrenizi birkaç def yanlış girmeniz ya da kartı kaybetmeniz sonucu bloke durumu oluşabilir. Bu durum meydana geldiği zaman, telefonunuzdan çağrı merkezini arayarak ya da PTT şubelerine gidip işleminizi halledebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini aradığınız zaman aradığınız numaranın, daha önceden PTT’ye vermiş olduğunuz cep telefon numarasının sistemde kayıtlı olan numara olmasına dikkat etmelisiniz.

PTT kart şifre alma e-devlet

PTT kart şifre alma e-devlet, e-devlet üzerinden şifre değiştirmek için ilk olarak PTT online bankacılık işlemi şifreniz olması gerek. Ardından şu adımları izlemelisiniz;

  • PTT bank giriş sayfasını açın
  • Şifreniz ve kullanıcı adınızla sisteme giriş yapın
  • Açılan ekranda yer alan sol taraftaki menüden ‘Kart İşlemleri’ sekmesini seçin ve şifre alma adımlarını tamamlayınız.
  • Sisteme giriş işleminiz tamamlandıktan sonra e-devlet sekmesini seçin
  • E- devlet seçeneğini seçtiğiniz zaman sistem sizi direk PTT şifre işlemlerine yönlendirecek. Ora da bulunan gerekli bilgileri doldurduktan sonra şifreniz değişmiş olacak.

1 Comment

  1. PTT kar şifremi unuttum müşteri hizmetlerine bağlanmaya çalışıyorum ama ulaşamadım başka bir yolu var mı kartımın şifresine acil ihtiyacım var