PTT yurt dışı kargo fiyatları, yılında uluslararası kargo göndermek isteyenler tarafından merak edilmektedir.

Amerika100 GR370 TL12,29 Dolar
Almanya220 TL7,31 Dolar
İtalya212 TL7,04 Dolar
Avusturya207 TL6,87 Dolar
İngiltere227 TL7,54 Dolar
Avustralya267 TL8,87 Dolar
İrlanda264 TL8,77 Dolar
İsviçre236 TL7,84 Dolar
Kanada241 TL8,00 Dolar
Fransa249 TL8,27 Dolar
Hollanda229 TL7,61 Dolar

PTT ile yurt dışına kargo gönderecekseniz öncesinde kargonun teslim süresine, kargo ücretlerine ve yurt dışına gönderilmesi yasak olan madde ve ürünlerin listesini incelemek için okumaya devam edebilirsiniz.

Aşağıda bulunan fiyatlar Türkiye – Almanya arası kargo taşımacılığı fiyatlarıdır.

NOT: Kargonuzu göndereceğiniz ülkenin adını aşağıda yorumlar kısmında bizlere bildirin güncel fiyatları sizler için hesaplayalım.

2024 PTT Kargo Ücreti Ne Kadar

2024 PTT kargo ücreti kargonun gönderileceği adrese ve kargonun büyüklüğüne göre belirlenmektedir. 2024 yılında PTT ile göndereceğiniz gönderiler için yaklaşık 1000 gram ağırlığındaki bir kargo için minimum 48 TL ödemeniz gerekir.

PTT kargo ile yurt dışına kargo gönderecekseniz mesafe değiştiğinden fiyatlandırma da tamamen değişmektedir. Kargo gönderirken alma haberli, il içi teslimat ya da alıcının kendisine teslim gibi özel ulaştırma seçeneklerini tercih ederseniz ücretlendirme de yükselmektedir.


Daha fazla ilgili içerik;


PTT Yurt Dışı Kargo Ne Kadar

Ptt Yurt Dışı Kargo Fiyatları

PTT yurt dışı kargo fiyatları 2024 yılında kargonun teslim edileceği konuma, kargonun büyüklüğüne göre değişmektedir. Yurt dışı kargoları 180 TL’den başlayan fiyatlar ile taşınmaktadır. Fiyatlandırma ürüne, teslim adresine göre yükselebilir.

PTT ile yurt dışına kargo gönderecekseniz kargonuz Turpex aracılığı ile iletilecektir. Hedef konuma kargonun ulaştırılması sürecinde PTT güvencesi ile yurt dışı nakliyatı devam eder.

PTT yurt dışı kargo ücretleri için kesin bir fiyatlandırma vermek mümkün değildir. Hedef konum ve taşınacak ürünün fiziksel nitelikleri fiyatlandırmayı etkileyen ana unsurdur.

PTT Yurt Dışı Kargo ile Gönderilmesi Yasak Olan Ürünler Nelerdir

PTT yurt dışı kargo ile gönderilmesi yasak olan bazı ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler temelde kargo taşıma prensibine aykırı olan ürünlerdir. Taşınması yasak olan başlıca kargolar;

 • Uyuşturucu özellik bulunduran herhangi bir madde.
 • Çabuk bozulabilecek gıda ürünleri.
 • Kanunen yurt dışına çıkışı yasaklanmış olan eşyalar.
 • Tütün ve tütün ürünleri.
 • İnsan organları.
 • Canlı ya da cansız fark etmeksizin hayvan.
 • Patlayıcı nitelik taşıyan maddeler.
 • Yanıcı nitelik taşıyan maddeler.
 • Biyolojik olarak silah şeklinde kullanılabilecek maddeler.
 • Değerli ziynet eşyaları.
 • Nakit para ya da çek.
 • Ağır koku barındıran maddeler.

SSS

PTT Yurt Dışı Kargo Kaç Günde Gider?

PTT yurt dışına kargo gönderimi ile birlikte kargonun gönderim süresi 3 iş günü ile 14 iş günü arasında sürmektedir. Hedef konumun uzaklığına göre kargonun teslim süresi de farklılaşabilmektedir.

PTT Yurtdışında Hangi Kargo ile Çalışıyor?

PTT yurt dışında doğrudan Turpex ile çalışmaktadır. PTT kapsamında taşınma sorumluluğu bulunan kargoların yurt dışında hedef konuma ulaştırılmasından Turpex sorumludur.