QR Kod Okuyucu (Karekod okutmak istiyorum)

QR kod okuyucu, QR kodlarını okuyan ve içeriğini tarayıcının kullanıcısına gösteren bir yazılım veya donanım cihazıdır. QR kodları, bilgileri hızlı ve kolay bir şekilde kodlamak için kullanılan iki boyutlu barkodlardır. Genellikle web sitelerine, ürün bilgilerine veya iletişim bilgilerine bağlantılar içerirler.

Karekod okutma için ücretsiz uygulama seçenekleri bulunuyor. Hem İOS hem de Android cihazlarınıza bu uygulamaları indirerek kolayca QR kod okuması yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra hiçbir uygulama kullanmadan nasıl kod okunur sorusuna da sıkça cevap aranıyor. Android cihazlarda bunu yapmam mümkündür.  Sadece birkaç ayar güncellemesi ile qr kod okuma işlemini aktive edebilirsiniz. İçeriğimizin devamından ayarların nasıl güncellendiğini detaylarıyla aktaracağız.

Karekod Okutmak İstiyorum

Karekod okutmak istiyorum

Karekod okutmak istiyorum ancak nasıl yapacağımı bilmiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz. Karekod okutmak için cihazınızın uyumlu olması gerekir. Cihaz uyumluluğu yoksa doğrudan okuyucuyu uygulama marketten indirebilirsiniz.

Uygulama marketten karekod okuyucuyu indirdikten sonra uygulamaya girebilir ve karekodu kameranıza doğru tutabilirsiniz.

Karekod okuma işlemi kendiliğinden tamamlanacaktır. Okuma sonrasında sizi kodda belirtilen bilgileri içeren bir sayfaya yönlendirecektir. Telefonun yönlendirmesini takip ederek karekod okutma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Karekod okuyucu telefonda nerede?

Karekod okuyucu, genellikle telefonların kamera uygulamasında bulunur. Kamera uygulamasını açıp, karekodu kameranın görüş alanına getirerek, karekodu okutabilirsiniz.

Karekod nasıl okutulur ücretsiz?

Karekod okumak için, herhangi bir uygulama indirmenize gerek yoktur. Telefonunuzun kamera uygulaması ile karekodu okutabilirsiniz.

Uygulama indirmeden karekod okutma nasıl yapılır?

Karekod okumak için, herhangi bir uygulama indirmenize gerek yoktur. Telefonunuzun kamera uygulaması ile karekodu okutabilirsiniz.

Telefonda barkod okuyucu var mı?

Evet, telefonlarda barkod okuyucu bulunmaktadır. Karekod okuyucu, genellikle barkod okuyucu olarak da adlandırılır.

Telefonda karekod nasıl açılır?

Karekod okumak için, telefonunuzun kamera uygulamasını açın. Kameranın görüş alanına karekodu getirin. Karekodu okutmak için, kamera uygulamasında bir bildirim görünecektir. Bildirime dokunarak, karekodun içeriğini görebilirsiniz.

QR kod okuyucu nasil kullanilir?

QR kod okuyucu, karekodları okutmak için kullanılan bir uygulamadır. QR kod okuyucu uygulamasını açın. Kameranın görüş alanına karekodu getirin. Karekodu okutmak için, uygulamada bir bildirim görünecektir. Bildirime dokunarak, karekodun içeriğini görebilirsiniz.

Karekod menu nasıl okutulur?

Karekod menüyü okutmak için, telefonunuzun kamera uygulamasını açın. Kameranın görüş alanına karekod menüsünü getirin. Karekod menüsünü okutmak için, kamera uygulamasında bir bildirim görünecektir. Bildirime dokunarak, karekod menüsünü açabilirsiniz.

Fotoğraftan karekod nasıl okutulur?

Fotoğraftan karekodu okutmak için, bir QR kod okuyucu uygulamasını açın. Uygulamada, fotoğraftan karekod okuma özelliğini bulun. Fotoğrafı uygulamaya yükleyin. Karekodu okutmak için, uygulamada bir bildirim görünecektir. Bildirime dokunarak, karekodun içeriğini görebilirsiniz.

Karekod sistemi nasıl çalışır?

Karekod sistemi, bir karenin içine yerleştirilmiş siyah ve beyaz piksellerden oluşur. Bu pikseller, bir kod oluşturur. Bu kod, bir ürün, web sitesi veya başka bir bilginin bağlantısını içerebilir. Karekod okuyucular, bu kodu okuyarak, bağlantıya ulaşabilir.

Karekod nereye okutuluyor?

Karekod, genellikle ürünlerin etiketlerinde, web sitelerinde veya reklamlarda bulunur. Karekodu okutmak için, karekodun görüş alanına kamerayı getirin.

Telefondan Karekod Okutma

Karekod okutmak istiyorum

Telefondan karekod okutma işlemi için cihazınızda karekod okutma uygulaması olmalıdır. Karekod okutma işlemi bazı telefonlarda kamera ile doğrudan yapılabiliyor. Aşağıdaki adımları takip ederek telefondan karekod okutabilirsiniz;

 • Cihazınız uyumlu ise ya da cihazda bir karekod okuyucu varsa doğrudan okuyucu uygulamasını açın.
 • Okuyucu sizi kameraya yönlendirecektir. Kameranın görüş açısının tam karşısına karekodu alın ve kamera ile karekodu görün.
 • Cihaz karekodu okuyacak ve sizi ilgili sayfaya yönlendirecektir.
 • Karekod yönlendirmesi olan sayfaya girerek kodu okutma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Karekod okutma uygulaması indirmeden önce cihazınızın kamerasını açın ve bir karekoda doğru kamerayı çevirin. Kodu okuyan kamera sonrasında banner ekranına sizi yönlendirecektir. Yönlendirme olmuyorsa bu durumda telefonunuzun karekod özelliği kendinden bulunmuyor demektir.

Karekod okutma işlemi için cihazınızda QR okuyucu olup olmadığını kontrol edin. Uygulama listesine bakarak kontrol edebilirsiniz. Karekod uygulaması cihazınızda bulunmuyorsa uygulama markete giderek indirebilirsiniz.

Uygulama İndirmeden Karekod Okutma

Karekod okutmak istiyorum

Uygulama indirmeden karekod okutma yapabilirsiniz. Bunun için Android bir cihaz kullanıyorsanız hızlıca Google uygulamasını açarak alt kısmında yer alan güncellemeler alanına tıklayın. Bu işlemden hemen sonra ise ekranın alt kısmında yer alan Google lens kısmına tıklayarak devam edin. Son aşamada ise kameranıza istediğiniz QR kodu tutarak taratabilirsiniz. İphone cihazlarda ise;

 • İphone cihazlarda da uygulama olmadan qr kod okuması yapabilirsiniz.
 • Kamera uygulamanızı açın.
 • Ardından arka kamera seçeneğini seçin.
 • Okutmak istediğiniz QR kodunuzu kameranıza doğru tutun.
 • Kameranız QR kodunu tanıyarak okuyacaktır.
Karekod okutma

Karekod Okutma uygulamasını yükleyin. Ekrandaki uygulamayı yükledikten sonra her zaman sorunsuz ve hızlı QR kod kutma yapabilirsiniz.

Telefona uygulama indirmeden aşağıdaki siteler yardımıyla Karekod (QR) okutabilirsiniz. İndirmek için yazının orta sıralarına doğru ilerleyiniz.

 • https://webqr.com/
 • https://qrcodescan.in/

QR Kod Okuyucu aç

Karekod okutmak istiyorum

QR kod okuyucu aç ve anında kod okutmaya başla her cihaza uygun indirme butonları aşağıda yer almaktadır. QR kod okuyucusunun en çok tercih edilen uygulaması aşağıdaki indirme butonlarında bulunmaktadır.

QR Kod Okuyucu PC

Karekod okutma

QR kod okuyucu PC üzerinden de yapılabilir. Bunun için bilgisayarınıza bir qr kod okuma programı indirmeniz gerekiyor. Genelde bu işlem için CodeTwo QR Code Desktop Reader adlı programı sıkça tercih ediliyor. Bu uygulamayı bilgisayarınıza tamamen ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Çünkü yazılımı tamamen ücretsizdir. Uygulamayı indirdikten sonra bilgisayar ekranına tuttuğunuz tüm qr kodlarını hızlıca okur. Aynı zamanda taratılan qr kodlarını da bilgisayarınıza depolar.

QR Kod Tarama

Karekod okutmak istiyorum

QR kod tarama işlemi artık her türlü cihazda kolayca yapılabiliyor. Tablet, bilgisayar, akıllı telefon gibi cihazlarınızda destekleyici uygulamalar yardımıyla qr kod okuması yapabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak yukarıda da ifade ettiğimiz üzere bazı akıllı telefonların doğrudan qr kod okuma özelliği bulunduğu için bunu da kullanabilirsiniz.

QR Kod Oluşturma

Karekod okutma

QR kod oluşturma için de ücretsiz uygulamalar kullanabilirsiniz. Unitag sitesi bu konuda ücretsiz hizmet veren adresler arasında yer alıyor. Bu site ile şu adımları takip ederek qr kod oluşturabilirsiniz;

 • Enter your URL kısmına bağlantınızı girin.
 • Bu işlemden sonra sağ kısımda yer alan Your QR Code ilgili bağlantıya istinaden QR kod belirliyor.
 • Bu kodu bilgisayarınıza kaydederek kullanabilirsiniz.

World PAY QR Kodla Mtv Ödeme Nasıl Yapılır

Akbank QR Kod ile Para Çekme

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥