Akbank QR kod ile para çekme işleminin nasıl yapıldığını sizlere aktarıyoruz. Akbank QR kod ile ne kadar para çekilir ve Akbank QR kod ile para çekme kampanyası nedir, birlikte inceleyelim.

Akbank QR Kod ile para çekme bankanın müşterilerine sunduğu kolay bir yöntemdir. Gelişen teknoloji ile bankalar ve ATM sistemleri de değişti. ATM’den QR kod ile para çekmek için:

  • Müşterinin Akbank mobil uygulamasına girmesi gerekir.
  • Uygulama üzerinden para çekme ve yatırma menüsü seçilmeli.
  • Para çekilecek hesap ve paranın miktarı belirtilmeli.
  • ATM ekranında görülen QR kod telefon kamerasına okutulmalıdır.

QR kod uygulaması ile müşteriler temassız, hızlı ve güvenli para çekme işlemleri yapabilmektedir.

Akbank ATM’den Günlük Para Çekme Limiti

Akbank ATM’den günlük para çekme limiti müşterinin sahip olduğu karta göre değişiklik göstermektedir.

KARTGÜNLÜK PARA ÇEKME LİMİTİGÜNLÜK EK PARA ÇEKME LİMİTİ
Akbank Kart5.000 TL5.000 TL
Akbank Kart 1e110.000 TL5.000 TL
Akbank Kart Ek Kart2.000 TL500 TL
Akbank ATM’den Günlük Para Çekme Limiti

Kullanıcılar kartlarının türüne dikkat etmeli ve limiti geçmemelidir. Limit aşımlarında ek ücret ödenecektir. Yukarıdaki tabloda Akbank ATM’den günlük para çekme limiti güncel rakamlarıdır.


Daha fazla ilgili içerik;


Akbank QR Kod Para Çekme Limiti

Akbank QR Kod Para Çekme Limiti

Akbank QR kod para çekme limiti 5.000 Türk Lirasıdır. ATM’ler üzerinden QR kod ile para çekme işlemi yapan kullanıcıların limiti aşmaması önerilmektedir. Limit aşım durumunda minimum 6 TL limit aşım ücreti uygulanmaktadır. Limit aşım ücreti, çekilenin tutarın %2’si alınarak da hesaplanmaktadır. İhtiyaç duyulursa günlük para çekme limiti müşteriye özel arttırılabilmektedir.

Başka ATM’den QR Kod ile ATM’den Para Çekme

Başka ATM’den QR kod ile ATM’den para çekme Türkiye içerisindeki yeni olan her ATM üzerinden yapılabilmektedir. Her banka gelişen teknoloji sayesinde müşterilerine bu seçeneği sunmaktadır.

Kullandıkları bankanın mobil uygulaması üzerinde üyeliği olan her müşteri QR kod ile para çekme seçeneğinden yararlanabilmektedir. Her bankanın kendine belirlediği bir günlük para çekme limiti bulunur:

  • Ziraat Bankası 1500 TL
  • Türkiye İş Bankası 3000 TL
  • Halkbank 5000 TL
  • Garanti BBVA 3000 TL
  • ING Bank 1500 TL
  • Kuveyt Türk 3000 TL

Her bankanın limit aşımında uyguladığı ücret değişiklik göstermektedir. Kullanıcılar bankalarının limitlerini bilmeli ve ona göre para çekimi yapmalıdır. Ayrıca bazı bankalarda günlük para çekimi limiti arttırılabilmektedir. Limit artışı müşterinin talebi doğrultusunda yapılmaktadır. Müşteriler bu hizmetten yaralanmak için Müşteri Hizmetleri ile görüşebilir ya da banka şubelerine gidebilir.