Rakı, anasonun kendine özgü aroması ve keskin tadı ile Türk kültüründe önemli bir yere sahiptir. Rakı, genellikle su veya buz ile karıştırılarak içilir. Rakı sofrası, Türk kültüründe önemli bir sosyalleşme etkinliğidir.

Rakı fiyatları, alkol kullanmayı tercih eden pek çok insan tarafından merak ediliyor. Ülkemizde her yıl rakı dahil tüm alkol seçeneklerine oldukça yüksek zamlar yansıyor. 2024 İtibariyle de güncel alkol fiyatları yeniden zamlandı. Yapılan son zamlardan sonraki en güncel 2024 rakı fiyatları şöyle yansıyor;

Çeşitli rakı markalarının güncel fiyatlarını yukarıda listeledik. Genel olarak tüm rakı satış noktalarında sunulan fiyatların aynı seyrettiğini söylemek de yanlış olmayacaktır. Nadir olmakla beraber güncel fiyatlar kampanya dönemlerinde indirime girebiliyor. Rakı üzerine olmazsa olmaz cilası olan bir yıllara göre bira fiyatları ve kırmızı Tuborg fiyatlarını görmek ister misiniz?

35’lik Yeni Rakı239,00 TL
50’lik Yeni Rakı319,00 TL
70’lik Yeni Rakı429,00 TL
100’lük Yeni Rakı589,00 TL
150’lik Yeni Rak850,00 TL
35’lik Yeni Rakı Yeni Seri259,00 TL
50’lik Yeni Rakı Yeni Seri349,00 TL
70’lik Yeni Rakı Yeni Seri459,00 TL
100’lük Yeni Rakı Yeni Seri649,00 TL

Rakı Fiyatları Güncel

Rakı Fiyatları

Rakı fiyatları güncel olarak değişmeye devam ediyor. Rakı bildiğiniz üzere ülkemize has bir içki türüdür. İçki seçenekleri arasında en çok tercih edilen olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. İçki sofralarının gözdesi rakıya her yıl diğer içki seçenekleriyle beraber zam yansıyor. Her yıl olduğu gibi 2023 yılında da fiyatlar revize edildi.

Rakının fiyatları genel olarak markasına ve miktarına göre değişiyor. Ayrıca satış noktalarına bağlı olarak da güncel fiyatların değiştiğini söylemek mümkündür. Örneğin tekel bayilerde sunulan fiyatlar ise alkol satışı yapan market zincirlerindeki fiyatlar birebir aynı değildir. Öte yandan ufak da olsa il bazlı da fiyatların değişğini görmeniz mümkündür.

35lik Yeni Rakı fiyatı

Rakı Fiyatları

35lik Yeni Rakı fiyatı, alkol kullanan bireyler için güncelenmeye devam ediyor. 35’lik, 50’lik, 70’lik, 100’lük ve 150’lik olmak üzere fiyatları değişiyor. Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere fiyatlar markaya bağlı olarak da sıkça değişebiliyor. En güncel fiyatları içeriğimizin başında yer verdiğimiz tablodan direk erişim sağlayabilirsiniz.

100 lük rakı ne kadar?

2023 yılı Kasım ayı itibariyle 100 lük Yeni Rakı fiyatı 699 TL’dir. Diğer markalar için de benzer fiyatlar geçerlidir.

70 lik rakı fiyatı kaç para?

2023 yılı Kasım ayı itibariyle 70 lik Yeni Rakı fiyatı 529 TL’dir. Diğer markalar için de benzer fiyatlar geçerlidir.

Rakının en iyisi hangisi?

Rakının en iyisi, kişisel zevklere göre değişebilir. Ancak, genel olarak en çok tercih edilen markalar Yeni Rakı, Tekirdağ Rakı, Efe Rakı, Beylerbeyi Rakı ve Saki Rakı’dır.

Rakı ne tür alkol?

Rakı, anason aromalı bir Türk içkisidir. %40-50 alkol içeriğine sahiptir. Rakı, üzüm, arpa, buğday veya pirinçten üretilebilir.

En İyi Rakı Markası Hangisidir?

Ülkemizde sayısız rakı markası alternatifi bulunuyor. Her markanın kendi özelinde farklı seveni bulunuyor. Ancak ülkemizin en eski ve en çok tercih edilen rakı markası Altınbaş olarak dikkat çekiyor. Altınbaş rakı markası 1967 yılından beri hizmet vermeye devam ediyor.

En yumuşak içimli rakı hangisi?

En yumuşak içimli rakıs eçeneği Tekirdağ Rakı markası olarak yansıyor. Çorlu’da üretilen bu rakı anason kokusun az olması nedneiyle rahat içilebiliyor.