Ramazan bayramı ne zaman, İslam inancı için oldukça önemli bir yere sahip olan Ramazan ayında Kuran’ı Kerim indirilmeye başlanmıştır. Bu Ramazan ayı diğer aylardan daha anlamlı ve daha değerlidir. Ramazan ayında İslam dininde temel şartlarından biri olan oruç ibadeti gerçekleştirilir.

Ramazan Başlangıcı10 Mart, Pazar
Bayram Başlangıcı10 Nisan, Çarşamba
Bayram Bitişi12 Nisan, Cuma

Müslümanların Ramazan ayında oruç tutmaları farz kılınmıştır. Oruç ibadetini gerçekleştirirken Müslümanlar kendilerini arzu, isteklerden ve nefislerinden kaçınırlar. Ramazan ayı birlik ve beraberlik ayıdır. Ramazan ayı her yıl ülkemiz de neşe ve heyecanla karşılanmaktadır.

Ramazanın Bitmesine Kaç Gün Kaldı Geri Sayım

Ramazan ayı İslamiyet’te önemli yere sahip olan üç aylardan sonuncusudur. Bu üç aylar diğer aylara göre daha faziletli olduğu düşünülmektedir. Üç ayların sonuncusu olan Ramazan ayının sonuna doğru yaklaşırken birçok kişi kaç gün kaldığını merak etmektedir. 2024 yılında tarihlere göre Ramazan ayının bitmesine kaç gün kaldığını sizler için ele aldık.

Ramazanın Bitmesine Kaç Gün Kaldı
Şeker Bayramına Kaç Gün Kaldı

Şeker Bayramına Kaç Gün Kaldı 2024

İslam dininde temel şartlardan biri olan oruç tutmak Ramazan ayında gerçekleşmektedir. Ramazan ayının bitmesiyle birlikte Ramazan Bayramı gelmektedir. 3 gün sürecek olan Ramazan Bayramı halk dilinde Şeker Bayramı olarak da bilinmektedir. 2024 yılının Ramazan ayında son 10 gün içerisine girmemizle birlikte Şeker Bayramına kaç gün kaldığı merak konusu olmaktadır.

Özel Sektör Bayram Tatili Kaç Gün

Faizsiz Bayram Kredisi Veren Bankalar

1 Comment

  1. Şeker bayramı diye bişey yok bayramımızı n adı Ramazan Bayramı dikkat edelim

Leave A Reply