Refresh göz damlası gözyaşının az salgılandığı kişilerde meydana gelen kuruluğun tedavisi için kullanılır. Nitekim gözün nemlenmesini ve dolayısıyla gözyaşının salgılanabilmesine olanak tanımasıyla bilinir.

Son dönemlerde özellikle dijitalleşme çağı içerisinde pek çok kişi günün önemli bir kısmını ekrana bakarak geçiriyor. Bu da göz kuruluğunun ve gözyaşı sorunlarının temeli olarak görülüyor. Nitekim uzman hekimlerin böylesi sorunlara sahip olan kişilere en sık önerdiği şeyinse Refresh göz damlası olduğu biliniyor.

Fiyat92 TL
EczaneReçetesiz

Refresh Göz Damlası nedir?

Refresh Göz Damlası, göz kuruluğunu gidermek için kullanılan bir ilaçtır. Etkin maddesi sodyum karboksimetilselülozdur. Sodyum karboksimetilselüloz, göz yüzeyinde kayganlaştırıcı ve nemlendirici bir tabaka oluşturur. Bu tabaka, göz yüzeyinin kurumasını ve tahriş olmasını önler.

Refresh Fiyatı

Refresh fiyatı çeşitli damla seçeneklerinde sabit tutulmuştur. Türkiye’nin dört bir yanındaki eczaneler ve online satış noktalarından aşağıdaki fiyatlar üzerinden Refresh göz damlası almak mümkündür:

  • Refresh Liquigel Lubricant 15 Ml Göz Damlası: 55,52 TL
  • Refresh Tears Lubricant 15 Ml Göz Damlası: 55,52 TL
  • Refresh Tek Dozluk Göz Damlası 30 Flakon: 55,52 TL

Refresh hakkında en güncel detaylara yer verdik. Bu bilgileri eksik ya da hatalı buluyorsanız hızlıca yorum kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca içeriğimizdeki detaylar bilgilendirme amaçlı olup tavsiye niteliği taşımıyor.

Allergan Refresh Göz Damlası

Refresh Göz Damlası

Allergan refresh göz damlası sayesinde göz kuruluğunun ve gözyaşının artış göstermesi mümkün hale geliyor. Günün çoğunluğunu bilgisayar ya da çeşitli ekranlara bakarak geçiren kişiler tarafından sıkça kullanılıyor. Hem online satış platformlarında hem de eczanelerde bulunan Refresh ürünleri sayesinde göz kuruluğunu önlemek mümkün.


Daha fazla ilgili içerik;


Refresh Göz Damlası Ne İşe Yarar?

Refresh göz damlası ne işe yarar diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Refresh göz damlası, doktorlar tarafından sıkça tavsiye edilen ve kolayca ulaşılabilen bir ilaçtır. Gözyaşının az salgılandığı kişilerde görülen göz kuruluğunun tedavisi için kullanılır.

Refresh Göz Damlası Ne Kadar?

Refresh göz damlası ne kadar kullanılır diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Halihazırda kullanmaya başlayacak olan ya da yeni kullanan kişiler kaç damla damlatması gerektiğini bilemeyebiliyor. Nitekim Refresh göz damlası günlük 4 ya da 5 kere kullanılması gereken bir damladır.

Refresh Göz Damlası Zararı Var mı?

Refresh göz damlası zararı var mı diye merak edenler için yanıt evet olacaktır. Göz damlasının da her ilaçta olduğu gibi çeşitli yan etkileri ve zararları olabiliyor. Bu durum çoğunlukla dozajı doğru ayarlamayan ve olması gerektiğinden fazla kullanan kişilerin başına geliyor. Refresh göz damlası sonucunda oluşabilecek zararlar; kızarıklık, ağrı, iritasyon ve görme bozukluğu olabilir.

Refresh Göz Damlası Kimler Kullanabilir?

Refresh göz damlası kimler kullanabilir sorusunun yanıtı oldukça fazla sayıdadır. Göz damlasının kullanımı farklı sebeplerden ötürü meydana gelen kuru göz sendromu sonrasında mümkündür. Refresh göz damlasını kullanacak olan kişilerde gözyaşı sorunları ve göz kuruluğunun meydana gelmesi gerekmektedir.

Refresh Göz Damlası Zararları

Refresh göz damlası zararları herkeste görülmese de potansiyel olarak ağrı, iritasyon ya da görme bozuklukları gibi komplikasyonlar olabiliyor. Bu zararlar çoğunlukla aşırı doz kullanan kişilerde meydana geliyor. Bu sebeple hekim tarafından önerilen dozajın üzerine çıkmamak oldukça önemlidir.

Refresh Yan Etkileri

Refresh yan etkileri diğer tüm ilaç ve damlalarda olduğu gibi sıkça merak ediliyor. Refresh göz damlası kullanan kişilerde yaygın olarak rastlanan bazı yan etkiler aşağıdaki listede yer alıyor:

  • Göz tansiyonu
  • Gözde ağrı
  • Kızarıklık
  • İritasyon

Yan etkilerle karşılaşmanız halinde ilaç alımını direk durdurmanız ve hemen akabinde doktorunuza bilgi vermeniz gerekiyor.

Refresh göz damlası koruyucu madde içerir mi?

Refresh göz damlası koruyucu madde içermez. Koruyucu maddeler, göz damlalarının mikrop kapmasını önlemek için kullanılır. Ancak, bazı kişilerde koruyucu maddelere karşı alerjik reaksiyonlar görülebilir. Refresh göz damlası, koruyucu madde içermediği için kontakt lens kullanan kişiler tarafından da güvenle kullanılabilir.

Refresh göz damlası reçeteli mi?

Refresh göz damlası, reçetesiz olarak satın alınabilen bir ilaçtır. Ancak, göz kuruluğunun ciddi bir nedeni varsa, doktorunuz Refresh göz damlası yerine daha güçlü bir ilaç reçete edebilir.
Leave A Reply