Saça cila nasıl yapılır sorusu sıkça araştırılıyor. Normal şartlarda kuaför salonlarında saç boyası işleminden sonra direk cilalama uygulaması da yapılır. Ancak evde saç boyayan kişiler cila işleminin detayları hakkında fikir sahibi değildir. Eğer evde saçınıza cila atacaksanız ayrıntılarını şu şekilde aktarabiliriz;

  • Saça cila atmak için hazır cila satın almanız gerekiyor.
  • Saç renginize uygun hazır cilayı aldıktan sonra üzerinde yazan talimatlara göre karışımı hazırlayın.
  • Hazırladığınız karışı saçlarınıza orantılı şekilde sürün.
  • Cilayı ortalama 30-40 dakika kadar saçınızda bekletin.
  • Ardından saçınızı bol ılık suyla yıkayarak işlemi tamamlayın.

Hazır saç cilasını profesyonel kuaför malzemeleri satan yerlerde ya da online pazaryerlerinde kolayca bulabilirsiniz. Saç renginize hangi cila tonunun gideceğinden emin değilseniz mutlaka da bir kuaföre danışarak hareket etmenizi tavsiye ediyoruz.

Saça Cila Atmak

Saça Cila Atmak

Saça cila atmak, saç renginin daha kalıcı olmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra parlaklık ve sağlıklı bir görünüm elde etmenize yardımcı oluyor. Tabi ki saç cilasının ilk temel amacı saç boyasından sonra oluşan renk dalgalanmalarını, turuncu renk görünümünü yok etmektir. Boyanın kullanım ömrünü uzatırken aynı zamanda da ana rengin ışıltılı bir şekilde ön plana çıkmasını sağlıyor.

Sarı Saça Cila Nasıl Yapılır?

Sarı Saça Cila Nasıl Yapılır

Sarı saça cila nasıl yapılır ve neden yapılır diye merak eden herkes için hemen yanıtlayalım. Sarı saç rengi oldukça zor bir renktir. İşlem sonucunda yansımalar ve turuncu bir görünüm kalmış olabilir. Bu görüntüyü ortadan kaldırmanın en iyi yöntemi saça uygun bir renkle cila atmaktır.

Eğer saçınızdaki sarının çok çiğ ve sığ kaldığını düşünüyorsanız kül rengi tonlarında cila uygulaması yapabiliriniz. Kül rengi sarımtırak bir boyayı karıştırarak yaklaşık 30-40 dakika kadar saçlarınızda bekletip durulamanız yeterli olacaktır.

Kumral Saça Cila Nasıl Yapılır?

Kumral Saça Cila Nasıl Yapılır

Kumral saça cila nasıl yapılır sorusuna hemen yanıt verelim. Küllü ancak açık tonda bir saç renginiz olabilir. Eğer saçınızda beğenmediğiniz renk geçişleri varsa yine küllü kumral tonlarında bir boya ile cila işlemi yapabilirsiniz.

Satın aldığınız küllü kumral tonlarındaki boyayı saçınızda ortalama 20-30 dakika kadar bekletip durulayın. Eğer sonucun koyu ve kalıcı olmasını istiyorsanız da 40 dakikaya kadar kontrol ederek bekletmeyi tercih edebilirsiniz.

Ombreli Saça Cila

Ombreli Saça Cila

Ombreli saça cila atmak için mutlaka kuaföre gitmenizi öneriyoruz. Çünkü Ombreli saçta iki farklı renk vardır. Ayrıca renk geçişlerini evde cila yaparak bozma ihtimaliniz yüzde düze yakındır. Bu nedenle renk geçişlerinden ve oluşan renkten memnun değilseniz hemen cila yaptırmak üzere profesyonel bir kuaföre başvurabilirsiniz.

Küllü Sarı Cila Yapımı

Küllü Sarı Cila Yapımı

Küllü sarı cila yapımı konusunda evde işlem yapmanızı önermiyoruz. Bunun için kuaföre gitmenizi ya da uzman bir kuaföre danışarak uygulama yapmanızı tavsiye ediyoruz. Nitekim genelde küllü sarı üzerinde yine küllü bir renk tonu ile cilalama işlemi yapılıyor diyebiliriz.

7.1 Saç Cilası Nasıl Yapılır?

7.1 Saç Cilası Nasıl Yapılır

7.1 saç cilası nasıl yapılır sorusuna cevap verelim. Eğer saçlarınız küllü kumralsa ve akmaya ya da renk geçişleri oluşmaya başladıysa yine 7.1 küllü tonlarda bir boya alıp işlem yapabilirsiniz. Boyanın karışımını yaptıktan sonra saçlarınızda 25 dakika kadar bekletip durulayın. Ancak işlemi yapmadan önce kuaföre danışmanızı da öneriyoruz.

8.1 Saç Cilası Nasıl Yapılır?

8.1 Saç Cilası Nasıl Yapılır

8.1 saç cilası nasıl yapılır sorusuna yanıt aranıyor. 8.1 bildiğiniz üzere genel olarak küllü kumral saç rengidir. Bu rengin tam oturması ve renk geçişlerinin yok edilmesi için cila işlemi yapılmalıdır.  Ancak cila işlemini doğrudan uzman bir kuaförde yaptırmanızı öneriyoruz.

Cila saçta ne kadar bekletilir?

Saç cilası işleminde hazırlanan cila saçın tamamına uygulanır. Böylece boyama neticesinde saçta oluşan renk bozukluklarının giderilmesi hedeflenir. Ortalama baz alınırsa cilayı saçınızda 30-40 dakika kadar bekletip durulamanız yeterli olacaktır.

Cila saçı yakar mı?

Cila işlemi de saç boyama işlemi gibidir. Saç boyaları istediğiniz kadar bitkisel ya da doğal olsun yine de saça zarar verir. Bu nedenle cila işlemi saçınızı yakmasa da saç sağlığınızı olumsuz etkileyebilir niteliktedir. Özellikle de aşırı işlem gören saçlara uygulayacağınız cila işlemi saçın daha fazla yıpranmasına neden olacaktır.

Geniş Omuzlu Kadınlar İçin Saç Modelleri

Kuaförde Keratin Bakımı Fiyatı – Evde Keratin Bakımı

Saç Boyası Yüzden Nasıl Çıkar?