Saçtaki Kızıllık Nasıl Geçer – Evde Saçtaki Turunculuk Nasıl Gider

Saçtaki kızıllık nasıl geçer ve evde saçtaki turunculuk nasıl gider, detayları sizlerle paylaşıyoruz. Doğal yollarla saçtaki turunculuk nasıl giderilir, birlikte inceleyelim.

Saçtaki kızıllık nasıl geçer, günümüzde çoğu kadınlar saçlarındaki beyazları gidermek için, güzelleşmek, kendini beğenmek ya da farklılık olsun diye saçlarını boyamaktadır. Fakat her zaman istenilen ton elde edilmez. Bunun sebebi saçların kızılımsı olmasıdır. Saçlar boyandıktan sonra kızılımsı bir renk olabiliyor.  Bu durum kuaförlerde pek görülmez. Çünkü saçlar boyandıktan sonra cila işlemi yapılır.

Bu cila işlemi ücretli olduğu için bazı kadınlar evde kendileri saçtaki kızıllığı yok etmek ister. Evde kendiniz saçınızdaki kızıllığı yok etmek istediğiniz zaman önce saçınızın bir tutamına deneyin. Yıpranma olmaz memnun kalırsanız o zaman bütün saça uygulayabilirsiniz. Peki evde kızıllığı nasıl geçirebiliriz?

  • Öncelikle saçlarımızı yıkarken normal şampuan yerine mor şampuan kullanın. Çünkü mor şampuan saçtaki kızıl ve turuncu rengi giderip daha küllü ve doğal bir renk olmasını sağlayacaktır. Yalnız mor şampuan alırken dikkat edin. Bilinen ve etkili bir markayı tercih ediniz.
  • Saçlarınızı boyayacağınız boya renginin küllü olanlarını tercih edin. Küllü ibaresi bulunan boyalar saçlardaki turunculuk ve kızıllıkları almaktadır.
  • Saçlarınızı boyadığınız boyanın içine bir gri ton karıştırırsanız yine saçlarınızda kızıl ve turuncu renk oluşmayacaktır. Ayrıca daha doğal bir saça sahip olmanızı sağlayacaktır.
  • Bu okuyacağınız işlemi yaparken dikkatli olun. Kumral tonu olan bir boyadan biraz kullanacağınız kaba koyun. Biraz oksidan ekleyip birazda suyla karışımı seyreltelim.  Daha sonra saçınızın tümüne sürüp saç tellerinize göre 15-20 dakika bekletin. Saçlarınızı mor şampuanla cila yaparak yıkayınız. Bu yöntemle etkili bir şekilde saçlarınızdaki kızıllık ve turunculuktan kurtulabilirsiniz. Ama çok dikkatli olmanız gerekmektedir.
  • Son bir çare olarak saçlarınızı istediğiniz bir tona boyamadan önce saçlarınızı küllü sarıya boyayın. Bir iki gün sonra istediğiniz tona boyadığınızda hem kızıllık hem de turunculuk olmadan ışıltılı bir saça kavuşmuş olursunuz.

Kahve Saçtaki Kızıllık Nasıl Gider

Kahve saçtaki kızıllık nasıl gider, kahve saçtaki kızıllığı seven çok fazla kadın var. Özellikle yaptıranlar bile oluyor. Ama seven olduğu kadar sevmeyen kadınlarda var. Peki sevmeyen kadınlar bu durumdan nasıl kurtulabilir? Gelin beraber bakalım. Saçlarınızdaki kızıllığın giderilmesi için küllü saç boyalarını kullanın. 6.1 veya 7.1 gibi boya numaraları saçtaki kızıllığın %60 kadarını giderecektir. Ama tamamen giderilmesini isterseniz başka bir yöntem uygulayalım.

  • İlk olarak saç açıcısı ile saçımızı açmamız gerekmektedir. Daha sonra kumral saç boyası ile kumral saç rengine boyanması gerekiyor.
  • 6.1 numaralı boyaya biraz oksidan ve 1 çay bardağı su ile karıştırılıp bütün saçımıza uygulama yapalım. Uygulayacağımız saçın temiz olması gerekmektedir. Daha sonra karışımı saçlarımızda 15-20 dakika bekletelim. Saçlarınızdaki kızıllıktan büyük oranda kurtulursunuz. Her boyalı saçların özellikle açık tonlar için mor şampuan kullanımı saçlardaki kızıllığı turunculaşmayı önler.

Doğal Yollarla Saçtaki Turunculuk Nasıl Giderilir

Doğal yollarla saçtaki turunculuk nasıl giderilir

Doğal yollarla saçtaki turunculuk nasıl giderilir, saçlarımızı boyadıktan sonra maalesef ki ara ara turunculuk oluşuyor. Özellikle de evde kendimiz boyadığımız zaman. Bu durumdan kurtulmanın en etkili yöntemlerinden biri mor şampuandır. Normal şampuan yerine mor şampuan kullanmak boyalı saçlar için daha iyi olacaktır. Bunun bir başka yolu da saç cilasıdır. Evde kendimiz bu cilayı yapabiliriz.

İsterseniz kuaförlerde hazır cila satılmaktadır.  Ya da malzemeleri alıp kendinizde yapabilirsiniz. Uygun bir kaba istediğiniz saç boyasından bir miktar sıkınız. Biraz %6’lık oksidan, 1 bardak su ve biraz saç kremiyle karıştırınız. Sulu bir karışım olması gerekiyor. Karışımı saçımızın tümüne uygulayıp 10 veya 15 dakika bekletip güzelce yıkayınız. Saçlarınızın yıpranmaması için kendi kullandığınız ya da saç bakım yağları ve serumları kullanmanızı tavsiye ederiz.


Daha fazla ilgili içerik;


Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥