Sakın söyleme oyunu nasıl oynanır kalabalık arkadaş gruplarıyla oyun oynamak isteyen pek çok kişi tarafından merak edilen bir konu haline gelmiştir. Bir kutu oyunu olan sakın söyleme, 900 tuzak soruya ve 2 oyun seviyesine sahip bir zeka oyunu olarak ele alınabilir.

Sakın Söyleme Oyunu Kartları       

Sakın Söyleme oyunun en önemli özelliği bu oyun esnasında evet ya da hayır kelimelerini kullanmanın yasak olmasıdır. Her yaş grubu için uygun olan ve özellikle kalabalık aile buluşmalarında keyifle oynanabilecek bir oyun sizleri şaşırtmak ve yasak kelimeleri söylemeye ikna etmek amacıyla hazırlanmış 900 farklı soruyu bulundurmaktadır.

  • Yetişkin ve çocuk olarak 2 farklı kart türü bulunan kartlardan dilediğinizi çekebilir, karşınızdaki kişiye sorarak yasaklı kelimeler olan evet ya da hayır kelimelerini kullanmalarına çabalayabilirsiniz.
  • Sakın Söyleme oyunu kartları yetişkin ve çocuk olmak üzere 2 farklı şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede oyunun seviyesi de belirlenmekte ve böylelikle oyuncu daha keyifli bir hal almaktadır.

Sakın Söyleme Oyunu Soruları ve Cevapları

Sakın söyleme oyunu soruları ve cevapları

Sakın Söyleme oyunu soruları ve cevapları bu oyunu oynamak isteyen pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. En genel tanımıyla sizlere çıkan kartlar karşınızdaki kişiye oyunun yasaklı kelimeleri arasında bulunan evet ya da hayır kelimelerini söylemeye ikna etmek amacıyla oluşturulmuştur.

Sakın Söyleme Oyunu Oyna

Sakın Söyleme oyunu oyna seçeneğinden yararlanmak isteyen kişiler bir kutu oyunu olan bu oyunu satın alarak arkadaşları ya da kalabalık aile grupları ile eğlenceli vakit geçirmeyi mümkün hale getirebilir.

  • Sevdiklerinizle geçireceğiniz vakti çok daha değerli hale getiren bu oyun hem arkadaşlar hem de aile bireyleri arasında oynanmak için tamamen uygundur. 2 ile 6 oyuncu arasında oynanabilen bu oyunun her yaş grubu için uygun olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Sakın Söyleme Oyununda Kaç Farklı Soru Vardır?

Bir kutu oyunu olan sakın söyleme oyununda karşınızdakine evet ya da hayır dedirtebilmek amacıyla hazırlanmış 900 farklı soru bulunmaktadır.

Sakın Söyleme Oyununda Yasaklı Kelime Hangisidir?

Coğrafya, müzik, spor gibi pek çok farklı kategoride hazırlanmış sorular ile oynanan bu oyunda yasaklı kelime evet ve hayır kelimeleridir.

Solo Test Nasıl Oynanır – Solo Test Zeka Oyunu

Ücretsiz Spider Solitaire Oyna (Klasik Kolay ve 4 Zor Oyunu)

Torrent İndir – Oyunlar Ücretli mi? Hangi Oyunlar Ücretsiz?

/ 5.

Share.

1 Comment

  1. Oyunun amacı, soruların yanıtlanması sırasında belirli bir kelimeyi kullanmaktan kaçınmak ve bu şekilde oyunu sonuna kadar devam ettirmektir.

    “Sakın Söyleme” oyununda sorulan bir soru şöyle olabilir: “Hangi ülkede doğdun?” Oyuncunun cevabında, örneğin “Amerika” kelimesini kullanmak yasaklanmışsa, oyuncu “Kuzey Amerika” ya da “Birleşik Devletler” gibi alternatif cevaplar vermeye çalışabilir.

    Başka bir örnek soru şöyle olabilir: “En sevdiğin renk nedir?” Oyuncu, belirli bir kelime grubundan kaçınmak zorunda olduğunda, “Kırmızı” kelimesi yasaklanmışsa, “Sıcak renklerden biri” gibi alternatif bir cevap verebilir.

    Bir diğer örnek soru, “Hangi yemekleri seversin?” şeklinde olabilir. Oyuncunun cevap verirken belirli bir kelimeyi kullanmaktan kaçınması gerektiğinde, “Pizza” kelimesi yasaklanmışsa, oyuncu “İtalyan mutfağından bazı lezzetler” gibi bir alternatif cevap verebilir.