Salaten Tüncina fazileti ve sırları sizler için düzenledik. 1000 Salatı Münciye okuyanların yorumlarında, Salaten Tüncina mutluluğun şifresi olarak belirtilmiştir.

Salaten Tüncina fazileti ve sırları salaten tüncina içinde Peygamber efendimiz (s.a.v)’e salavat getirilen, onun hürmetine korku ve belalardan Allah’a sığınılan bir salavat-ı şerifedir. Bu salavat-ı şerifeyi okumanın çok sevabı vardır. Devamlı olarak bu salavatı okuyanın belalardan emin olacağı, isteklerinin kolay olacağı, rızkının bereketli olacağı ümit edilir. Birde salatı tefriciye duası vardır salatı tüncina ile karıştırılmamalıdır.

Salaten Tüncina Ne Zaman Okunmalı

Salaten Tüncina ne zaman okunmalı, bu salavat ı farz namazlarımızdan sonra okuyabiliriz. Bu salavat’ salat-ı Münciye de denir. Salaten tüncina diye başladığı için halk arasında adı salaten tüncina diye bilinir. Farz namazlardan sonra dua etmek sünnettir. Dua etmeye başlamadan önce  Peygamberimiz’(s.a.v)e salat getirmek ile ilgili bir hadis rivayetinde Ebu Davud’ dan şöyle nakledilir; “Biriniz namazı kıldıktan sonra, Allah’a hamdu sena etsin, sonra Peygamber’e salavat getirsin, ondan sonra dilediği duaları yapsın. ”buyurmuştur.

Salaten tüncina fazileti ve sırları (türkçe okunuş ve anlamı)
Salaten tüncina fazileti ve sırları (türkçe okunuş ve anlamı)
Salaten tüncina arapça okunuşu

Salaten Tüncina Okunuşu

Salaten Tüncina Okunuşu şu şekildedir; “Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî’il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi’s-seyyiât ve terfe’unâ bihâ ındeke a’lâ’d-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ’l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî’l-hayâti ve ba’del-memât birahmetike Yâ erhame’r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni’mel vekîl, ni’mel mevlâ ve ni’me’n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke’l-masîr.

Salaten tüncina fazileti ve sırları (türkçe okunuş ve anlamı)
Salaten tüncina okunuşu

Salaten Tüncina Fazileti ve SIRLARI Mutluluğun Şifresi

Salaten Tüncina fazileti ve sırları mutluluğun şifresi, bu salavatı şerife’nin okunması genellikle farz namazlardan sonra okunur. Her hangi bir sıkıntı korkulu anda da Allah’a sığınmak için de okunur. Salaten tüncina içinde salavatın olduğu duadır içinde ayet olmadığından abdestin olmadığı zamanlarda da okunabilir.

Safer ayın da okunması tavsiye edilen dualar arasında salatan tüncina da vardır. Tüncina duasını okuyan kişi kaza ve musibetlere karşı korunur. Sıkıntılı ve tehlikeli zamanlarda bu mübarek salavatı okuyan kimse dünya ve ahiretin sıkıntılarından kurtulur.


SONUÇ: Salatı tüncina okunması güzel ilham ile yazılmış bir salavattır. Salatı tüncinayı okuyana sevap okumayana günahı yoktur. Bir çok büyüğün titizlikle okumaya devam ettiği ve tavsiye ettiği salavattır.


Sübhanallahi ve Bihamdihi – Fazilet ve Nasıl Zikir Olarak Çekilir?

Leyse Leha Min Dunillahi Kaşifeh (Fazileti, Anlamı, Nasıl Okunur)

/ 5.

Share.

Comments are closed.