Kurşunlu Kaplıcaları 2024 Fiyat Listesi (1 Gece Bizden)

Salihli Kurşunlu kaplıcaları 2024 fiyat listesi, aşağıdaki tablomuzda belirttiğimiz güncel fiyat listesini inceleyebilirsiniz. Kurşunlu kaplıcalarında yatılı olarak vakit geçirmek isterseniz otel, apart ya da kamp kurmak gibi farklı alternatifleri tercih edebilirsiniz.

Kurşunlu kaplıcaları fiyat listesi

Büyük otellerin yanı sıra pansiyon tarzı oteller de hizmet sunmaktadır. Yazımızın devamında Salihli kaplıcaları fiyat listesi ve kaplıcalara giden ziyaretçilerin yorumlarına ulaşabilirsiniz.

Rey Manes Hotel2 Kişi1.750 TL
Özçelik Otel2 Kişi1.475 TL
Ardy’s Hotel2 Kişi2.213 TL
Kadilar Pasazade Konagi Butik Otel2 Kişi2.574 TL
Birgi Yeni Gelin Evi2 Kişi2.500 TL
Rukim Otel2 Kişi1.750 TL
Kurşunlu kaplıcaları 2024 fiyat listesi

Salihli Kaplıcaları Fiyat Listesi

Salihli kaplıcaları fiyat listesi tercih edeceğiniz konaklama türüne göre çeşitlenecektir. Büyük otellerde konaklamak isterseniz hizmet talebinize bağlı olarak da fiyatlar değişebilir.

Salihli kaplıcalarında büyük bir otelde yarım pansiyon, standart bir odada konaklama talep ederseniz 2 yetişkin için oda kiralama ücreti gün başına ortalama 2.000 TL olmaktadır. Yarım pansiyon otel tercihlerinizde orta düzeyde hizmet veren otellerde 1.500 TL civarında günlük ödeme ile hizmet alabilirsiniz.

Salihli kaplıcalarının fiyatları sezona göre de değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için tercih edeceğiniz otelleri doğrudan aramanız daha sağlıklı bir fiyat bilgisi almanıza imkan tanıyacaktır.


Daha fazla ilgili içerik;


Salihli Kaplıcaları Telefon Numarası

Kurşunlu kaplıcaları fiyat listesi

Salihli kaplıcaları telefon numarası; 0236 712 50 00 iletişim hattıdır. Kurşunlu deresi kenarında bulunan kaplıcalarda önceden rezervasyon ile hizmet alabilirsiniz.

Otel ve konaklama için bölgede en çok tercih edilen oteller Ardy’s Hotel ve Rey Manes Hotel benzeri otellerdir. Otel seçimi sonrasında doğrudan otel iletişim bilgileri üzerinden de rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Kurşunlu Kaplıcaları Yorumlar

Kurşunlu kaplıcaları fiyat listesi

Kurşunlu kaplıcaları yorumları değerlendirildiğinde yorumlar arasında yer alan ortak bazı kanılar bulunmaktadır. Özellikle dinlenme ve konaklama tesisleri yönünden birçok farklı tesisi tercih eden ziyaretçiler Kurşunlu lokasyonundaki tesislerden pek memnun kalmamaktadır.

Tesislerin temizlik ve yemek bağlamında orta kalite hizmet sunduğunu söylemek bu bağlamda yanlış olmayacaktır. Kurşunlu konumunun doğa güzellikleri ve kaplıcaları ise neredeyse ziyaret eden herkesin beğenisini toplamıştır. Bazı ziyaretçi yorumlarına yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

 • Doğa aşıklarının uğramadan geçmemeleri gereken bir yer Kurşunlu. Özellikle sonbahar mevsiminde şelalelerin doğal bir görsel güzellik oluşturduğunu söylemek gerek.
 • Kurşunlu kaplıcaları ile gitmeye değer bir yer ama söz konusu tesisler olduğunda kesinlikle tercih edilmez. Doğada kamp yapın daha iyi, en azından paranız cebinizde kalır.
 • Uygun fiyatlı bir Kurşunlu ziyareti düşünüyorsanız apart tercih edebilirsiniz. Biz apartlarda önceden rezervasyon ile sıcak su havuzlarının keyfini çıkardık. Kadın ve erkek ayrı havuz olması da bizi memnun etti.
 • Yeşil, doğal, kuş sesleri ve su sesleri içinde mükemmel bir yer Kurşunlu. Gelmek isteyenlere tavsiye ediyorum ancak konaklamak istediğiniz ticari işletmeyi iyi seçmelisiniz. İmkanınız varsa en çok beğenilen ve en iyilerini seçin çünkü orta kalite denilenlerinin eksikleri saymakla bitmiyor. Bir tatil yapıyoruz madem hakkını vermek gerek.
 • Günübirlik gezmeye gittik, kaplıcalar mükemmeldi. Otel, konaklama vs. detaylı bilmiyorum ama restoranları uygun fiyatlıydı. Orta kalite güzeldi. Doğası için tekrar giderim.

Kurşunlu kaplıcalarında neler var?

Kurşunlu Kaplıcaları, Manisa’nın Salihli ilçesinde bulunan bir kaplıca merkezidir. Kurşunlu Kaplıcaları, zengin termal kaynakları ve doğal güzellikleri ile ünlüdür.

Kurşunlu Kaplıcaları’nda şunlar bulunur:

 • Termal kaynaklar: Kurşunlu Kaplıcaları’nın suları, sülfatlı, bikarbonatlı ve hidrojen sülfürlüdür. Bu sular, romatizma, cilt hastalıkları, kadın hastalıkları, solunum yolu hastalıkları ve sinirsel rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.
 • Kaplıca tesisleri: Kurşunlu Kaplıcaları’nda, konaklama, yeme-içme ve termal tedavi hizmetleri sunan birçok kaplıca tesisi bulunur.
 • Doğa: Kurşunlu Kaplıcaları, doğal güzellikleri ile de ünlüdür. Kaplıcaların çevresinde, ormanlar, şelaleler ve tarihi kalıntılar bulunur.

Kurşunlu Kaplıcaları’nda yapılabilecek aktiviteler şunlardır:

 • Termal tedavi: Kurşunlu Kaplıcaları’nın suları, birçok hastalığın tedavisinde kullanılır. Kaplıcalarda, yüzme, masaj, çamur tedavisi gibi termal tedavi hizmetleri sunulmaktadır.
 • Doğa yürüyüşü: Kurşunlu Kaplıcaları’nın çevresindeki ormanlarda, doğa yürüyüşü yapılabilir.
 • Şelale ziyareti: Kurşunlu Kaplıcaları’nın yakınında, Çamlıbel Şelalesi ve Kurşunlu Şelalesi gibi şelaleler bulunur.
 • Tarihi keşif: Kurşunlu Kaplıcaları’nın yakınında, Sart Antik Kenti ve Kula Kalesi gibi tarihi kalıntılar bulunur.

Kurşunlu Kaplıcaları, hem termal tedavi hem de doğa turizmi için ideal bir destinasyondur.

Kurşunlu Kaplıcaları saat kaçta kapanıyor?

Kurşunlu Kaplıcaları’nın kapanış saatleri, kaplıca tesisine göre değişebilir. Genel olarak, kaplıca tesisleri, sabah 08:00’de açılmakta ve akşam 22:00’de kapanmaktadır.

Kurşunlu su neye iyi gelir?

Kurşunlu su, sülfatlı, bikarbonatlı ve hidrojen sülfürlüdür. Bu sular, birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Kurşunlu suyun faydaları şunlardır:

 • Romatizmal hastalıklar: Kurşunlu su, romatizma, kireçlenme, siyatik, bel ağrısı, eklem ağrısı gibi romatizmal hastalıkların tedavisinde etkilidir.
 • Cilt hastalıkları: Kurşunlu su, cilt hastalıklarının tedavisinde etkilidir. Egzama, sedef hastalığı, sivilce gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
 • Kadın hastalıkları: Kurşunlu su, kadın hastalıklarının tedavisinde etkilidir. Adet düzensizliği, kısırlık, vajinal enfeksiyon gibi kadın hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
 • Solunum yolu hastalıkları: Kurşunlu su, solunum yolu hastalıklarının tedavisinde etkilidir. Bronşit, astım, bronşiektaz gibi solunum yolu hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
 • Sinirsel rahatsızlıklar: Kurşunlu su, sinirsel rahatsızlıkların tedavisinde etkilidir. Stres, depresyon, uykusuzluk gibi sinirsel rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.

Kurşunlu su, termal tedavide yaygın olarak kullanılmaktadır. Kaplıcalarda, yüzme, masaj, çamur tedavisi gibi termal tedavi hizmetleri sunulmaktadır.

Kurşunlu suyu içmek de faydalıdır. Günde 2-3 bardak Kurşunlu suyu içilmesi, genel sağlığı iyileştirmeye yardımcı olur.

Kurşunlu suyu kullanmadan önce, bir doktora danışmanız tavsiye edilir.

Kaplıcadan sonra banyo yapılır mı?

Kaplıcadan sonra banyo yapmak, cilt sağlığı açısından faydalıdır. Kaplıca suyu, cildin gözenekleri açar ve ciltten kir ve toksinlerin atılmasını sağlar. Banyo, kaplıca suyunun ciltten daha iyi emilmesini sağlar.

Kaplıcadan sonra banyo yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır:

 • Banyo suyu, ılık olmalıdır. Çok sıcak su, cildin kurumasına neden olabilir.
 • Banyo süresi, 15-20 dakikayı geçmemelidir.
 • Banyodan sonra, cildinizi iyice kurulayın.

Kaplıcadan sonra banyo yapılması, özellikle cilt hastalıkları olan kişiler için faydalıdır. Egzama, sedef hastalığı, sivilce gibi cilt hastalıklarından muzdarip kişiler, kaplıcadan sonra banyo yaparak ciltlerinin iyileşme sürecini hızlandırabilirler.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥