Samatya Hastanesi Nerede (Tramvay, Otobüs, Metro)

Samatya hastanesi nerede ve nasıl gideceğiniz hakkında bilgiler sunuyoruz. Samatya Hastanesine tramvay ile nasıl gidilir ve Fatih Samatya hastanesi hangi otobüs gider gelin birlikte inceleyelim.

Samatya hastanesi nerede sorusunun yanıtı Fatih olacaktır. Samatya Hastanesi, Cerrahpaşa’dadır. Bu nedenle Fatih olarak geçer. 1960 yılında inşa edilen Samatya Hastanesi 63 yıldır kesintisiz olarak faaliyet göstermektedir. Günümüzde İstanbulluların en sık tercih ettiği devlet hastanelerinden biri konumundadır. Samatya Hastanesine ilişkin çeşitli konular ve sorular sıkça internette gündemi oluşturur.

Samatya Hastanesine Tramvay ile Nasıl Gidilir?

Samatya hastanesine tramvay ile nasıl gidilir
Samatya hastanesine tramvay ile nasıl gidilir

Samatya Hastanesine tramvay ile nasıl gidilir sorusunun yanıtı oldukça basittir. İlk etapta en yakın tramvaya binerek Cevizlibağ’a gidilir. Cevizlibağ üzerinden yaklaşık 45 dakikalık otobüs yolculuğunun sonunda Samatya Hastanesi hemen solda kalacaktır.

Metrobüsle Samatya Hastanesine Nasıl Gidilir?

Metrobüsle Samatya Hastanesine nasıl gidilir de sıkça merak edilen sorulardan birisidir. İstanbul’u boydan boya dolaşan metrobüs, Samatya Hastanesine gitmek için de kullanılabilir. Nitekim özel araçla gitmekten daha hızlı ve konforlu olacaktır. Metrobüsün Merter durağında inerek kısa bir yolculuğun ardından Samatya Hastanesine varılacaktır.

Cevizlibağ’dan Samatya Hastanesine Nasıl Gidilir?

Cevizlibağ’dan samatya hastanesine nasıl gidilir
Cevizlibağ’dan samatya hastanesine nasıl gidilir

Cevizlibağ’dan Samatya Hastanesine nasıl gidilir diye merak edenlerin sayısı gitgide artış gösteriyor. İstanbul’da bir yerden bir yere giderken genellikle Cevizlibağ ara transfer noktası olarak kullanılıyor. Cevizlibağ’dan hastaneye gitmek isteyenlerin izlemesi gereken yol ilk etapta tramvay ile Fındıkzade durağına gitmektir.

Fındıkzade durağında indikten sonra yarım saatlik bir yürüyüşün ardından Samatya Hastanesine varılabilir. Bunun yanı sıra yine tramvayla Yusufpaşa’ya gitmek ve oradan Kocamustafapaşa-Taksim dolmuşlarına binmek de bir seçenektir.

Samatya Hastanesi Nereye Bağlıdır?

Samatya Hastanesi nereye bağlıdır diye merak edenler için yanıt Fatih’tir. Samatya ayrıca İstanbul’un en büyük hastanelerinden biri olan İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesini de içerisinde barındırıyor. Samatya ile ilgili yanlış bilinenlerden birisi de konumudur. Samatya Hastanesi İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı bir devlet hastanesidir.

Samatya Nereye Yakın?

Samatya nereye yakın sorusunun yanıtı herkes tarafından da bilinen Yedikule’dir. Samatya, İstanbul’un Fatih ilçesinde yer alan bir devlet hastanesidir. Yedikule’ye yakınlığının yanı sıra E-5 üzerinde Edirnekapı’ya da oldukça yakındır. Nitekim metrobüs ile ulaşmak isteyenlerin bir kısmı da Edirnekapı üzerinden ulaşım sağlamaktadır.

Fatih Samatya Hastanesi Hangi Otobüs Gider?

Fatih samatya hastanesi hangi otobüs gider
Fatih samatya hastanesi hangi otobüs gider

Fatih Samatya Hastanesi hangi otobüs gider ve otobüslerin hat numaralarına ilişkin birçok konu merak ediliyor. Samatya Hastanesine gitmek isteyenlerin en sık tercih ettiği toplu ulaşım araçlarından birisi de otobüstür. Fatih Samatya Hastanesine gidebilmek için aşağıdaki otobüs hatlarını tercih etmek mümkündür.

  • 35C
  • 48A
  • 50K
  • 93
  • 93M

Tüm bu otobüs numaraları Fatih Samatya hastanesine ulaşmak için kullanılabilir. Teyit amaçlı otobüse binmeden evvel şoförden bilgi almanızı öneriyoruz.

Samatya Hastanesi’nin Yeni Adı Nedir?

Samatya Hastanesi’nin yeni adı nedir sorusunun yanıtı herkesçe bilindiği üzere İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur. Sağlık Bakanlığına devredilmesinin ardından gerçekleştirilen isim değişikliği nedeniyle birçok kişi yeni adını bilmeyebiliyor. Bu nedenle halen halk arasında Samatya şeklinde söylendiği biliniyor.

Alibeyköy Gasilhane Nasıl Gidilir (Alibeyköy’e Metro Gider mi)

Dudullu Otogar Nasıl Gidilir (Otobüs, Metro, Metrobüs)

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr