Samkarta Hes Kodu Nasıl Yüklenir – HES Kodu Güncelleme

Samkarta Hes kodu nasıl yüklenir ve SAMKART HES kodu alma hakkında bilgiler. SAMKART güncelleme nasıl yapılır işte detayları.

Samkartınıza HES Kodu yüklemek için ilk olarak bilmeniz gereken iki bilgi bulunmaktadır. Bunlardan ilki HES Kodu ikincisi ise Samkart’ınızın kart numarasıdır. HES kodunuzu 3 farklı yöntem ile alabilirsiniz ve sınırsız olarak almanız gerekmektedir.

Samkartınızın kart numarasını da kartınıza dolum yaptıktan sonra size verilen dolum fişinin alt kısmında kart numaranız bulunmaktadır. Bu iki bilgiye ulaştıktan sonra;

  • Samsun belediyesine ait olan resmi internet sitesinden ilgili bölüme giriş yapmalısınız
  • Sonra sayfada yer alan bilgileri doldurun
  • Ardından  HES kodunuzu yazım
  • Daha sonra Samkart’ınızın kart numarasını yazarak onaylamalısınız

Bu işlemler sonrasında kartınıza HES kodunuz yüklenmiş olur. Hes kodu tanımlama formu doldurmak için https://www.akillibiletim.com/HesMatch.aspx?cid=55 adresine tıklayın.

SAMKART HES Kodu Alma (HES kodu TANIMLAMA)

SAMKART, Samsun’da toplu taşıtlarda kullanılan bir karttır. Bu kart sayesinde hem indirimli seyahat edebilir hem de kağıt bilet derdinden kurtulabilirsiniz. Samkart’ınız için HES kodu almak için ilk yapmanız gereken bir HES kodu almanız gerekmektedir. Bu HES kodunu,;Hayat Eve Sığar uygulamasından , 2023’e T.C kimlik numaranızı ve almak istediğiniz HES kodunu ne kadar süre ile kullanacağını yazarak ya da E-Devlet uygulaması üzerinden alabilirsiniz.

HES kodunuzu aldıktan sonra Samsun Belediyesinin resmi sitesine girerek ilgili kısma girdikten sonra kartınıza HES kodunu kaydedebilirsiniz.

SAMKART HES Kodu Alma

SAMKART Güncelleme Nasıl Yapılır (Samkart HES Kodu Sorgulama)

Samkart toplu taşımada kullanılan indirimli kişileştirilmiş olan kartlarım kullanım süreleri 1 sene olarak belirlenmiştir. 65 yaş ve üstü kart sahiplerinin kartlarının güncellenme süresi ise 2 senedir. Samkartlarınızın güncelleştirme işlemi, kartın çıkartılma tarihi gözetilmeksizin her sene sonunda Samkart Başvuru Merkezlerimden güncelleştirilmektedir. Kartın sahibi olan kişiler kartlarınım süresi dolduğu zaman güncelleştirme yapmaları gerek yoksa kartlarını kullanamazlar.

Güncelleme işlemi gerçekleştirilirken cihaz ile mıfare kartın teması gerektiği için işlem uzaktan yapılamaz. http://samulas.com.tr/samkart-basvuru-merkezi/ üzerinden tüm işlemlerinizi ücretsiz bir şekilde oldukça hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

Bursa Abonman Kart Fiyatları

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama – ESHOT bakiye YÜKLEME ve sorgulama

Marmaray Durakları ve Marmaray Saatleri

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

8 Yorum

  1. Kısa ve öz bir anlatım olmuş hes kodu alamayanlar için güzel bir ve basit bir anlatım

    1. HES kodu yükleme işleminizi yazımızdaki yönlendirme adımlarını okuyarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu