Samkarta Hes kodu nasıl yüklenir ve SAMKART HES kodu alma hakkında bilgiler. SAMKART güncelleme nasıl yapılır işte detayları.

Samkartınıza HES Kodu yüklemek için ilk olarak bilmeniz gereken iki bilgi bulunmaktadır. Bunlardan ilki HES Kodu ikincisi ise Samkart’ınızın kart numarasıdır. HES kodunuzu 3 farklı yöntem ile alabilirsiniz ve sınırsız olarak almanız gerekmektedir.

Samkartınızın kart numarasını da kartınıza dolum yaptıktan sonra size verilen dolum fişinin alt kısmında kart numaranız bulunmaktadır. Bu iki bilgiye ulaştıktan sonra;

  • Samsun belediyesine ait olan resmi internet sitesinden ilgili bölüme giriş yapmalısınız
  • Sonra sayfada yer alan bilgileri doldurun
  • Ardından  HES kodunuzu yazım
  • Daha sonra Samkart’ınızın kart numarasını yazarak onaylamalısınız

Bu işlemler sonrasında kartınıza HES kodunuz yüklenmiş olur. Hes kodu tanımlama formu doldurmak için https://www.akillibiletim.com/HesMatch.aspx?cid=55 adresine tıklayın.

SAMKART HES Kodu Alma, HES kodu TANIMLAMA

SAMKART, Samsun’da toplu taşıtlarda kullanılan bir karttır. Bu kart sayesinde hem indirimli seyahat edebilir hem de kağıt bilet derdinden kurtulabilirsiniz. Samkart’ınız için HES kodu almak için ilk yapmanız gereken bir HES kodu almanız gerekmektedir. Bu HES kodunu,;Hayat Eve Sığar uygulamasından , 2023’e T.C kimlik numaranızı ve almak istediğiniz HES kodunu ne kadar süre ile kullanacağını yazarak ya da E-Devlet uygulaması üzerinden alabilirsiniz.

HES kodunuzu aldıktan sonra Samsun Belediyesinin resmi sitesine girerek ilgili kısma girdikten sonra kartınıza HES kodunu kaydedebilirsiniz.

SAMKART Güncelleme Nasıl Yapılır, Samkart HES Kodu Sorgulama

SAMKART Güncelleme Nasıl Yapılır

Samkart toplu taşımada kullanılan indirimli kişileştirilmiş olan kartlarım kullanım süreleri 1 sene olarak belirlenmiştir. 65 yaş ve üstü kart sahiplerinin kartlarının güncellenme süresi ise 2 senedir. Samkartlarınızın güncelleştirme işlemi, kartın çıkartılma tarihi gözetilmeksizin her sene sonunda Samkart Başvuru Merkezlerimden güncelleştirilmektedir. Kartın sahibi olan kişiler kartlarınım süresi dolduğu zaman güncelleştirme yapmaları gerek yoksa kartlarını kullanamazlar.

Güncelleme işlemi gerçekleştirilirken cihaz ile mıfare kartın teması gerektiği için işlem uzaktan yapılamaz. http://samulas.com.tr/samkart-basvuru-merkezi/ üzerinden tüm işlemlerinizi ücretsiz bir şekilde oldukça hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

Samkarta HES kodu nasıl yüklenir?

Samkarta HES kodu tanımlaması yapmak için öncelikle Samsun belediyesi resmi web adresine giriş yapmanız gerekiyor. (www.samsun.bel.tr) HES kodu tanımlama sayfasına yönelerek adımları takip ediniz. (T.C. Kimlik no, kart numarası, telefon numarası gibi soruların olduğu anketi doldurunuz) Tanımlama işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşecektir.

Samkart HES kodu zorunlu mu?

Pandemi sürecinde içişleri bakanlığının açıkladığı (kurallar) konular arasında yer alan toplu ulaşım araçlarında yolculuk yapmak için HES kodu zorunluluğu getirilmişti. Şu an her ne kadar zorunluluğu kaldırılmış olsada uzmanlar tarafından geri gelmesi (pandemi) talep edilmektedir.

Bursa Abonman Kart Fiyatları

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama – ESHOT bakiye YÜKLEME ve sorgulama

Marmaray Durakları ve Marmaray Saatleri

8 Comments

  1. Hüseyin Demirel on

    Kısa ve öz bir anlatım olmuş hes kodu alamayanlar için güzel bir ve basit bir anlatım

  2. Yusuf Saroğlu on

    HES kodu yükleme işleminizi yazımızdaki yönlendirme adımlarını okuyarak gerçekleştirebilirsiniz.