Sararan beyaz ayakkabı tabanı nasıl temizlenir ve güneşten sararan ayakkabı nasıl beyazlatılır, bilgilendiriyoruz. Ayakkabı beyazlatma evde nasıl yapılır, birlikte inceleyelim.

Sararan beyaz ayakkabı tabanı nasıl temizlenir sorusu beyaz ayakkabı giymeyi sevenler için önem taşıyor. Pratik yöntemler sayesinde beyaz ayakkabılarınızı evdeki malzemeler ile temizleyebilirsiniz. Bu sayede ayakkabılarınız ilk günkü görünümüne kavuşmuş olacaktır.

Güneşten Sararan Ayakkabı Nasıl Beyazlatılır

Güneşten sararan ayakkabı nasıl beyazlatılır, konu hakkında bütün detayları sizlerle paylaşıyoruz. Kullanmadığınız bir diş fırçasına üzerini kaplayacak kadar diş macunu sıkın ve sararan bölgeye hafif bastırarak sürün, sarartının gideceğini göreceksiniz.

Diş Macunu ile Ayakkabı Beyazlatma

Diş Macunu ile Ayakkabı Beyazlatma

Diş macunu ile ayakkabı beyazlatma etkili temizlik yöntemlerin başında gelmektedir. Diş macunu yapısı itibariyle beyazlatıcı özelliğe sahiptir. Beyaz ayakkabıları temizlemek için de kullanılabilir. Düş macununu seçerken ise beyaz ve renksiz olmasına dikkat edilmelidir. Bazı diş macunları turuncu, kırmızı, mavi ve siyah gibi renklerde bulunabilmektedir. Bu türden diş macunu seçmek istenen etkiyi yaratmama anlamına gelecektir.

Temizleme işlemini yapmak için diş fırçasına bir miktar olacak şekilde beyaz diş macunu sıkın ve diş fırçası ile ayakkabınızı adeta diş fırçalar gibi fırçalamaya başlayın. Kirli olan kısımları fırçaladıktan sonra nemli bir bez yardımı ile yüzeyde kalan macunları silin ve güneş ışığında 3-4 saat kurumaya bırakınız. Kuruma işlemi sonrasında ayakkabılarınızda özel bir beyazlık oluşacaktır.


Daha fazla ilgili içerik;


Sararan Adidas Ayakkabı Nasıl Beyazlatılır

Sararan Adidas ayakkabı nasıl beyazlatılır sorusu spor ayakkabı giyenler arasında merak ediliyor. Sararmış beyaz spor ayakkabınızı şu yöntemler ile temizleyebilirsiniz;

  • Sararma oluşan bölgeyi diş macunu, ayakkabı temizleyici veya yüzeye zarar vermeyecek yapıda olan sabunlu su ile yıkayın. Çok az miktarda suyun içine beyaz sirke de katabilirsiniz. Beyaz sirke özellikle sararma lekelerini çıkarmak için çok etkili olacaktır.
  • Bez ile sararan bölgelere işlem yaptıktan sonra nemli bez yardımı ile işlem yapılan bölgeleri durulayın.
  • Durulama sonrasında kuruma işlemi için birkaç saat boyunca ayakkabıları gün ışığında bırakınız.

Bu yöntem ile kolayca sararmaları ayakkabıdan çıkarabilirsiniz.

Çamaşır Suyuyla Ayakkabı Beyazlatma

Çamaşır suyuyla ayakkabı beyazlatma mümkün olmasına rağmen dikkatli olunması gereken bir süreçtir. Bazı ayakkabılar kaliteleri ve yapıları gereği kimyasal kullanımı için uygun değildir. Çamaşır suyu kimyasal olduğu için bazı ayakkabıların bozulmasına yol açabilir.

Ancak kalitesi açısından sorun olmayan ayakkabılar için çamaşır suyu kullanımı yapılabilir. Bu türden ayakkabılar çamaşır suyu ile beyazlatılabilir. Ama yine de çamaşır suyunu seyrelterek kullanmanız gerekmektedir. Su ve çamaşır suyunu bir kap içinde karıştırarak diş fırçası yardımı ile sararma olan bölgeye sürmeniz yeterli olacaktır.

Comments are closed.