Sedefteki İnciler Burs Başvurusu 2023 (Başvuru Formu)

Sedefteki inciler bursu 2023 yılı başvuru formunu doldurmak için makalemizi incelemeniz yeterlidir.

Sedefteki inciler burs başvurusu 2023 eğitim ve öğretim yılı için başladı. Burs başvuruları Ağustos ve Eylül aylarında gerçekleşmeye başladı. İşte Sedefteki İnciler burs başvurusu hakkında tüm detaylar. 

Öğrenciler eğitim ve öğretim hayatlarını daha kolay geçirebilmeleri için bursa ihtiyaç duyarlar. Ekonomik koşulların zor olduğu bu dönemlerde KYK bursu dışında birçok kurum ve kuruluş burs vermeye başladı. Burs almak için başvuru tarihleri arasında başvurularınızı gerçekleştirmeniz gerekir.  Birçok kurumda burs başvuru tarihleri açıklanmıştır. Anadolu Vakfı burs başvuruları başladı. Burs başvurusu başlayan kurumlardan biri de Sedefteki İnciler Vakfı’dır. Bu programa burs başvurusunda bulunmanız için 15 Ağustos ile 31 Ağustos tarihleri arasında Microfon sistemini kullanarak başvuru formunu doldurmanız gerekir.  

Sedefteki İnciler Burs Şartları

Sedefteki İnciler Vakfı tarafından sağlanan burs başvurusuna başvurmanız için bazı şartları sağlamanız gerekir. Bu şartları sağlayan kişilerin başvuruları kabul edilecektir. Aksi takdir de başvurularınız olumsuz değerlendirilir. Bazı kurumlar bursluluk sınavı ile öğrenciyi değerlendirirken bazı kurumlar sadece belirli şartlara uyum sağlayan öğrencilere burs vermektedir. Sedefteki İnciler Vakfının burs başvuru şartları şu şekildedir; 

 • Cinsiyeti kadın olan ve Türk vatandaşı olan kişiler, 
 • Üniversite başarı sıralamasında ilk 100 bin sıralamaya sahip olan kişiler, 
 • Üniversite eğitim gören kişilerin de not ortalamasının 2.50 ya da 70 olan kişiler, 
 • Öğrencilerin mühendislik bölümünde eğitim görmesi ayrıca devlet üniversitesi ya da özel üniversitelerde tam burslu eğitim alması gerekir.  

Yukarıdaki şartları sağlayan kişilerin başvuruları kabul edilir. Bilgisayar, Yazılım, Elektrik ve Elektronik, Endüstri, İmalat, İşletme, Kontrol Otomasyon, Makine, Mekatronik, Metalürji ve Otomotiv, Yapay Zeka Mühendislik bölümünde okuyan kişiler başvuru yapabilirler.  

Hasan faydasıçok eğitim vakfı burs 

Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı Burs

Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı tarafından sağlanan burs programının ismi Sedefteki İnciler olarak bilinmektedir. Ayrıca Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı tarafından sağlanan programlardan biri de İz Bırakanlardır. Bu programa katılım sağlamak için alttaki şartları taşımanız gerekir.  

 • Cinsiyet fark etmeden Türk vatandaşı olan, 
 • Bölüm farketmeden lisans eğitimi alan kişiler, 
 • Not ortalaması 2.5 ya da 70’den daha fazla olan kişiler, 
 • Alttan dersi olmayan kişiler,  
 • Devlet ya da özel üniversitelerde tam burslu eğitim gören kişiler başvurularını gerçekleştirebilirler.  

Başvuruların gerçekleşmesi için bursverenler.org sitesi üzerinden başvuru formlarını doldurmaları ve gerekli bilgileri sisteme yükleyerek başvurularını tamamlamaları gerekir. Başvurularını tamamlayan kişilerin başvuruları değerlendirildikten sonra sonuçlandırılmaktadır. Başvuru sonuçlandıktan sonra tarafınıza bilgilendirme yapılır.  

Sedefteki İnciler Burs Başvurusu

Sedefteki İnciler Programı Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı tarafından hayata geçirilmiş bir projedir. Bu programa katılım sağlayarak vakfın vermiş olduğu burstan yararlanabilirsiniz. Burstan yararlanmak için belirli şartları sağlamanız gerekir. Erkek öğrenciler ya da mühendislik bölüm dışında başka bölümde eğitim alan kişiler başvuru yapamazlar. Bu kişiler Vakfın sağlamış olduğu İz Bırakanlar Programına başvuru yapabilirler. Sedefteki İnciler programına başvuru yapmanız için alttaki adımları takip ediniz; 

 • İlk önce linkine tıklayarak web sitesine gidiniz.  
 • Karşınıza gelen Microfon sistemine giriş yapınız. Eğer Microfon sistemine üye değilseniz üye olmanız gerekir.  
 • Siteme girdikten sonra temel bilgilerinizi ve gerekli bilgileri sisteme yüklemeniz gerekir.  
 • Gerekli işlemlerin ardından başvuru formunu kontrol ederek onaylayınız.  
 • Başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamladığınızdan emin olmanız gerekir.  

Bu programa başvuru yapmak için tek kullanabileceğiniz sistemin Microfon sistemi olacağını unutmayınız. Bunun dışındaki herhangi bir yerden başvuru gerçekleştiremezsiniz.  

Sedefteki i̇nciler burs sonuçları

Sedefteki İnciler Burs Sonuçları

Sedefteki İnciler burs programına burs başvurusu yapan kişiler başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. Burs başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih hakkında bilgilendirilme yapılmamıştır. Eylül ayı içerisinde başvuruların sonuçlanacağı Ekim ayında ise başvuruları olumlu sonuçlanan kişilere ödemelerin gerçekleşeceği düşünülmektedir.  

Sedefteki İnciler Burs Miktarı Ne Kadar?

Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı tarafından hayata geçirilen bu projede burs miktarının 900 TL olacağı açıklanmıştır. 900 TL burs ödemesini başvurusu kabul edilen öğrencilerin her ay düzenli bir şekilde hesabına aktarılacaktır. Sedefteki İnciler burs başvuruları Microfon sistemi üzerinden gerçekleşir. Başvuruda eksik ve yanlış ifade kullanmamaya özen gösterin. Şartları sağlıyorsanız bu program dahilinde burs alma imkanınız bulunmaktadır. 

Sedefteki İnciler bursu hakkında merak ettiklerinizi, sorularınızı ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı Bursu

El Ele Sağlık Eğitim Ve Yardımlaşma Vakfı Burs

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr