Şeffaf Kılıf Nasıl Temizlenir

Şeffaf kılıf nasıl temizlenir hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Sararan şeffaf plastik nasıl beyazlatılır ve diş macunu ile kılıf temizleme işte detaylar.

Elimizden düşmeyen telefonlarımızı korumak için güzel ve eğlenceli görünmesini istediğimiz zaman telefon kılıfları kullanırız. Genellikle şeffaf ve silikon olarak satılan telefon kılıfları kullandıkça zaman içinde kirlenir. Çeşitli bakteri ve mikrop barındıran telefon kılıflarını temizlemenin birçok yöntemi vardır. Telefon kılıflarında şeffaf olanı daha çok tercih ediliyor. Şeffaf telefon kılıfları daha çabuk kirlenip, daha çok lekeleniyor ve hatta sararmalar oluşuyor. Kirlenen şeffaf telefon kılıflarını temizlemenin birçok yöntemi var demiştik. Peki nedir bu yöntemler gelin detaylıca bakalım.

  • İlk olarak bulaşık deterjanını denemelisiniz. Hem parlaklık verir hem de daha hijyenik olur. Bir kabın içine ılık su ile deterjanı ekleyip karıştırın. Telefon kılıfınızı hafif ve nazik bir şekilde bir sünger yardımı ile temizleyin. Kılıfınızın daha parlak varsa lekelerinden kurtulduğunu ve temizlendiğini göreceksiniz.
  • Sirke ile temizlemek de mümkün. Ancak kokusundan hoşlanmayanların pek tercih edeceği yöntem olmayabilir. Ama sirkenin mikrop kırma özelliği olduğu için ideal bir telefon kılıfı temizleme yöntemidir. Elma sirkesini tercih ederseniz kokusu daha az rahatsız edebilir. Telefon kılıfını bir kabın içine koyun. Üzerine istediğiniz bir sirkeyi dökün kılıfın üzerine çıkacak şekilde olsun. Bu şekilde bir gün boyunca bekletin. Daha sonra telefon kılıfınızı ılık su ile durulayıp kurulayın.
  • Aseton ile de telefon kılıflarını temizlenebilir. Fakat fazla dökmeyin, çizilme yapabilir. Saf alkol kullanmakta faydalı olacaktır. Yine bir pamuk ya da süngerle hafif hareketlerle temizleyebilirsiniz.
  • Cif ile temizleme yaparken de yine çok yavaş hareketlerle pamuk ile temizleme yapabilirsiniz. Fakat Cif telefon kılıfını çizebileceği için çok dikkatli olmalısınız.
  • Limon ile deterjanı sıcak su da karıştırıp deterjan çözünene kadar karıştırıp bekleyin. Ilık olan karışımda telefon kılıfını iki, üç saat beklettiğiniz zaman temizlendiğini göreceksiniz.

Şeffaf Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir

Sararan Şeffaf Plastik Nasıl Beyazlatılır

Şeffaf telefon kılıfları diğer kılıflara göre daha çok tercih ediliyor. Telefonlarımızı çizikten ya da herhangi bir durumdan korumak için kullandığımız telefon kılıflarının temizliği oldukça önemlidir. Çünkü sürekli elimizde ve telefonları hemen hemen her ortamda bulunduruyoruz. Çantamızda, cebimizde, bulunduğumuz her ortamın sehpasında ya da masasında, arabamızda her ortamda dolaşıyor. Haliyle telefon kılıflarının da kirlenmesi kaçınılmaz oluyor. Telefon kılıfını temizlemenin, bakteri ve mikroplardan, lekelerden kurtulmanın birçok yöntemi vardır.

Sararan şeffaf telefon kılıflarını tekrar eski haline getirip beyazlatmak ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü sararan kılıfın üstünde bir tabaka değil şeffaf kılıfın kendi malzemesi sararıyor. Bu durumda eski haline getirmek pek mümkün olmuyor. Bütün yöntemleri sizler için denedik ama maalesef hiçbir yöntem sararan şeffaf telefon kılıfını eski haline getirmiyor. Ama bir iki yöntemle sararmayı geciktirebilirsiniz.

  • Sigara içilen ortamlarda, ağır duman altında bırakmamalısınız. Güneş ışığı almaması da sararmayı geciktiren bir yöntemdir.
  • Ucuz şeffaf telefon kılıfı alıp sararma olduğunda atıp yenisini almak da bir yöntem.

Sizlerin deneyip etkili olan bir yöntemi varsa yorum kısmına yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Diş Macunu İle Kılıf Temizleme

Diş Macunu İle Kılıf Temizleme

Bazı temizleme işlerinde kullanılan diş macunu ile telefon kılıfları temizlemek de mümkündür. Bir pamuk ya da süngerin üzerine diş macununu sıkıp telefon kılıfını ovun. Bu işlemi diş fırçası ile yaptığınız da çizikler oluşabilir. Bu yüzden diş fırçası kullanmayın. Bolca ılık su ile durulayın. Yumuşak ince bir bezle de kurulayın. Telefon kılıfınız mikroplardan arınmış olacaktır. Varsa yoğun olmayan lekeleri de çıkarabilir. Fakat sararan şeffaf telefon kılıfını beyazlatmaz ya da eski haline getirmez.

Lansman Kılıf Nasıl Temizlenir

İphone tasarımcıları tarafından düşünülen Apple tasarımı lansman kılıflar, silikon ve özel kauçuk dan üretilmiştir. İç kısmı yumuşak mikro fiber bir kaplama olarak tasarlanması ile İphone telefonlarının korumasında çok önemli rol oynamaktadır. İç kısmında kullanılan süet üzerinde İphone damgası vardır. Lansman kılıflar Apple telefonumu koruduğu gibi aynı zamanda da şık ve zarif bir görünüm sağlar. Dış yüzeyinde kauçuk ve silikon malzemeleri kullanılmaktadır.

Lansman kılıfları temizlemeyi düşünüyorsanız amonyak, kimyasal içerikli malzemeler, aerosol spreyler, çözücüler, aşındırıcı maddeler, evde kullanılan kimyasal temizlik malzemeleri, cam temizleyicileri, aseton, alkol ve hidrojen peroksit içeren temizleyicileri sakın kullanmayınız. Sadece yumuşak, az nemli ve tüy bırakmayan ince bir bez kullanarak lansman kılıfın içini ve dışını güzelce silebilirsiniz.

Sararmış Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir

Telefon Hoparlörü Nasıl Temizlenir

Eldeki Sigara Lekesi Nasıl Çıkar

Deri Pantolon Nasıl Yıkanır

googlehaberler