Deri Pantolon Nasıl Yıkanır

Deri pantolon nasıl yıkanır hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Suni deri pantolon nasıl temizlenir işte detaylar.

Deri pantolon nasıl yıkanır, şık giyinmek denince akla gelen kıyafetlerden biri de deridir. Hemen hemen her gardıropta bulunmaktadır. Deri ceket, deri pantolon ve deri etek şık ve zarif olduğu kadar kumaş olarak çok da hassastır. Bu ürünleri kullanırken de temizlerken de çok özenli olmalıyız.

 • Deri pantolondaki yağ lekelerini ıslak ya da nemli bezle silmemeli kuru bezle silmeliyiz.
 • Herhangi bir leke yoksa normal temizlik için pantolonu ter çevirip şampuanlı suda beklettikten sonra çeşme suyuyla durulamak yeterli olacaktır. Fakat lekeli bir deri pantolonu temizlemek biraz zor. Özellikle deriyi tahriş etmeden zarar vermeden temizlemek.
 • Öncelikle deriye zarar verip tahriş edecek kimyasal maddelerden uzak durmak gereklidir. Çamaşır suyu, deterjan gibi maddelerden uzak durmak önemlidir.
 • Yemek veya kan gibi koyu lekeler için deri pantolonun lekeli kısmı tartar kremi ile limon suyunu macun kıvamına getirelim. Lekenin üstüne sıvayalım. Bir süre beklettikten sonra macunu nemli bir bezle temizleyelim.
 • Oje lekesi, mürekkep lekesi veya lekelerin çıkarılması çok zor olacağı için deriye zarar vermemek adına kuru temizliğe vermek daha iyi olacaktır.
 • Deri kıyafetler için özel şampuan satılmamaktadır. Talimata uygun bir şekilde bu şampuan kullanılabilir.
 • Eğer pantolon ceket takım halindeyse iki parça ürünün aynı anda aynı suda temizlenmesi önerilir. Çok sıkmadan fazla suyunu alarak formuna zarar vermeden havadan bi yerde kurutmalıyız.
 • Deri pantolonlarımızı daha uzun sürede kullanmak istiyorsak daha havadar yerde tutmalı temizliğine dikkat etmemiz gerekir.
 • Ayrıca deri pantolonları sıcak yerde kurutmamalısınız. Özellikle soba veya petek gibi ısınma araçları deriyi çatlatabilir. Direk güneş ışığına da tutulmamalıdır. Güneş ışığı soldurabilir.

Suni Deri Pantolon Nasıl Temizlenir

Suni deri pantolon nasıl temizlenir, suni deri ya da lateks kıyafetler gerçek deriye göre daha ucuzdur. Fakat daha çabuk yıpranır.

 • Pantolonu ters çevirip temizlemek hem daha temiz olmasını sağlar hem de daha uzun ömürlüdür.
 • Eğer suni deri pantolonları makinede yıkamak isterseniz pantolonu ters çevirip hassas programa ayarlayıp düşük devir ve soğuk suyla yıkayınız.
 • Elle yıkamak içinde uygun bir kaba pantolonu koyup ılık suyla beyaz sabun veya şampuanla çitilemeden hafif hareketlerle ovalayın. Temiz soğuk suyla durulayın. Askılığa takıp oda sıcaklığında hiçbir ısıtıcı olmadan kurutmaya bırakın. Deri kıyafetleri temizliği kadar kurutulma şeklide önemlidir.
Poliüretan Çanta Nasıl Temizlenir
Poliüretan Çanta Nasıl Temizlenir

Poliüretan Çanta Nasıl Temizlenir

Poliüretan çanta nasıl temizlenir, günümüzde pek çok kıyafette kullanılan Poliüretan kumaşın yerini maalesef lastikler aldı.

Poliüretan kumaş esnek, likralı, yapışan bir yapıya sahiptir. Su geçirmez özelliği vardır.

 • Eğer poliüretan çantalarımızı makinede yıkamak isterseniz hassa programda ve düşük ısıda tam sıktırma yapmadan yıkamalısınız. Ayrıca makinenizin kurutma bölümü varsa kullanmayınız. Çünkü çantanın yapısını bozacaktır.
 • Elde yıkamak isterseniz ılık suda kalıp sabunlarla yıkayabilirsiniz.
Deri Pantolon Çamaşır Makinesinde Yıkanır Mı
Deri Pantolon Çamaşır Makinesinde Yıkanır Mı

Deri Pantolon Çamaşır Makinesinde Yıkanır Mı

Deri pantolon çamaşır makinesinde yıkanır mı, Normalde deri pantolonların makinede yıkanması pek uygun olmaz. Makinedeki sert materyaller deriye zarar verir. Derinin hızlı bir şekilde deforme olmasını sağlar.

 • En uygunu elde ılık suyla hızlı hareketlerden kaçınarak çitileme yapmadan yıkamaktır. Deri pantolonların temizliğini yaparken en önemli husus vazelin kullanımıdır. Bir pamuk yardımıyla vazelini pantolona doğru şekilde sürüp hafif ıslatılmış nemli bir bezle silerseniz deri pantolonun daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.
 • Eğer makinede yıkamak zorunda kaldıysanız en fazla 30 derecede yıkamalısınız.

Deri kıyafetlerinizin daha uzun ömürlü olmasını ve ilk günkü gibi kalmasını istiyorsanız, temizliğine ve kurutma şekline ve bulundurduğunuz ortama dikkat etmelisiniz.

İzmir Temizlik İş İlanları

Şeffaf Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir

Bim Deterjan Fiyatları

Beyaz Bez Ayakkabı Nasıl Temizlenir

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu