Sefiller Kaç Sayfa? (Victor Hugo Kült Eserleri)

Sefiller kitabı dünya klasiklerinden biri olarak karşımıza çıkar. Victor Hugo tarafından kaleme alınmış bu roman tarihi bir roman olarak karşımıza çıkmaktadır.

19. yüzyılın en iyi eseri olarak seçilen Sefiller romanında birçok konu ele alınır. Yasaların ve merhameti inceleyen bu kitap Fransa’daki tarihini de ele almaktadır. Herkesin okuması gereken kitaplardan biri olan Sefiller kitabının kaç sayfa olduğu merak konusudur.

Sefiller Kaç Sayfa?1720
Sefiller Kaç TL?150 TL
Sefiller Kaç Yaş İçin?13 Yaş Üzeri
  • Sefiller kitabi toplam 1720 sayfadan oluşmaktadır.

Sefiller Kaç Yaş İçin

Sefiller Fransız edebiyatının en ünlü yazarlarından biri olan Victor Hugo’nun en çok okunan eserlerinden biridir. Sefiller aslında toplumun aynası olarak kaleme alınmıştır. Eserde o dönemin Fransa’sına büyük bir eleştiri yapılmıştır. Sefiller kitabı aslında oldukça ağır bir kitaptır. Çocukların okuyacağı veya keyif alacağı bir roman değildir.

  • Sefiller romanı 13 yaşından büyük çocukların okuması gereken bir eserdir.

Sefiller Kaç TL

Sefiller kaç sayfa

Sefiller kitabında birçok karaktere değinilmektedir. Birçok karakterin birbirine dokunan hayatlarını konu edinen Sefiller kitabı hayatta kalma mücadelesini gözler önüne sürmektedir. Sefiller romanı gerçekte kürek mahkumu olan Jean Valijean’ın hayatta kalma ve kefaret ödeme gibi konuları ele alır. Victor Hugo diğer sanatçılar gibi toplum için sanat anlayışını benimseyerek romantizm akımı ile kaleme aldığı ilk kitaplardan biri olduğu için önemlidir.

  • Sefiller kitabının birçok versiyonu vardır. Genel olarak Sefiller kitabının fiyatı 150 TL’ den başlamaktadır.

Sefiller 2 Kaç Sayfa

Fransız edebiyatının gelmiş geçmiş en iyi yazarlarından biri olan Victor Hugo’nun birçok şiiri, oyunu ve romanı bulunmaktadır. Edebiyat hayatında romantizm akımının kurucusu olarak bilinmektedir. Edebiyatta başarılı olduğu gibi politik hayatında da başarılı olan Victor Hugo’nun Sefiller romanı iki kitap takımı şeklinde satışa sunulmaktadır.

  • Sefiller 2 kitabının sayfa sayısı toplamda 1720 olmaktadır.

Daha fazla ilgili içerik;

Sefiller 1 kitap kaç sayfa?

Victor Hugo’nun yazdığı Sefiller, 2 cilt halinde yayınlanmıştır. İlk cilt 416 sayfa, ikinci cilt ise 480 sayfadır. Bu nedenle, Sefiller 1 kitap toplam 896 sayfadır.

Sefiller kısa kaç sayfa?

Sefiller’in kısaltılmış versiyonları da bulunmaktadır. Bu versiyonlar, orijinal kitabın yaklaşık yarısı kadardır. Örneğin, Semih Atayman’ın çevirdiği kısaltılmış Sefiller 416 sayfadır.

Sefiller çocuklar için kaç sayfa?

Sefiller’in çocuklar için uyarlanmış versiyonları da bulunmaktadır. Bu versiyonlar, orijinal kitabın daha da kısaltılmış halidir. Örneğin, Ayşegül Uğur’un çevirdiği çocuklar için uyarlanmış Sefiller 128 sayfadır.

Sefiller lise düzeyi kaç sayfa?

Sefiller, lise düzeyindeki öğrenciler için uygun bir kitaptır. Bu nedenle, lise düzeyinde Sefiller’i okumak isteyen öğrenciler, orijinal kitabı tercih edebilirler. Ancak, öğrenciler daha kısa bir versiyon okumak isterse, kısaltılmış versiyonları da tercih edebilirler.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥