SGK İletişim Numarası: SGK Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

SGK iletişim numarası bu kurum ile ilgili yapılan araştırmaların başında gelmektedir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından kurulmuş olan SGK, oldukça geniş bir görev tanımına sahiptir.

SGK Çağrı Merkezi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından kurulan SGK Müşteri Hizmetlerini her gün binlerce kişi aramaktadır. SGK müşteri hizmetleri telefon numarasını bilmeyen vatandaşların da sıklıkla araştırdıkları bir konu haline gelen SGK iletişim numarası ile ilgili araştırma yapmadan önce, bu kurumun hangi alanda hizmet verdiğini bilmek gerekir.

  • Kesintisiz ve 7 gün 24 saat boyunca hizmeti için SGK müşteri hizmetlerine telefonunuz üzerinden 170’i tuşlayarak ulaşabilirsiniz.

Bir SGK müşteri temsilcisi ile bağlantı kurarak alınabilecek hizmetler de pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. 7 gün 24 saat boyunca hizmet veren SGK müşteri temsilcileri sizlere görev tanımlarını kapsayan her konuda yardımcı olabilir. Dolayısıyla sizde SGK çağrı merkezi ile iletişime geçerek, sorularınıza cevap arayabilirsiniz.

Sigorta Telefon Numarası

Sigorta telefon numarası

Sosyal Sigortalar Kurumu yani SGK, 16 Mayıs 2006 tarih ve 5502 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu ve Sosyal Sigortalar Kurumu’nun devri ile kurulmuş bir devlet kurumudur. Genel Kurul, Yürütme Kurulu ve Yönetme Kurulu olmak üzere üç organdan oluşur.

Başlıca amaçları arasında sosyal sigortalar hukukunun çağdaş standart ve ilkelerine uygun, etkin, adil, kolay erişilebilir, aktüel ve mali açıdan sürdürülebilir sosyal sigorta sistemlerini işletmek bulunur.

Bu kurum, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yetkisi altındadır.

SGK kurumunun görev tanımları arasında;

  • Ulusal kalkınma strateji ve politikaları ile yıllık uygulama programları dikkate alınarak sosyal güvenlik politikalarının uygulanması ve bu politikaların oluşturulmasına yönelik çalışmalar yapılması,
  • Hizmet verilen gerçek ve tüzel kişilerin haklarını kullanmalarını ve yükümlülüklerini yerine getirmelerini kolaylaştırmak amacıyla hak ve yükümlülükleri hakkında bilgi verilmesi,
  • Sosyal güvenlik konularında uluslararası gelişmelerinin takip edilmesi,
  • Avrupa Birliği ve uluslararası kuruluşlarla işbirliği yapmak, yabancı ülkelerle yapılan sosyal güvenlik sözleşmeleri hakkında gerekli araştırmaları yapmak ve uluslararası sözleşmeleri resmen uygulanması,
  • Sosyal güvenlik alanında eğitim, araştırma ve danışmanlık faaliyetlerin yürütülmesi, devlet kurumları arasında koordinasyonun ve işbirliğinin sağlanması bulunmaktadır.
  • Sigorta telefon numarası ise 170 olarak bilinmektedir.

SONUÇ: SGK iletişim numarası 170 olup hat üzerinden genel bilgilendirme, ihbar ve öneri talepleri yapılmaktadır. İlgili numara ücretsiz şekilde aranabilmektedir.

170 Hangi Saatlerde Hizmet Verir?

170, 7/24 hizmet vermektedir.

170’i Aramak Ücretli mi?

170 ile iletişim kurmanın ücretli olduğu bilinmektedir.

SGK Anlaşmalı Özel Hastaneler – SSK İndirimli Hastane

SGK Borcu Yoktur Yazısı Nasıl Alınır

Evden İş Fikirlerim SGK 1600 TL Yardımı

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥