Sıfırdan İngilizce Öğrenmek İçin Ne Yapmalıyım

Sıfırdan İngilizce öğrenmek için ne yapmalıyım ve İngilizce öğrenmeye nereden başlayacağını bilmeyenler için bilgilendiriyoruz.

İngilizce öğrenmek için birbirinden farklı pek çok metot var. Burada ilgi çeken konu tamamen öğrenme becerisi üzerine kurulu oluyor. Bu beceriyi geliştirmek de kişiyle ilgili bir durum oluyor. Bunu yaparken de kesinlikle ön plana çıkarılan seçenekleri takip etmek gerekiyor. Bu yazımızda size birkaç tane ama çok değerli mobil uygulamalar üzerinden örnekleme yapacağız. Sıfırdan İngilizce öğrenmek için belki de en etkili uygulamalar bu şekilde karşımıza çıkıyor.

İngilizce öğrenmek için yapılacak çok şey var. Mesela film izlemek, dizi izlemek bu konuda önemli olabilir. Ama tabi İngilizce alt yazı şeklinde yapmalısınız bunu. Bu yüzden de bu noktada ortaya çıkarılacak olan seçenekleri sizler de rahatlıkla takip edebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Bizim önerimiz biraz da bu noktada karşınıza çıkacak. Tavsiye uygulamalar konusunda aşağıda yer alan aşamalara göz atarsanız sizin için oldukça kolay bir yöntem olur.

İngilizce öğrenmeye nereden başlayacağını bilmeyenler için

İngilizce öğrenmeye nereden başlayacağını bilmeyenler için

İngilizce öğrenmeye nereden başlayacağını bilmeyenler için, bu soru çok önemli bir soru. Çünkü insanlar program kullanmayı öğrenmek için aktif bir çalışma yapmak istiyor ve bu süreçlerde de online seçenekleri değerlendirmeye başlıyor. İngilizce sayılar ile ilgili şarkıları pek çoğunuz duymuşsunuzdur.

Bu süreçte yeni olduğunuz için, sizler de bu konudaki şarkıları dinleyebilirsiniz. İngilizce kalıplar ya da İngilizce alfabe gibi basit şarkılar dinleyerek bu kelimeleri belirli bir melodik yapı ile zihninize kazıyabilirsiniz. Armoni her zaman size kolaylık sağlayacak bir tekniktir. İngilizce metin okuma ya da İngilizce şarkı söyleme gibi yöntemler de pratiklik için önemli bir adım olacaktır.


Daha fazla ilgili içerik;


Uygulamalara ek olarak neler yapılabilir

Uygulamalara ek olarak neler yapılabilir
  • Bol bol araştırma yapmak,
  • Zihninizi eğitime aç hale getirmek ve bir şekilde kendinizi zorunlu hissetmek
  • İngilizce sözlükler ile aranızı iyi tutmak,
  • Sürekli başvuracağınız bir kaynağa sahip olmak (mobil de olabilir),
  • Bol bol zihni dil öğrenme süreci ile meşgul etmek (telefonuzuzun ve dijital cihazlarınızın dilini değiştirmek vs.),
  • İngilizce şarkılar dinlemek ve anlamını çözmeye çalışmak, 
  • Stage One hikaye kitapları okumak (başlangıç için çok fayda sağlayacaktır),
  • Bol bol pratik yapmak, yapmaya çalışmak,

Alper Destici

Kripto Para piyasalarını takip ederek sizi bilgilendiriyorum. İTÜ Finansal Piyasalar alper.destici@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥