Signal Hesabı Silme (2 Farklı Yöntem)

Signal hesabı silme işlemi, artık Signal kullanmak istemeyen kişiler tarafından nasıl yapılacağı araştırılan bir husustur. Hesap silme işlemi oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Hesabın silinmesi için yazımızın devamında yer alan hesap silme adımlarını takip etmeniz yeterli.

Signal bir çeşit yazışma uygulaması olarak popülerliğini uçtan ucu şifreleme özelliği bulunmasından almaktadır. WhatsApp’ın kullanıcılardan talep ettiği kişisel bilgiler nedeni ile bir süre boykot edilmesi sürecinde sıkça akıllara gelen bir uygulama olmuştu.

Günümüzde Signal kullanan birçok kullanıcı mevcut. Ancak artık bu uygulamayı silmek isteyenler de yok değil. Basit adımlar ile Signal hesabı nasıl silinir? Sorusunu yanıtladık.

Signal Hesap Silme Linki

Signal hesap silme linki olarak değil kendi hesabınız üzerinde gerçekleştireceğiniz birkaç basit adım üzerinden gerçekleştirilmektedir. Hesabınızı silmek istiyorsanız android ya da İOS işletim sistemcili cihazlarınız için silme işlemi adımlarını sizler için derledik. Android-IOS Signal hesap silme adımları;

  • Telefonunuzda bulunan signal uygulamasını açın.
  • Uygulamanın sol üst köşesinde size ait profilinizin yuvarlak bir ikonu görünecektir. İkona tıklayın.
  • Bir seçenekler menüsü açılacaktır. Menüde yer alan Advanced Türkçesi ile Gelişmiş seçeneğine tıklayın.
  • Bu adımda uygulama sizden hangi ülkeden kaydolduğunuzu ve cep telefonu numaranızı talep edecektir. Hesabınızın bağlı bulunduğu telefon numarası bilgilerini paylaşın.
  • Karşınıza gelen ekranda hesabı sil seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayın.
  • Yaptığınız işlemi onaylamanız talep edilecektir. İşlemi onaylayın.
  • Hesabınız silinmiştir. İşlem tamamlandı.

Android cihazlarda olduğu kadar IOS işletim sistemcili cihazlarda da Signal hesabı silme işlemi kolaydır. Sadece birkaç dakikada basit adımlar ile hesabınızı silebilirsiniz. Ancak hesabınızı sildikten sonra tekrar oluştursanız daha önce mevcut olan hesap bilgileriniz geri gelmeyecektir. Saklamak istediğiniz mesajlar için aktarım yapmanız tavsiye edilir.

Signal Messenger Nedir

Signal Messenger, uçtan uca şifreleme kullanan ücretsiz ve açık kaynaklı bir mesajlaşma uygulamasıdır. Signal, kişiler arası mesajlaşma, sesli ve görüntülü aramalar, grup sohbetleri ve dosya paylaşımı gibi özellikler sunar.

Signal, gizlilik ve güvenlik odaklı bir uygulamadır. Signal, mesajlarınızın içeriğini, kimden gönderildiğini ve ne zaman gönderildiğini şifreler. Bu, mesajlarınızın yalnızca gönderen ve alıcı tarafından okunabileceği anlamına gelir. Signal, mesajlarınızın meta verilerini de şifreler. Bu, Signal’in sunucularının bile mesajlarınızı okuyamayacağını garanti eder.

Signal’den Kişi Silme

Signal hesabı silme

Signal’den kişi silme işlemi genellikle iletişim kurmak istenmeyen kişiler için yapılır. Başka bir yol da o kişinin engellenmesidir. Engellemek yerine kişiyi Signal rehberinden silmek daha ılımlı bir yaklaşım olacaktır.

Bir kullanıcıyı Signal rehberinizden silmek için yapmanız gereken oldukça basittir. Bu kişi telefon rehberinizden silmek. Çünkü Signal rehberi telefon rehberi ile senkronize olarak çalışır. Telefon rehberinde kalmasını istediğiniz birini Signal rehberinizden silmeniz mümkün değildir.

Kişiyi telefon rehberinizden silmek istemiyorsanız Signal üzerinden engellemeniz de mümkün. Bu yolla rehberinizde kayıtlı tutarken Signal üzerinden iletişiminizi kesebilirsiniz. Ancak dikkat etmelisiniz. Numarasını engellediğiniz kişi kolayca engellendiğini fark edebilir. Bunun için size Signal üzerinden bir mesaj atmaya çalışması yeterli olacaktır.


Daha fazla ilgili içerik;

Signal telefon numarası görünüyor mu?

Signal’de, iletişim kurmak istediğiniz kişinin telefon numarasını bilmeniz gerekir. Bu numara, Signal hesabınızı oluşturmak için ve yeni kişilerle bağlantı kurmak için kullanılır.

Signal de mesajlar nasıl silinir?

Mesaja dokunun ve basılı tutun.
Sil’e dokunun.
Sil’e tekrar dokunun.

Signal gerçekten güvenli mi?

Signal, uçtan uca şifreleme kullanır. Bu, mesajlarınızın yalnızca gönderen ve alıcı tarafından okunabileceği anlamına gelir.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr