Novalgin Şurup Yan Etkileri ve Ne Zaman Etki Eder

Novalgin şurup yan etkileri ve ne zaman etki eder sorulara herkes tarafından sık bir şekilde yanıt aranıyor. Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da bazı yan etkiler görülebilir. Hastalarda sıklıkla görülen yan etkilerini sıralamak gerekirse de;

  • Karın bölgesinde ağrıya neden olabilir.
  • Nefes alma noktasında güçlük çekmenize neden olabilir.
  • Yüz, dudak ve dil kısmında şişlik olmasına neden olabilir.

Bu ve benzeri yan etkilerin görülmesi halinde anında doktora başvurmayı ihmal etmemelisiniz. Özellikle de doktor kontrolünde olmadan ilacı kullanmanız halinde bu ve benzeri yan etkilerle karşı karşıya kalmanız kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle reçete edilmeyen hiçbir ilacı kullanmamanızı öneriyoruz. İlacın etki etme süresine dair de detaylar merak ediliyor. Novalgin şurup ortalama olarak kullanıldıktan 1,5 saat kadar sonra etkisini göstermeye başlar.

Bricanyl Ne İşe Yarar ve Bricanyl Şurup Fiyatı

Novalgin Şurup Kaç Saatte Bir Alınır

Novalgin şurup kaç saatte bir alınır, ne sıklıkla alınır gibi sorular merak edilenler arasında yer alıyor. Bu noktada Novalgin şurup doktor tarafından reçete edildiği için doktorun kullanım talimatları uygulanmalıdır. Doktor hastanın yaş, hastalık durumu ve benzeri kriterlere en uygun kullanım talimatlarını aktaracaktır. Ağız yolu ile alınan bu ilacın genelde 5 ml kadar kullanılır. Ortalama olarak 8 saatte bir kullanılması tavsiye ediliyor. Yine de doktorunuza bu noktada danışarak bilgi almanız en doğru seçim olacaktır.

Novalgin Şurup Bebeklerde ve Kaç Yaşında Kullanımı

Novalgin şurup bebeklerde ve kaç yaşında kullanımı nasıl olur soruları da yine anne babalar tarafından sık bir şekilde araştırılıyor. Genel olarak bu şurup 3 aylıktan daha küçük olan ve 5 kg’ının altında olan bebeklerde kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez. Bu noktada doktor ilacı reçete ettiği zaman çocuk ya da yaşlı hastaların mevcut durumunu gözeterek kullanım talimatlarını belirliyor. Kesinlikle özellikle çocuklarda kullanılmadan evvel doktorun önerilerini ve tavsiyelerini dikkate almanız gerekiyor. Bu direktifler dışında hiçbir şekilde bebeklerinizde kullanmamanız gerekiyor.

Novalgin Şurup Fiyatı 2022

Novalgin şurup fiyatı 2022 yılında güncellendi. Sürekli güncellenen ilaç fiyat zamları ile birlikte güncel fiyatı şu şekilde yansıyor;

  • Novalgin %5 100 ml Şurup 9,5 TL

Tüm eczanelerden bu fiyat üzerinden kolayca satın alabilirsiniz. Ancak normalde ilaç reçetesiz kullanılması tavsiye edilmez. Doktor tarafından reçete edilmesi halinde eczanelerden ücretsiz olarak kolayca alabilirsiniz. Tüm eczanelerde fiyatı aynı şekilde sunulur.

Polivit Nedir ve Polivit Şurup Ne İşe Yarar

Pedifen Nedir Ne İçin Kullanılır ve Pedifen Şurup Fiyatı

Sipraktin Şurup Fiyatı

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu