2023 YKS Sıralamalar Nasıl Olur? – YKS 2023 Sıralama Hesaplama

2023 YSK Sıralamalar Nasıl Olur siz sorun biz cevaplayalım… Milyonlarca öğrenci aylardır hatta yıllardır bekledikleri, hazırlandıkları YKS sınavına girdiler.

Sınava giren öğrenciler ne kadar net yaptıklarını ve bu netlerin onları hangi sıralamaya yerleştireceğini merak etmektedir. YKS Puan sınavında en önemli kısım başarı sıralamasıdır. 2022 yılında sınava giren öğrenciler arasında iyi bir sıralama yapmanız demek sizleri en iyi yerlere ve bölümlere götüreceği anlamına gelmektedir. Puandan daha çok başarı sırası önemlidir. 2022 yılının YKS sınavının bitmesiyle başarı sıralamasının ne olacağı merak edilmektedir. Sizler için merak ettiğiniz bu konuyu ele almaya çalıştık. Hadi gelin birlikte bakalım.

  • 2022 yılında YKS sıralama hakkında kesin ve net bir bilgi verilmesi kesinlikle yanlış olacaktır. Başarı sıranızı geçen seneye göre değerlendirmeniz yanlış olabilir. 2022 YKS sınavı 2021 YKS sınavına göre biraz daha kolay bir sınav olduğu için başarı sıralarında geri çekilmeler meydana gelebilir.

2022 Yks Sıralama Nasıl Olur

2023 YKS sınavına giren öğrenciler heyecanlı bir şekilde sıralamalarını beklemektedirler. 2022 yılında 3 milyon öğrenci sınava girmiştir. 3 milyon öğrenci arasında yapılan netlere göre sıralamanız belirlenecektir. Her yılın soruları farklı derecede zor veya kolay olduğu için sıralama buna göre değişiklik göstermektedir. 2022 yılına göre 2023 YKS sınavı bir tık daha kolay olması, 30 dakika süresi ve barajın kaldırılmasından dolayı başarı sırası kesinlikle 2022 yılındaki gibi olmayacaktır.

  • 2023 YKS başarı sırasının 2022 başarı sırasına benzer bir tablo ile karşımıza çıkacağı düşünülmektedir.
Yks Sıralama Nasıl Olur

Yks sıralamalari bu sene nasıl olur

YKS sınavında Türkçeye önem verilerek matematik sorularının geçen seneye göre daha kolay sorulduğu gözlenmiştir. YKS sınavına giren birçok öğrenci sıralamalarını önceden tahmin ederek hangi bölümleri tercih edebileceğini öğrenmek istemektedir. YKS sıralamaları 2022 senesindeki başarı sıralamasına benzemeyeceği daha çok 2021 senesine benzeyeceği tahmin edilmektedir.

YKS sınavınızın nasıl geçti ve hangi sıralamaları bekliyorsunuz bizimle paylaşabilirsiniz.

YKS’de Sıralama Mı Önemli Puan Mı – Ek Tercihte Önemli Olan

2024 YKS Nasıl Olacak – 2024 YKS Değişecek Mi?

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

140 Yorum

    1. 27 bin bir sıralama gelebilir. 27 bin sıralama ile diş hekimliği okuyabilirsin.

    1. AYT alanında hangi sorulara ağırlık verdiysen ona göre sıralama öne çekilir. Sayısal sorularına daha az önem verdiysen sayısal sıralaman 200 bin civarında gelirken eşit ağırlık 20 bin civarında bir sıralama getirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu