Şirin Akçay Kimdir, Kimi Öldürdü – Şirin Akçay Nerelidir

Şirin Akçay kimdir, kimi öldürdü gibi sorularınızın yanıtlarını içeriğimizde kolayca bulabilirsiniz. Şirin Akçay hakkında bilinmeyenler…

Vatandaşlar tarafından son zamanlarda Şirin Akçay merak konusu olmaya başladı. 2021 yılında işlenen cinayet ve silahla çektiği videolarla tanınan Şirin Akçay aslen Mardinlidir. Mardinli olan Şirin Akçay yaşamını Adana’da devam ettirmektedir. Şirin Akçay’ın yaşı gibi kişisel bilgileri korunmaktadır. Midyat ilçesinde çobanlık ve muhtar adayı yaparak geçimini sağladığı biliniyor. Şirin Akçay hakkında bilinenler oldukça kısıtlıdır. Korucubaşı ve muhtar olarak bilinen Şirin Akçay’ın dahil olduğu cinayet davası hala devam ediyor. Şirin Akçay’ın dahil olduğu cinayet olayına gelin birlikte bakalım.

Şirin Akçay Kimi Öldürdü

Şirin akçay kimi öldürdü

Şirin Akçay’ın dahil olduğu cinayet Mardin ilinin Midyat ilçesinde gerçekleşmiştir. Çelik ve Akçay aileleri arasındaki borç meselesinden dolayı olayın meydana geldiği düşünülüyor. Gerçekleşen kavgada silahla Musa yani Mazlum Çelik hayatını kaybetmiştir. Musa Çelik otopsi sonuçlarının ardından görgü tanıklarını başvuruldu.

Görgü tanıklarının verdiği ifadeye göre Mahsum Akçay, Veysi Akçay ve Şirin Akçay gözaltına alındı. Çobanlık yaparak geçimini sağlayan Şirin Akçay’ın dahil olduğu cinayet davasında 12 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum edildi. Bir diğer sanık tehdit etme sucundan ceza alırken diğer sanık serbest bırakılmıştır. Şirin Akçay’ın mahkemede kardeşime ateş ettiği için ailemi korumak amacıyla rastgele silah sıktım gibi ifadeler kullandı. Cezanın hafifletilmesi istenilse de 12 yıl 6 ay kararı alındı.

Şirin Akçay İcraatları

Şirin Akçay, Midyat ilçesinde çobanlık yaparak geçimini sağlasa da sosyal medya üzerinden yayınladığı videolar ve cinayet davasıyla gündemde yer almaya başladı. Kerbela Yasak gibi gündemde sıkça yer alıyor. Mazlum Çelik cinayetine dahil olması Şirin Akçay’ın en büyük suçlarından biridir. Borç tartışmasından dolayı uzun namlulu silahla Mazlum Çelik’in ölmesine sebep olmuştur. Davası devam eden Şirin Akçay için 2022 yılında 12 yıl 6 ay hapis kararı alınmıştır. Şirin Akçay’ın gündeme geldiği tek suçlama bu cinayet değil. Sosyal medyada özellikle Tiktok platformunda paylaştığı silahlı videoları da Şirin Akçay’ın suçları arasında yer aldı.

Şirin Akçay Nerelidir

Şirin Akçay aslen Mardinli olduğu biliniyor. Mardinli olmasına rağmen Adana’da yaşadığına dair bazı bilgiler yer alıyor. Yaşamının büyük bir çoğunluğunu Mardin’de geçirmiştir. Mardin’de hem korucubaş hem de muhtar olarak biliniyordu. Akçay ailesi ile Çelik ailesinin tartışmasından sonra Mazlum Çelik’in silahlı tartışmada hayatını kaybetti. Mazlum Çelik’in ölmesine sebep olan Şirin Akçay’ın davası devam ediyor.

Şirin Akçay hakkında merak ettiklerinizi, düşüncelerinizi ve fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr