Site kurma konusunda acemi misiniz? O zaman sizin için en iyi site kurma programları listesi ile karşınızdayız. Hadi gelin incelemeye başlayalım.

Profesyonel web tasarımcıları ve kodlayıcılar için site kurma basit olabilir. Site kurma işlerinde acemi olanlar için bu durum büyük bir korku oluşturuyor. Sıfırdan web sitesi inşa etmek sanıldığı kadar zor değil. Çevrimiçi tasarlama programları sayesinde kolayca web sitenizi oluşturabilirsiniz. Üstelik bazı programlarda ücret ödemenize bile gerek yok. Hem işiniz için hem de bireysel web sitesi tasarlamak istiyorsanız kullanabileceğiniz programları ele aldık.

HTML Web Sitesi Yapma Programı

HTML sayesinde web sitenize metin, tablo, form ve içerik eklenmesini sağlayabilirsiniz. Web sitesini tasarlarken HTML kodlarıyla çalışmak istiyor olabilirsiniz. HTML kodlarıyla çalışan web sitesi kurmak için bazı programlara ihtiyacınız var. Programın bölünmüş ekran kodu, ön izleme, hazır şablon, kod önerimi sunan programları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. HTML kodu ile web sitesi kurarken yardım alabileceğiniz uygulamalar şu şekildedir;

 • CoffeeCup Free HTML Editor,
 • Microsoft Frontpage,
 • Dreamweaver

Site Yapma Programı Ücretsiz

Bedava site yapabileceğiniz birçok farklı platform ve program vardır. Dilerseniz kod yazmadan kolayca web sitenizi oluşturabilirsiniz. Dilerseniz kod sayesinde web sitenizi oluşturabilirsiniz. Ücret ödemeden site kurmak için Wix ya da WordPress programlarını kullanabilirsiniz. Hem kolay arayüzünden yararlanabilir hem de koda gerek olmadan sitenizi kurabilirsiniz. Wix ve WordPress dışında ücretsiz site kurmanıza yardımcı olacak programlar şu şekilde listelenebilir;

 • SITE 123,
 • Joomla,
 • Squarespace,
 • Hostinger Web Sitesi Oluşturucu,
 • Jimdo

Web Tasarım Programları

Web siteleri son zamanlarda birçok kişi tarafından ilgi görmeye başladı. Hem blog sayfası açarak web sitesi üzerinden para kazanabilir hem de şirketinizi tanıtmak için web sitesi açabilirsiniz. Hangi konuda ve hangi kategoride web sitesi açmak istediğiniz tamamen size kalmış. Web sitesi kurarken web tasarım programlarına ihtiyacınız var. Web tasarım için genellikle LogotypeMaker, Webputty, Figma, Canva, Adobe XP programları tercih ediliyor. Peki web tasarım programlarını tercih ederken nelere dikkat etmelisiniz.

 • HTML ya da CSS dosyası oluşturmanıza izin vermesi,
 • Gerçek zamanlı çalışmanıza olanak sağlaması,
 • Kodların web sitenizde nereye denk gelmesi gerektiğini göstermesi,
 • Proje üzerinde ekibin aynı anda farklı zaman diliminde çalışmasına dikkat edebilirsiniz.

Kodsuz Web Tasarım Programları

Kod ile web sitesini tasarımı artık eskide kaldı. Yeni teknolojiyle birlikte web sitelerinizi koda ihtiyaç duymadan kolay bir şekilde tasarlayabilirsiniz. Kodsuz ve ücret ödemeden web tasarımı yapabileceğiniz birkaç program biliyoruz. Web tasarımı yaptıktan sonra siteni tanıtmayı unutmayı.Bu programlar sayesinde saniyeler içerisinde hazır şablon kullanarak web sitenizi oluşturabilirsiniz.

Wix, Squarespace, Webflow, Shopify, Ghost, Hostinger Website Builder gibi programları terci edebilirsiniz. Ancak program seçerken hangi konu üzerinden site kurmak istiyorsanız bu alana daha yakın programları seçin. Yani e-ticaret platformu tercih edecekseniz üyelik sistemi bulunan özel özelliklere sahip Ghost, Shoify gibi programları tercih edebilirsiniz.

Web sitesi programları konusu hakkında sorularınız, görüşleriniz ya da fikirleriniz varsa bizlerle payalaşabilirsiniz.

1 Comment

 1. Kod kullanarak yapılan web sitesi ile hazır web sitesi arasında fark ne? Hangisi daha kaliteli duruyor

Leave A Reply