Sivas Lunapark Bilet Fiyatları 2024 (10’lu Eğlence Dolu Bilet)

Sivas lunapark bilet fiyatları 2024 yılında zam alarak güncellendi. Sivas ilinde ikamet eden vatandaşlar keyifli zaman geçirmek üzere lunaparkları tercih edebiliyor. Lunaparklarda hem çocuklara hem de yetişkinlere özel birden fazla eğlence aracı mevcuttur. Sivas ilinde yer alan lunapark işletmeleri her yıl binlerce kişiyi ağırlıyor. Bu lunaparklarda bilet ve jeton ve giriş fiyatları da 2024 yılında zamlandı. Güncel fiyat detaylarını aktarmak gerekirse de;

10’lu Giriş Bileti49,90 TL
Sivas Lunapark Bilet Fiyatları

Sivas Lunapark işletmeleri sabah 07:00 ile gece 01:00 arasında aktif hizmet veriyor. Genel olarak her yıl haziran ayı başlarında eğlenmek isteyen vatandaşlara kapılarını açıyor.

Sivas Lunapark Açık Mı

Sivas lunapark bilet fiyatları

Sivas lunapark açık mı sorusu yoğun bir şekilde merak ediliyor. 2020 yılının başlarında başlayan corona virüs nedeniyle lunaparklar dahil olmak üzere pek çok eğlence merkezi kapalı kaldı. Geçtiğimiz yıl yeniden açılsalar da %50 kapasite ile alım yapıldı. Ancak 2024 yaz ayında Sivas lunaparkları dahil olmak üzere tüm lunaparklar vatandaşlara açıldı. Haziran ayının başlarından itibaren Sivas lunaparkı hizmet vermeye aktif bir şekilde başladı.

Daha önceleri corona nedeniyle kapasiteli alım yapılsa da bu yıl herhangi bir tedbir kararı verilmedi. İsteyen herkes lunaparkı çalışma saatleri içerisinde ziyaret edebilir. Sivas lunaparkında hem çocuklara hem yetişkinlere hitap eden birden fazla alternatif bulunuyor. Bunlardan bazılarını sıralamak gerekirse de;

Sivas lunapark bilet fiyatları
 • Gondol
 • Korku tüneli
 • Balerin
 • Dönme dolap
 • Atlı karınca
 • Çarpışan araba
 • Kamikaze
 • Salıncak-zincirli

Sivas lunaparkında yer alan bu oyuncakların tamamını bilet ya da jeton satın alarak kolayca kullanabilirsiniz. Lunaparkın çalışma saatleri ise sabah 7 ile gece 1 şeklinde belirlenmiştir. Bu saat aralığı içerisinde eğlenceli zaman geçirmek üzere lunaparkı ziyaret edebilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


Sivas Lunapark Nerede

Sivas lunapark bilet fiyatları

Sivas lunapark nerede, hangi lunaparka gitmek gerekiyor gibi sorular merak ediliyor. Sivas ilinde birden fazla lunapark bulunuyor. İlin en sevilen lunaparklarının isimleri ve adres bilgileri şu şekildedir;

 • Sivas Yeni Lunapark Adres: Yenişehir, Sivas Merkez/Sivas
 • Sivas Kılınç Lunapark Adresi: Kalıcı olarak kapatıldı.
 • Sivas kaya Lunapark Adresi: Yıldırım, Şarkışla/Sivas

Şehrin en sevilen lunaparkları yukarıda listelediğimiz şekildedir. Hizmet verip vermediklerini öğrenmek üzere doğrudan bu lunapark işletmeleri ile irtibata da geçebilirsiniz.

Lunapark Bileti Kaç TL?

Lunapark bilet ve jeton fiyatları değişkenlik gösteriyor. Oyuncak bilet fiyatları 10 TL ile 15 TL arasında değişirken jeton fiyatları ise 5 TL ile 10 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Bu fiyatlar illere göre de farklılık gösterebilir.

Lunaparklarda Hangi Oyuncaklar Var?

Lunaparklarda çeşitli eğlence araçları mevcuttur. Bunlar gondol, korku tüneli, kamikaze, zincirli salıncak, çarpışan araba, dönme dolap ve benzeri oyuncaklar olarak dikkat çekiyor.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr