Şivava köpek fiyatları, Ülkemizde şivava (chihuahua) köpeği olarak bilinen bu köpeklerin fiyatı özellikleri aynı olan birçok ufak ırklı köpeklere göre en uygunudur.

Yavru şivava köpeği çıkık burnu, dik kulakları, elmaya benzeyen kafası olan ufak cins bir köpektir. Şivava köpeklerinin gözleri, büyük, yuvarlak koyu kahverengi, koyu kızıl kahve ve açık sarımsı renktedir. Birçok minyatür köpek cinsi vardır. Diğer köpeklerden en ayırt edici özelliği kulaklarının dik durmasıdır.

 • Ülkemizde şivava köpek fiyatları 3.500 TL ile 7.000 TL arasında değişir. Bu fiyat farklılığının başında da şivava köpek ırkının albenisinden dolayıdır.

Son zamanlarda yaşanan zorlu günlerden dolayı şivava köpek fiyatı gereğinden fazla artmıştır. Şivava köpeği adını Meksika’nın Aztek eyaletinin Chihuahua semtinden almıştır.

Chihuahua Özellikleri

Şivava Köpek Fiyatları

Chihuahua özellikleri, ufak köpek ırklarından olan Chihuahua köpekleri 13 ile 18 sene yaşamaktadır. Küçük olduğundan dolayı kucakta çok rahat taşınır.

 • Kendi cinsiyle çok iyi anlaşırlar gayet uyumludurlar. Ama diğer köpeklere karşı temkinlidirler.
 • Soğuğa dayanamazlar. Bu yüzden soğuk havalarda üzerine giysi giydirilmelidir.
 • Kısa ve düz tüyleri vardır. Tüylerinin haftada bir iki kez taranması yeterlidir. Ama her gün taranmak çok hoşlarına gitmektedir.
 • Bu köpeklerin tüy renginin çok çeşidi vardır.
 • Birlikte yaşadıkları kişilere ve sahiplerine karşı bağlılık gösterirler. Ancak yabancı kişilere ve çocuklara karşı mesafeli ve temkinli davranırlar.
 • Ufak olmasından dolayı beslenmesine çok dikkat etmelisiniz.
 • Chihuahua köpeklerinin karakter özelliklerinde cesur, inatçılık, sadık olmaları ve zekilikleri yer alır. Bu ırka sahip köpekler uzun süre yalnız bırakıldıkları zaman strese girer çok kaygılanırlar.
 • Enerjileri yüksek hayvanlardır. Bu yüzden günlük egzersiz yapmaları gerekir. Küçük çocuklarla anlaşamadıkları için büyük çocuklu aileler için daha uygundur.
 • Chihuahua köpekleri cesur olduklarından kendilerinden büyük cins köpeklere kafa tutmaktan hiç çekinmezler.
 • Bu cins köpekler ailelerine, sahiplerine çok düşkündürler. Bundan dolayı verdikleri sevginin karşılığını da beklerler. Chihuahua köpekleri apartman hayatına hemen alışırlar.
 • Bu ırkta olan köpekler en fazla 12-13 cm büyürler. Kiloları yeni doğduğunda 0.5 olmaktadır. En fazla 3 kilo olurlar.

Chihuahua Barınak

Şivava Köpek Fiyatları

Chihuahua barınak, barınaktan hayvan sahiplenmek erdemli bir davranıştır. Barınaklar da sahiplenmeyi bekleyen yüz binlerce köpek olmaktadır. Neredeyse her ırktan köpek vardır. Barınaktan köpek sahiplenmek istediğinizde tek yapmanız gereken köpeklerin yanına giderek kendinize yakın hissettiğiniz köpeği almaktır. Barınaktan köpek sahiplenmek çok kolaydır.  Barınağa gittiğinizde size bir form verilir ve formu doldurmanız istenir. Başta kendi kişisel bilgileriniz ve köpeğe bakıp bakamayacağınızla ilgili bazı sorular cevaplarınız. Şartlarda uygunsa köpeği sahiplenirsiniz. Barınaklar dan ücretsiz köpek sahibi olabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


Chihuahua Satılık

Şivava Köpek Fiyatları

Chihuahua satılık, Chihuahua köpek ırkları çeşitli özelliklerine, rengine göre birçok çeşidi vardır. Küçük çocuklarla anlaşamadıkları için küçük çocuklu ailelerin tercih etmemesi gereken bir cinstir. Ufak olduğu için apartmanda yaşamak onlar için uygun olduğundan çoğu kişi tarafından da tercih edilmektedir. Bu cins kopekleri hayvan barınaklarında da bulmak mümkündür. Chihuahua köpekleri satın almak istediğinizde İnternet sitelerinde iyi araştırma yapmalısınız. Chihuahua köpekleri satan birçok internet siteleri bulunmaktadır. Dolandırıcılığa çok dikkat ederek bu siteler aracılığıyla chihuahua köpeği sahibi olabilirsiniz.

Chihuahua Fiyatları Sahibinden

Şivava Köpek Fiyatları

Chihuahua fiyatları sahibinden, Chihuahua köpekleri Dünyanın en ufak ırklı köpeklerindendir. Çoğu kişiler tarafından tercih edilen sevimli köpeklerdir. Ufak oldukları için her yere kolay taşınır ve apartman yaşamına uyum sağlarlar. Oldukça cesur ve dik başlı olan bu köpek cinsi aynı zamanda oldukça tatlıdır.

Minimum5.500 TL
Maximum15.000 TL
 • Bu köpeklerin fiyatları, rengine, cinsine, çeşitli özelliklerine göre farklılık göstermektedir. 3.500 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir. Bazı durumlarda sahibinden ücretsiz almakta mümkün olabilir.

Chihuahua Ücretsiz İstanbul

Şivava Köpek Fiyatları

Chihuahua ücretsiz İstanbul, birçok internet sitesinden İstanbul’dan chihuahua köpeği satın almak mümkündür. Site aracılığıyla köpek sahibiyle irtibata geçerek ücretli ücretsiz chihuahua sahibi olabilirsiniz. Birçok platformdan köpek sahiplerine ulaşabilirsiniz. Ya da barınaklara giderek sahipsiz bir köpeği alabilirsiniz. Ücretsiz olarak bu cinsi bulmanız biraz zordur. Ama ücretsiz olarak internet sitelerinden bulma şansınız da vardır. Chihuahua köpeklerinin kendi içinde de çeşitleri vardır. Sahiplerine bağlanan hayvanlardır. Verdikleri sevgilerin karşılığını görmek isterler.

Chihuahua Yavru Fiyat

Şivava Köpek Fiyatları

Chihuahua yavru fiyat, Chihuahua köpek fiyatları ülkemizde şivava ırkının rengine, albenisine ve şecere durumuna göre farklılık göstermektedir.

 • Irk olarak da ufak bir köpek olan Chihuahua yavru kopeklerinin fiyatları 3.500 TL ile 7.000 TL arasında değişmektedir. Meksika yerlisi bir köpektir. Chihuahua yavru yabancı varken sahibini her adımda takip eder peşinden ayrılmaz.

Küçük olmasına rağmen çevik olmasıyla ayak altında kalmazlar. Sahibi dışında kişilere çok şüphecidirler. Chihuahua yavru sahibine iyi bağlanan köpektir. Kibirli, atılgan, hayat dolu, cesur olan bu köpekler verdikleri sevginin karşılığını her zaman bekler.

Chihuahua Sahiplenme

Chihuahua sahiplenme, Chihuahua cinsi köpekleri sahibinden ücretsiz ya da ücretli internet sitelerinden sahiplenebilirsiniz. Köpek sahiplenmek istediğinizde çok iyi düşünüp karar vermelisiniz. Köpekler duygulu hayvanlardır. Chihuahua cinsi köpekler sahiplerine bağlı köpeklerdir.

Verdikleri sevginin karşılığını görmek isterler. Uzun süre sahibinden ayrı kaldıkları zaman strese girerler. Yalnız kalmaktan asla hoşlanmazlar. Aynı insanlar gibi hayvanların da sevgiye ihtiyaçları vardır. Eliniz de imkân olduğu sürece hayvanlarımızı koruyalım, sevgimizi gösterelim.