Snapchatte Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Snapchatte engellendiğimi nasıl anlarım sorusu sıkça merak ediliyor. Snapchat bildiğiniz üzere ülkemizde ve dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Kullanıcılar bu platformda istemedikleri arkadaşlarını tamamen engelleyebilir. Engellenen kişi engellenip engellenmediğini anlamak istiyorsa şu adımları takip edebilir;

 • Telefonunuzdan Snapchat uygulamasını açın.
 • Ardından parmağınızla ekranı aşağıya doğru kaydın.
 • Açılan ekranda yer alan ‘’arkadaş ekle’’ kısmına tıklayarak devam edin.
 • Sonraki adımda ise ‘’kullanıcı adıyla ekle’’ alanına dokunun.
 • Ardından engelleyip engellemediğini anlamak istediğiniz arkadaşınızın kullanıcı adını arama çubuğuna yazın.
 • Kullanıcı adı arama sonucu çıkınca kişinin üzerine tıklayın.
 • Arkadaşınızın kullanıcı skoruna bakın. Eğer kullanıcı adının yanında rakamlarla bir skor yer almıyorsa bu kişinin sizi engellediğini ya da listesinden çıkardığını ifade eder.

Kısaca bu adımları takip ederek bir kullanıcının sizi engelleyip engellemediğini anlayabilirsiniz. Bu adımların yanı sıra arkadaşınızın görünen adına da bakabilirsiniz. Eğer görünen adı ile kullanıcı adı aynıysa direk sizi engellediğini anlayabilirsiniz. Arkadaşı ekle kısmına tıkladığınızda eğer kişi eklenmiyorsa buda sizi engellediği anlamına geliyor.

Snapchat Engel Kaldırma Nasıl Yapılır

Snapchat Beklemede Ne Demek?

Snapchat beklemede ne demek, hangi durumlarda beklemede olur gibi sorular Snapchat kullanıcıları tarafından sıkça merak ediliyor. Eğer arkadaş listenizde daha önce olan bir kullanıcı sizi arkadaşlık listesinden çıkardıysa gönderdiğiniz snap doğrudan beklemeye alınıyor. Bunun yanı sıra eğer karşıdaki kullanıcı sizi engellediyse de yollayacağınız snaplerin tamamı otomatik bir şekilde beklemeye alınır.

Karşı kullanıcı ile birbirinizi yeniden eklemediğiniz sürece bu sorun ortadan kalkmayacaktır. Karşı kullanıcı ile farklı yerden irtibata geçerek Snapchat engelinizi kaldırmasını ya da sizi yeniden arkadaş olarak eklemesini sağlayabilirsiniz. Böylece oluşan snap beklemede sorunu tamamen ortadan kalkacaktır.

Snapchat’te Birini Engelleyince Ne Olur?

Snapchat uygulamasında herhangi bir kullanıcıyı engelleyebilirsiniz. Kullanıcıyı engellediğiniz andan itibaren bu kullanıcı sizin arkadaş listenizden çıkar. Ayrıca bu kullanıcı size mesaj atamaz ve siz de ona mesaj atınca iletilmez. Kullanıcı Snapchat’te paylaştığınız hiçbir hikaye ve özel durumu göremez.

Snapchat Aktif Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Snapchat uygulamasında bir kullanıcının aktif olup olmadığını anlamak istiyorsanız; kullanıcı adının altında üçgen bir hattın içerisinde ‘’açıldı’’ ifadesi görürsünüz. Ya da ‘’arkadaşının snap’ı açtığı anı direk zaman, saat biçiminde de görebilirsiniz.

Snapchat Engelleyince Mesaj Gider Mi

Snapchat Engelleyince Mesaj Gider Mi

Snapchat engelleyince mesaj gider mi, engellendiğimi nasıl anlarım tarzındaki sorular sık bir şekilde merak ediliyor. Snapchat uygulamasında mesajlarınız gitmiyorsa, mesaj gönderdiğiniz kullanıcı sizi engellemiş demektir. Engelleyen kişilere ya da engellediğiniz kişilere hiçbir şekilde mesaj atmanız mümkün değildir. Yine engellenmeniz ya da engellemeniz halinde hikaye ve benzeri özel bölümlere ulaşmanız ya da engellediğiniz kullanıcının sizin hikayelerinize ulaşması asla mümkün değildir. Sadece engelleri kaldırmanız halinde yeniden mesaj atabilir ya da profildeki özel alanlara erişim sağlayabilirsiniz.

Snapchat Beni Engelleyenleri Görme

Snapchat beni engelleyenleri görme adımları nedir gibi sorular sık bir şekilde merak ediliyor. Snapchat bildiğiniz üzere en çok kullanıcı kitlesine sahip olan sosyal medya platformlarından biridir. Kullanıcılar bu uygulamayı kullanırken istemedikleri kullanıcıları engelleme hakkında sahiptir. Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi Snapchat uygulamasında da sizi engelleyen kullanıcıları rahatlıkla görebilirsiniz. Bunu anlamanın birkaç yöntemi mevcuttur. Kısaca birinin sizi engelleyip engellemediğini anlamak istiyorsanız şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

 • Cihazınızdan hızlıca Snapchat uygulamasını açın.
 • Daha sonra ise parmağınızla ekranı aşağıya doğru kaydın.
 • Ardından ise ekranda yer alan ‘’arkadaş ekle’’ kısmına tıklayarak devam edin.
 • Bir sonraki işlem adımında ise ‘’kullanıcı adıyla ekle’’ alanına dokunun.
 • Sondaki adımda kullanıcının engelleyip engellemediğini anlamak için o kullanıcının Snapchat kullanıcı adını arama çubuğuna yazarak taratın.
 • Kullanıcı adı arama sonucu çıkınca aradığınız kişinin üzerine tıklayarak devam edin.
 • Kullanıcının kullanıcı skoruna bakın. Bu durumda kullanıcı adının yanında skor yer almıyorsa bu kullanıcının sizi engellediğini ya da listesinden çıkardığını ifade eder.

Yer verdiğimiz bu basit adımları takip ederek sizi engelleyen kullanıcıları görebilirsiniz. Bunların yanı sıra kullanıcıların sizi engellediğini anlamak için kullanıcı görünen adına da bakabilirsiniz. Kullanıcının görünen adı ile kullanıcı adı aynı ise bu durum da sizi engellediğini açıklar. Öte yandan kullanıcının yanında yer alan arkadaşı ekle alanına tıkladığınız zaman eğer ekleme işlemi olmuyorsa bu da sizi engellediği anlamını taşıyor.

Snapchat Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Snapchat Senkronize Kapatma

Snapchat Eski Hesabımı Nasıl Geri Alabilirim

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu