Software İnstall Failed Ne Demek – Kesin Çözüm Yöntemi

Software İnstall Failed ne demek merak ediyor musunuz? Yazılım kurulum başarısız, telefon ve bilgisayar kullanıcıların en sık rastladığı hatalardan biri. Bu hatanın ana nedeni yüklemek istediğiniz yazılımın sorunlu ya da uyumsuz olması.

Cihazınızla entegreli olmayan yazılımlardan kaynaklı software install failed hatası karşınıza çıkar. Sistem gereksinimlerinin karşılanmaması, işletim sisteminin ya da yazılımın hatalı olması yazılım kurulum başarısız hatasını ortaya çıkartır. Yüklemek istediğiniz yazılımın cihazınıza kurulamadığını göstermek için bu hata ekranda gösterilir. Peki bu hatayı nasıl çözebilirsiniz?

Huawei Software İnstall Failed Hatası Çözümü

Huawei software i̇nstall failed hatası çözümü

Yazılım kurulum hatası genellikle Huawei telefon kullanan kişilerin karşısına çıkar. Bu hata çeşitli nedenlerden dolayı karşınıza çıkabilir. Hatanın çözümü için yapmanız gereken tüm adımları ele aldık. Ancak kesin çözüm isterseniz HMS core diyebiliriz. İşte Software İnstall Failed hatasının tüm çözümleri;

 • Yazılım yükleme dosyasını silin ve tekrardan kurmayı deneyin.
 • Eğer sorun devam ediyorsa yazılım dosyasında bir sorun olabilir. Bu yüzden farklı bir yerden yazılım dosyasını indirmeye çalışın.
 • Cihazınızı kapatıp yeniden açmak işinize yarayabilir.
 • Cihazınıza virüs taraması yaparak kötü amaçlı bir yazılımın olup olmadığını kontrol edin.
 • Sorun devam ediyorsa telefonunuzu sıfırlayın.
 • Bu hata çıktığı zaman karşınıza muhtemelen telefon kullanılmaz halde olacağı için en iyi çözüm Huawei Destek hattı ile iletişime geçmek olacaktır.

Huawei Y6 2019 Software İnstall Failed

Software i̇nstall failed ne demek - kesin çözüm yöntemi

Telefonun yazılım yüklerken karşılaştığı bir sorundan dolayı kilitlenmesine Software İnstall Failed hatası denir. Bu hata özellikle en çok satan telefon markası Huawei telefonlarında sıkça görülür. Yanlış yüklenen, güvensiz kaynağa sahip yazılımlar telefonu kullanılmaz hale getirebilir.

Telefonunuzu sıfırlayamaz ya da ana ekrana ulaşamazsınız. Yanlış yüklenen yazılımdan dolayı telefonunuzu açamazsınız. Bu durumda cihazınızı sıfırlamayı deneyebilir ya da Huawei destek ekibiyle iletişime geçmeniz gerekir. Sadece destek ekibi bu konuda sizlere yardımcı olabilir.

EMUI Software İnstall Failed

Huawei cihazlarda EMUI yazılımını yüklemek istediğiniz zaman genellikle software install failed hatası ile karşı karşıya kalırsınız. Bu hatanın karşınıza çıkmasını engellemek için HiSuite kullanabilirsiniz. Böylece EMUI yazılımını yüklerken karşınıza gelen sorunları çözmek için kullanabileceğiniz en güzel yöntemlerden birisi diyebiliriz. Peki HiSuite ile EMUI yazılımını nasıl yükleyebilirsiniz.

 • İlk önce bilgisayarınızı HiSuite yazılımını indirin ve kurulumunu tamamlayın.
 • Ardından telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve HiSuite uygulamasını başlatın.
 • Uygulama içerisinde bulunan Sistem Güncelleme seçeneğine tıklayın.
 • Güncellemeleri kontrol et ifadesine tıklayarak mevcut güncellemeyi seçin ve indirin.
 • Güncelleme işleminden sonra EMUI yazılımını yüklemeye başlayabilirsiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr