Sosyal Yardım Ödemeleri 2023 yılında dar gelirli vatandaşlara dağıtılmaya devam etmektedir. Şubat ve Ocak ayları için yardım başvurusunu nasıl yapacağınızı makalemizde anlatmaktayız.

Şubat ayı sosyal yardım ödemeleri 2023 yılında ne zaman yatacağını ve ödemelerin nereden alınacağına dair tüm bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz. Binlerce kişinin heyecanla beklediği Eylül ödemeleri ne zaman? Gelin birlikte bakalım. 

12 ay boyunca dar gelirli ailelere belirli miktarda sosyal yardımda bulunulacağı açıklandı. Bu sosyal yardıma milyonlarca kişi başvuru gerçekleştirdi. Başvurusu olumlu sonuç alan kişiler ise dört gözle ne zaman ödemelerini alacaklarını merak etmeye başladı. Bu sosyal yardımın ilk ödemesi Kurban Bayramı’nda gerçekleşti. Eylül ayında toplam 328.311.460 TL yardım alanların hesabına yatırıldı. Şubat ayının son haftalarına doğru yine ödemelerin gerçekleşeceği düşünülmektedir.   

PTT 700 TL sosyal yardım başvurusu yaparak devlet desteklerinden yararlanabilirsiniz. Sayın Derya Yanık sosyal medya hesabında bu gibi yardım duyurularını yayınlıyor.

Sosyal Yardım Ödemeleri Ne Zaman Yatacak

Dar gelire sahip olan kişiler için devlet bazı yardımlarda bulunmaktadır. Gıda, kıyafet, doğalgaz gibi yardımlarda bulunduğu gibi bir de maddi yardımlarda da bulunmaktadır. Her aileye 500 TL yardım ya da Aile Destek Programı adı altında dar gelire sahip ailelere maddi yardımda bulunulmaktadır. Sosyal yardım ödemeleri başvurduğunuz yardım türüne göre değişiklik göstermektedir. Bazı yardım türleri tek sefer gerçekleşir ve ödeme zamanı net değildir. 

Ancak Aile sosyal yardım için ödeme bekliyorsanız her ayın son haftalarında ödeme gerçekleşeceği düşünülmektedir. Ayrıca başvurunuz onaylandığı an o ayı takip eden ilk ödemede sosyal yardımınızı alabilirsiniz. 29 Temmuz’da ödemelerin alınmasıyla diğer aylarda da bu tarihler arasında ödemelerin gerçekleşeceği düşünülmektedir.  

Sosyal Yardım Ödemeleri Nereye Yatıyor 

Sosyal Yardım Ödemeleri Nereye Yatıyor

Sosyal yardım ödemelerin birçoğu PTT şubelerine yatırılmaktadır. Hak sahipleri kimlik kartıyla PTT şubesine giderek ödemesini alabilir. Ancak Aile Destek Programına katılan ve sosyal yardım almaya hak kazanan kişiler başvuru esnasında sundukları hesap üzerinden ödemelerini alabilirler.  

Banka hesabınız varsa ve başvuru esnasında banka bilgilerinizi kullandıysanız ödemeler banka hesabına yatar. Banka hesabının size ait olması gerekir. Başvuruda bulunan kişinin banka hesap bilgileri olması şarttır. Başvuru esnasında IBAN numaranızı girmediyseniz eğer banka bilgisi verilmediği için para tedarik edilmedi sorunu ile karşı karşıya kalırsınız. Bu yüzden şu adımları takip ediniz.  

  • İlk olarak e-devlet sistemini kullanarak hesabınıza giriş yapınız. 
  • Daha sonra arama kısmına şahıs ödemeleri yazın.  
  • Ardından karşınıza gelen seçeneğe tıklayın.  
  • Bu kısımdan banka hesap bilgilerinizi tanımlamanız gerekir.  
Sosyal Yardım Ödemeleri Başvurusu 

Sosyal Yardım Ödemeleri Başvurusu

Sosyal yardım ödemeleri için başvuruda bulunmak istiyorsanız birçok farklı seçenek vardır. Bu sosyal yardımlara başvurmak için Kaymakamlık, Belediye ve Sosyal Yardımlaşma Vakfına giderek fiziki olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ya da e-devlet sistemini kullanarak kısa bir sürede işlemlerinizi halledebilirsiniz. Sosyal yardım ödemeleri için başvuruda bulunmak için alttaki adımları takip ediniz; 

  • İlk olarak linkine tıklamanız gerekir. 
  • Ardından e-devlet sistemine girin ve üst kısımda yer alan Yeni Başvuru seçeneğine tıklayın. 
  • Karşınıza gelen başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekir. 

Başvurunuzu tamamladıktan sonra kısa bir süre içinde başvurunuz sonuçlanır. Başvurusu onaylanan kişiler ödemeleri ise o ay ödemeleri gerçekleştiği zaman alabilirler. Ödemeler ve başvuru için merak ettiklerinizi ve sorularınızı yorum kısmına yazarak bizlere ulaştırabilirsiniz. 

Tüm Öğrencilere 1611 TL Yardım Başvurusu – Nasıl Yapılır

Sed Yardımı Başvuru – SED Yardımı Sorgulama

Gelirim Evden Başvuru

5 Comments

  1. Ben sizden para yardımı istiyorum kiraciyim zor durumdayım iki kızım var okula gidiyor onlar için yardim ıstiyorum

  2. Benim çok ihtiyacım var kiracıyım çok ikiçocuğum var sizden ricam iki aydır dolabım boş ikiçocuğum çocuğum var yicek giyecek para yardımı çok ihtiyacım var

  3. Üç çocuğum var biri 6 ci sınıfa gidiyor biri 3 sınıfa biri 1 inci sınıfa başlıyor eşimden boşandım nafaka almıyorum kiraciyim çok zor durumdayim yardım talep ediyorum