Sosyal Yardım Parası Ne Zaman Bitecek – Aile Destek Ödemesi Ne Zaman Zamlı Yatacak?

Sosyal yardım parası ne zaman bitecek sorularının yanıtı birçok kişi tarafından merak ediliyor. Devlet tarafından sağlanan sosyal yardım parası hakkında merak edilenlerin hepsini yazımızda ele aldık.

Devlet dar gelire sahip olan vatandaşlar için sosyal yardım düzenler. Kira yardımı, erzak yardımı, elektrik yardımı, SED yardımı gibi birçok yardım kategorisi vardır. Yardım kategorisine göre sosyal yardım ödemelerinin belirli zamanı vardır. Ayrıca Aile Destek programından yararlanıyorsanız sosyal yardım ödemelerinizi en fazla 12 ay alabilirsiniz. 12 aylık ödemenin son ödemesi Temmuz ayı içerisinde gerçekleşecektir.

Genellikle sosyal yardım ödemeleri şu durumlarda kesilir;

  • Muhtaçlık halinin sona ermesi,
  • Eğitimin bitmesi,
  • Sağlık durumunun düzelmesi,
  • Başka bir kurumdan sosyal yardım alınması,

Yukarıdaki durumlar gerçekleştiği zaman sosyal yardım ödemesi alamazsınız. Eğer yukarıdaki durumlar gerçekleşmezse sosyal yardım ödemelerinizi süresiz alabilirsiniz.

Aile Destek Ödemesi Ne Zaman Zamlı Yatacak

Sosyal yardım parası ne zaman bitecek - aile destek ödemesi ne zaman zamlı yatacak?

Aile destek sosyal yardım programında dar gelirli ailelere 12 ay boyunca nakdi yardım yapılmaktadır. Hane içerisindeki gelire göre sosyal yardım parasının miktarı değişir. Aile destek programında 850 TL ile 1250 TL arasında dar gelirli ailelere ödeme yapılmaktadır.

Aile destek programında yapılan ödemelere zam yapılacağı konusunda herhangi resmi bir açıklama gelmemiştir. Bu program 12 ay süresinin Haziran ayında bitmesi bekleniyor. Temmuz ayında aile destek programındaki son ödemelerinizi alabilirsiniz.

Aile Sosyal Yardım Paraları Ne Zaman Yatacak Mayıs

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelire sahip vatandaşlar için aylık ödeme yapılmaktadır. Sosyal yardım başvurusu yapan kişilerin başvuruları kabul edildiği aydan itibaren sosyal yardım paraları ödenmeye başlar. Aylık ödemeler banka hesaplarına belirli tarihler arasında yatırılır. Aile sosyal yardımı alan kişiler genellikle ödemelerini her ayın 1 ile 10’u arasında alırlar. Mayıs ayı için ödemelerin Haziran ayının ilk 10 gününde vatandaşların hesabına yatırılması bekleniyor.

Konu hakkında merak ettiklerinizi, sorularınızı ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayınız.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥