Söz Masası Fiyatları – En Güzel Söz Masası Fikirleri

En önemli günlerinizden söz, nişan ve düğünlerinizde her şeyin en iyisi olmasını istersiniz. Söz masası fiyatları 2023 yılında ne kadar oldu ve masa modellerini sizler için ele aldık.

Hayatımızın en önemli günleri arasında söz, nişan, ve düğün vardır. En güzel ve en özel olması için çabalarız. Son zamanlarda söz için birçok kişi süslenmiş masaları tercih etmeye başladı. Özellikle evde söz yapacak kişiler için söz masaları tercih edilmektedir. Hem sade hem de gösterişli bir şekilde sözünüz olsun istiyorsanız kesinlikle tercih edebilirsiniz. Söz masa fiyatları bulunduğunuz şehire ve organizatör şirketlerine göre değişiklik gösterir.

  • Söz masa fiyatları 2023 yılında en düşük 1.000 TL’den başlamaktadır. Söz masası fiyatları en fazla ise 4.000 TL’den başlar hatta daha fazla ücret ödeyebilirsiniz.

Evde Söz Masası Hazırlama

Evde söz masası hazırlama

Söz yapmak isteyen kişiler genellikle ev dışında farklı mekanlarda yapmaya başladı. Çırağan Sarayı ya da büyük mekanlarda söz yapmayı istemeyen kişiler de vardır. Söz masası almak istemiyor evde kendiniz masayı hazırlamak istiyor olabilirsiniz. Eğer dışarda söz yapmayı düşünmüyorsanız evde kendiniz söz masası hazırlayabilirsiniz. Söz masanızın da olması gerekenler şu şekildedir;

  • Söz yüzüklerin yer aldığı tepsi,
  • Süslemeli ya da sade bir masa örtüsü,
  • Söz pastası dilerseniz kuru pasta, kuruyemiş gibi ikramlar,
  • Kadehler, mum ve kurumuş yapraklarla süslenmelidir.

Masanın süslenmesi tamamen siz kalmış bir durumdur. Dilerseniz sade bir masa tercih edebilirsiniz, dilerseniz gösterişli bir masa hazırlayabilirsiniz. Masa hazırlarken renk uyumlarına dikkat etmeniz de fayda var.

Evde söz masası hazırlama

Söz Masası Kiralama Fiyatları

Söz masası fiyatları - en güzel söz masası fikirleri

Söz masası kiralama fiyatları birçok etmene bağlı olarak değişkenlik gösterir. Eğer dışarda, evde söz masası kiralamak istiyorsanız ödemeniz gereken tutarlar 1.000 TL ile 4.000 TL arasında olacaktır. Masa süslemesi , arka fon ve masa süslemesi gibi seçeneklerin olmasına göre fiyat değişir. Genel olarak şirketlerin sunduğu fiyat listesi şu şekildedir;

  • Arka fon, nişan masası ve maket pasta istiyorsanız 1.000 TL ile 2.000 TL arasında fiyat,
  • Arka fon, nişan masası, söz pastası ve hediyeliklerin yer almasını istiyorsanız 2.000 TL ile 3.000 TL arasında fiyat,
  • Arka fon, nişan masası, söz pastası, hediyelik, ikramlar, sandalye süslenmesi ve fotoğraf çekimi olmasını isterseniz 3.000 TL hatta 3.000 TL’den daha fazla ücret ödemeniz gerekir.

Söz Masası Malzemeleri Listesi

Söz masası fiyatları - en güzel söz masası fikirleri

Söz masasında olması gereken genel malzemeleri sizler için araştırdık. Söz masası malzemelerine göre evde kendiniz masanızı oluşturmak istiyorsanız ödemeniz gereken ücretleri ve malzemeler için tablo oluşturduk. Gelin tabloyu inceleyelim.

Söz Masası Malzemeleri2023 Fiyat
Söz Yüzüğü Tepsisi500 TL – 1000 TL
Masa Örtüsü100 TL – 300 TL
Söz Pastası600 TL
İkramlıklar (Kuruyemiş, Kuru Pasta)500 TL
Kurumuş Çiçekler ve Mum200 TL

Evde Sade Nişan Masası

Söz masası fiyatları - en güzel söz masası fikirleri

Nişan masası daima özenle hazırlanmalıdır. Nişan masasını hazırlarken hangi konsepti canlandırmak istediğinizi iyice düşünmelisiniz. Masanızda yer alacak malzemeleri seçmeli ve alacağınız her ürün birbiriyle renk uyumuna sahip olmalıdır.

Sade bir nişan masası istiyorsanız ilk önce masa örtüsünü beyaz tercih etmelisiniz. Masanızı kurumuş ya da canlı çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Sade bir nişan masası istiyorsanız mum ve söz tepsisiyle masa düzenini oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu masaya özel gelin ve damadın isminin baş harfinin yer aldığı strafor malzemesi yaptırırsanız görüntü için daha iyi olacaktır.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥