Stranger Things: Hawkins Kasabasında Garip Şeyler Oluyor!

Stranger Things, ABD yapımı bilimkurgu, korku ve drama dizisidir. Stranger Things gençlik dizisi olsada her yaşta izlenecek bir dizidir.

Stranger Things yayınlandığı ilk günden bu yana büyük bir hayran kitlesi ile izleyicilerle buluşan bir Netflix yapımıdır. Dizinin Netflix üzerinde büyük bir izleyici kitlesi olması 4 sezondur devam etmesinin de ana nedenlerinden biri. Stranger Things izlemek isteyenler için dizinin 5 sezon süreceğini söylemekte fayda var. Stranger Things dizisi Netflix en çok izlenen diziler arasında yer aldı. Stranger Things severlerin ve izlemeyi düşünenlerin dizi hakkında merak edeceği birçok bilgiyi yazımızda derledik.

Stranger things: hawkins kasabasında garip şeyler oluyor!
Stranger things

Stranger Things Konusu Nedir?

Stranger Things konusu itibariyle 1980’li yılların başında Hawkins kasabasında yaşanan doğaüstü olayları konu almaktadır. Her şey kasabadaki garip olayların başlaması ile şekil alır. Kasabanın doğaüstü olaylar ile ilgilenen bir laboratuvar ekibi tarafından garip olayların içine çekilmesi tesadüf değildir.

Hawkins’in sandıklarından çok daha büyük bir doğaüstü gücü vardır. Çünkü kasabanın hemen altında başka bir dünya var. Tıpkı kasabanın aynısı gibi olan ancak fazlasıyla farklı görünen.

Her şey kasabada bir çocuğun kaybolması ile başlar. Çocuğu bulmak isteyen şerif ve çocuğun ailesi el ele vererek doğaüstü olayları ortaya çıkarmaya başlar. Bu olayların sandıklarından çok daha büyük etkileri olacaktır.

Stranger Things Kaç Sezon?

Stranger things: hawkins kasabasında garip şeyler oluyor!
Stranger things

Stranger Things 4. Sezonu yayınlanmış olan bir Netflix dizisidir. Dizinin ilk sezonundan bu yana 4 sezonu da çok büyük bir hayran kitlesi ile takip edilmiştir. Stranger Things 5. Sezonu ise henüz yayınlanmadı. Dizinin final sezonu olacağı açıklanırken 4 sezonda konu ve Stranger Things oyuncuları değişmemiştir.

Baş aşağı dünyanın gerçek dünyaya hakim olabilmek için yapabilecekleri sizi şaşırtabilir. Dizinin 5. Sezonunda Eleven güçlerini geri kazanmış olarak dönecekken baş aşağı dünya da sandığından daha tehlikeli bir hal almış olacak. 

Stranger Things 4. Sezon Ne Zaman?

Stranger Things 4. Sezonu yayınlandı. Dizinin son sezonu olacak olan final sezonunun yayınlanacağı tarih ise henüz bilinmiyor. Stranger Things 5 sezonu 2023 yılının sonuna doğru yayınlanması bekleniyor. Henüz net bir açıklama yapılmamakla birlikte dizinin son sezonu olacağı kesinleşti.

Stranger Things hayranlarının dizinin son sezonu olacağını duymaları üzerine fazlasıyla üzüldü. Ancak kasabada artık işlerin yoluna girmesi ve artık büyüyen el ve arkadaşlarının kendi yollarını çizmeleri için bu gerekiyordu.  El ve arkadaşlarının bir araya gelmesi sonrasında El’in kendi hayat hikayesini öğrenmesi tüm bu karmaşanın ortasında onun kimlik karmaşası da yaşamasına neden olacaktır.

Stranger Things İzleyici Yorumları

Stranger things: hawkins kasabasında garip şeyler oluyor!
Stranger things

Stranger Things izleyici yorumları ile oldukça sevilen bir dizidir. Öyle ki ilk çıktığı andan bu yana sürekli olarak takip edilen dizinin büyük bir hayran kitlesi de var. Dizinin oyuncularının dizi ile birlikte büyüdüğünü de söylesek yanlış olmaz. Millie Brown’un kazandığı ünden bahsetmiyoruz bile. İşte Stranger Things izleyici yorumları;

  • İzlerken tüylerim diken diken oldu. Yeni sezonların gelmesi çok zaman alıyor gerçekten. Bekle bekle içimiz çıktı.
  • Dizi bir harika. Hemen bitirdim ilk sezonu. Keşke hemen yeni sezon gelse derken fark ettim ki yayınlanan bir sürü sezonu varmış. Hadi bakalım.
  • Dizinin konusu biraz doğaüstü evet ama işleniş şekli, dostluk benzeri insani duyguların ön plana çıkarılması çok güzel.
  • 4 sezonu da koşarak izledim resmen. Çok eğlenceli ve tahmin edilemez bir dizi. Karakterlerin büyüdüğüne kendi gözlerim ile şahit oldum.
  • Başlarda konu biraz yavaş gelmişti ama sonraları sarmaya başladı. Dizinin konusunu pek anlatmadan doğaüstü şeyler olduğunu söylemek yeterli diye düşünüyorum. Bir kasabadan çıkan felaket dünyayı yok edebilir.
  • Normal insanların sahip olduğundan daha fazlasına sahip olan bir kızın öyküsü anlatılıyor. Konuyu sevdim. Aile ve bağ kurmanın ne kadar önemli olduğunu da bir kez daha gördüm. Dizi çok seri ilerliyor. Yeni sezonların gelmesini bekleyerek ömrümü çürüteceğim gibi görünüyor.

SSS

Stranger Things 1 sezon ne anlatıyor?

Stranger Things 1.sezon kasabada yaşanan garip olaylar ile birlikte ortaya çıkan küçük bir kızın öyküsünü işlemektedir. Öyle ki bu kız kasabanın değil tüm dünyanın kaderini değiştirecek güce sahiptir. Baş aşağı dünya ile gerçek dünya arasındaki yarıkların kapatılması gerekiyor!

Stranger Things deki 11 kaç yaşında?

Stranger Things dizisindeki 11 karakterine hayat veren Millie Brown 19 yaşındadır. Kendisi 19 Şubat 2004 doğumludur.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr