Sunta fiyatları ne kadar, güncel olarak bilgilendiriyoruz. Su geçirmez sunta fiyatları ve en ucuz ham sunta fiyatlarını gelin birlikte inceleyelim.

Sunta fiyatları 2023 yılında yükselişe geçti. Mobilya yapımında yoğun şekilde kullanılan bir malzeme olduğu için fiyatları sıklıkla araştırılıyor. Bu noktada genel olarak 2023 yılında sunulan en güncel sunta fiyatları şu şekildedir;

En Ucuz Ham Sunta Fiyatları

En ucuz ham sunta fiyatları oldukça fazla araştırılmaktadır. Genel olarak ev tadilat işlerinde kullanmak için tercih edilen en ucuz ham sunta fiyatları şu şekildedir.

 • 210 x 280 Ham Sunta Fiyatı 8 mm; 82,10 TL
 • 210 x 280 Ham Sunta Fiyatı 18 mm; 144,10 TL
 • 183 x 366 Ham Sunta Fiyatı 18 mm; 162,10 TL
 • 210 x 280 Kapaklık Ham Sunta Fiyatı; 124,10 TL
 • 183 x 366 Kapaklık Ham Sunta Fiyatı; 142,10 TL
 • 210 x 280 Kapak Mdf Ham Sunta Fiyatı; 182,10 TL
 • 183 x 366 Kapak Mdf Ham Sunta Fiyatı; 210,10 TL

Su Geçirmez Sunta Fiyatları

Su geçirmez sunta fiyatları, genel olarak 2023 yılında sunulan sunta malzemelerin plaka başı fiyatları tablodaki gibi yansıyor. Neredeyse tüm satıcılarda fiyatların benzerlik gösterdiğini söylemek mümkündür. Ancak toptan ve yüklü sunta alımlarında firmalar çeşitli iskonto uygulayabiliyor.


Daha fazla ilgili içerik;


Beyaz Sunta Plaka Fiyatları

Sunta Fiyatları Güncel
Sunta Fiyatları Güncel
 • Tek Taraf Beyaz Renkli Sunta Fiyatı 8 mm; 175,00 TL
 • Tek Taraf Desenli Sunta Fiyatı 8 mm; 222,00 TL
 • Çift Taraf Renkli Sunta Fiyatı 8 mm; 215,00 TL
 • Tek Taraf Beyaz Renkli Sunta Fiyatı 18 mm; 200,00 TL
 • Tek Taraf Desenli Sunta Fiyatı 18 mm; 336,00 TL
 • Çift Taraf Renkli Sunta Fiyatı 18 mm; 157,00 TL

Beyaz sunta plaka fiyatları güncel olarak değişkenlik göstermeye devam ediyor. En yalın tanımıyla sunta ağaç ve ağaç malzemelerinden elde edilen liflerin tutkal ile karıştırılması s onucu ile elde edilen bir üründür. Ham sunta, kapaklık ham sunta ve kapak MDF ham sunta gibi sunta çeşitlerinin fiyatları kendi aralarında farklılık göstermektedir.

Son yıllarda inşaat malzemelerine gelen zamlardan sonra beyaz sunta plaka fiyatları da bundan etkilendi ve artışa geçti. Şu an da en uygun beyaz sunta plaka fiyatları 170 TL olarak tabloda verdiğimiz gibi yansıyor. Ancak yüklü toptan alımlarınızda daha cazip fiyat seçenekleri sunan firmalar da olabilir. Bu sizin iskontolu fiyat üzerinden anlaşmanıza ve satıcı firmanın inisiyatifine göre değişir.

Sunta Fiyatları 2023

Sunta fiyatları 2023 yılında piyasaya zamlı bir şekilde yansıyor. Kapak mdf ham suntanın fiyatı 200 TL’den, kapaklık ham suntanın fiyatı 140 TL’den başlıyor. Bu fiyatlar satıcıya ve suntanın kalitesine göre de değişiyor. Bu noktada uzun süredir alım yaptığınız anlaşmalı bir sunta satıcısı varsa fiyatlar daha makul seviyelerde yansıyabilir. Nitekim piyasada sunulan genel fiyat aralığı içeriğimiz boyunca yer verdiğimiz fiyatlar olarak yansıyor.

Sunta mı daha iyi MDF mi?

Sunta ve MDF ağaç çeşitlerinden elde edilen mobilya malzemeleridir. MDF malzemesi sunta malzemesine kıyasla daha yoğun ağaç parçacığı içerir. Bu noktada MDF sunta malzemesine göre darbelere ve diğer dış etkenlere karşı daha dayanıklıdır. Genel olarak MDF malzemesinin suntadan çok daha kaliteli ve avantajlı olduğunu söylemek mümkündür.

En kaliteli mobilya malzemesi hangisi?

Mobilyaların yapıldığı en iyi malzeme seçenekleri MDF ve SUMTALAM olarak dikkat çeker. Kaliteli yatak odası, koltuk takımı ya da mutfak mobilyalarının tamamında genelde bu ham malzeme türleri tercih ediliyor. Çünkü bu malzemeler diğer ham mobilya malzemelerine kıyasla daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

1 Comment

 1. Mutfağıma suntadan mobilya yaptırmak istiyorum ama kalitesine güvenmiyorum. Sanki sunta olunca daha basit ve kalitesiz bir görüntü olacağını düşünüyorum. Suntadan mobilya yaptıran var mı