Kereste Fiyatları 2022 – Kereste M3 Fiyatı

Kereste Fiyatları 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Kavak kereste fiyatları ve çatı kereste fiyatları işte detaylar.

Zira, sunta ve kağıdın ana maddesi konumunda bulunan kerestenin fiyatları Doları takip ederken girmiş olduğumuz yeni yılda sürekli iniş çıkışlarda görülmekte. İnşaat sekterönde demir, beton ne kadar değerli ve gerekli ise demir ve betonun kullanılması alanını hazırlayan kereste daha değerlidir. 2022 Kereste fiyatları güncel olarak aşağıda belirtilmiştir.

Kavak Kereste Fiyatları

Kavak kereste fiyatları diğer kereste türlerine göre daha düşük fiyatlarla satışa çıkarılmaktadır. Kavak ağacı, kolay yetiştirilmesinden ve hızlı büyümesinden dolayı ülkemizin farklı bölgelerinde yer almaktadır. Ceviz keresteye kıyasla kullanım alanı daha geniştir. Kavak kereste fiyatlarının m3 850 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır. Satın alınan miktara göre fiyatında düşüş yaşanabilir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kullanımı tavsiye edilen kereste türü kavaktır.

5×15 Kereste Fiyatları

 • 5×15 Kereste Fiyatları kereste türüne göre değişiklik gösterebilir. 5×15 ölçüsüne sahip kereste türleri arasında en çok sibirya çam kereste ve karaçam kereste bulunmaktadır.
 • 5×15 Sibirya çam silinmiş kerestenin m3 5.500 TL’den satılmaktadır. 5×15 özel boyutlu kereste türü olduğu için fiyatlar üreticilere göre değişiklik gösterebilir. Yüksek miktarlı alımlarda fiyatlar 3.500 TL’ye kadar düşmektedir.
 • 5×15 karaçam silinmiş kereste fiyatları ise daha uygundur. Silinmiş hava kurusu kereste adet fiyatları 116 TL’den başlamaktadır. Lakin, kereste üzerinde budak ve yeşillikler bulunabilir.

Kepçe Operatörü Nasıl Olunur – Kepçe Operatörü Maaşı

50 Kg Çimento Fiyatı

5X10 KERESTE FİYATLARI
5X10 KERESTE FİYATLARI

5×10 Kereste Fiyatları

 •  5×10 kereste fiyatları da benzer özelliklere sahip bulunmaktadır. Özel boyutlu kereste türü içerisinde yer almaktadır.
 • 5×10 ukranya çam silinmiş kerestesinin metreküpü 2.350 TL’den satılmaktadır.  5×10 sibirya çamı ise daha kaliteli olduğu için metreküp fiyatı 3.050 TL ve üzeri fiyatlarla satışa çıkarılmaktadır.
 • 5×10 inşaatlık kereste ise Ukrayna ve Sibirya çam kerestelerinden farklı fiyatlara sahiptir. İnşaat yapımında kullanılacağı için yüksek miktarlarda satışı gerçekleştirilir. Metreküpü 2.350 – 3.050 TL arasında değişen fiyatlarla satılmaktadır.

Çatı Kereste Fiyatları

 • Çatı kereste fiyatları kereste türüne göre değişiklik gösterebilir. Yağlı yapısı nedeniyle uzun süreli kullanımlarda kızılçam ve karaçam kereste tavsiye edilmektedir. Çatı yapımında özel boyutlu keresteler kullanıldığı için m3 fiyatlarında değişiklik olabilir.
 • 5×10 çatı kereste fiyatları metreküp olarak 2.900 TL’den satılmaktadır. Adet olarak hesaplandığında 50 TL’ye tekabül etmektedir.

10×10 Kereste Fiyatları Koçtaş

 • 10×10 Kereste fiyatları Koçtaş için adet üzerinden hesaplanmaktadır. Kereste alımlarında m3 ve m2 hesabı yapılır.
 • Örneğin m3 2.300 TL olan 10×10  kerestenin adeti 89 TL’ye gelmektedir. 4,6 ve 12’li paketler halinde satın alınırsa fiyat indirimi uygulanır. Ortalama fiyatlar 120 ila 169 TL arasında değişim göstermektedir.

1 m3 Kereste Fiyatı

 • 1 m3 kereste fiyatı Nisan 2021 tarihinde en yüksek seviyesine ulaştı. 1 m3 500 Dolar üzerinden satışa çıkarıldı. Son dönemde ise fiyatlarda düşüş gözlemlendi. İnşaat kerestesi ve silinmiş kereste fiyatları arasında fark bulunuyor.
 • Ekim ayı rakamlarına göre inşaat kerestesinin metreküpü 1.290 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkarıldı. Silinmiş kereste fiyatları ise 2.800 TL’den başlıyor.
 • 2022 Yılında güncel fiyat ise silinmiş kereste metreküpü 2.350 TL’dir.

Tahta fiyatları

Tahta fiyatları keresteye oranla daha uygundur. Adet halinde alınabileceği gibi farklı paketler halinde de satışa çıkarılmaktadır. Kereste işlendiği için fiyatı artmaktadır. Tahta ise işlenmemiş ve kaba bir dokuya sahiptir.

Kiraz, ıhlamur, kayın ve ceviz gibi farklı ağaçlardan üretilen tahtalar bulunmaktadır. Tahta fiyatları adet başında 4 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

İnşaat Demir Fiyatları

Güncel Demir Fiyatları

googlehaberler