Turkcell Superbox iptal bedeli 2024 için en yakınınızda bulunan Turkcell bayiisine giderek başvuruda bulunabilir veya 532 veya 0532 532 00 00 numarasından müşteri hizmetlerine de ulaşarak üyeliğinizi iptal etmek adına başvuruda bulunabilirsiniz.

Cayma bedeli ödenmeden üyelik iptalinin son derece zor olduğu söylenebilir. Bunun nedeni de abonelik başlangıcında imzalanan sözleşmede yer alan cayma bedeli ödemeyi kabul maddesinden kaynaklanıyor.

Cayma bedeli ödemesini kabul etmediğinizde ise son ödeme tarihi sonrası birkaç ay geçmesi itibari ile mahkeme açılması söz konusu olabiliyor. Ancak mahkemeye verilmeden önce bu borcu taksitle de ödeme imkanı size sunulmaktadır.

Mahkeme açıldığı takdirde hem mahkeme hem de dava masrafları da tarafınızdan ödeniyor. İcra olduğu takdirde toplam bedel taksitle ödenebilmektedir.

Superbox Taahhüt Sorgulama

Müşteriler, sözleşmeyle 12 aylık veya 24 aylık bir kullanım taahhüt ettiğine dair söz verirler. Aynı zamanda da mevcut kampanyalardan yararlanmak için bir sözleşme imzalamalıdırlar. Sözleşmesini iptal etmek isteyen ve sözleşmenin süresi dolmadan Superbox aboneliğini sonlandırmak isteyen müşterilerin bir para çekme ücreti ödemeleri gerekir.

Superbox taahhüt sorgulama işlemlerini müşteri hizmetlerini arayarak veya Turkcell satış bayilerine giderek sorgulatabilir, ne kadar süre kullanım hakkınızın kaldığını öğrenebilirsiniz.

Superonline Cayma Bedeli Ödemeden İptal

Superonline cayma bedeli ödemeden iptal işlemi, yalnızca tek bir sebep gösterilerek ve herhangi bir ödeme yapılmadan gerçekleştirilebilir.

İşyerinizde kullanıyorsanız ve güvenlik kamerası veya POS cihazı kullanıyorsanız, statik IP olmadığını, ancak abonelik işlemlerinde statik IP olduğu bilgisinin verildiğini belirtmeniz halinde cayma bedeli ödemeden iptal edebilirsiniz.

Böyle bir durumda karşı taraf suçlu olduğu için abonelik işlemleri sözleşme bitmeden sonlandırılabilir. Bu nedenle işyeriniz yoksa, maalesef herhangi bir şekilde iptal ettirebilme durumu söz konusu değildir.


Daha fazla ilgili içerik;


Superbox Cayma Bedeli Hesaplama

Superbox cayma bedeli hesaplama konusunda hem müşteri hizmetlerinden hem de bayilerden bilgi alabilmeniz mümkündür.

Ancak sözleşme bitmeden iptal ettirmek istiyorsanız cayma bedelinin de hesaba katılması gerektiği unutulmamalıdır.

Cayma bedelinin hesaplanmasında etkili olan etmenler ise:

  • Kurulum ücreti
  • Hediye internet ücreti
  • Devlete ödenmesi gerekli olan vergiler
  • Abonelik süresince faydalanılan indirimler ile normal paket ücreti arasında fark gibi etkenler etkilidir.

Aynı zamanda abonelik süresince yararlanılan indirim, kampanya vb. kazanımlara göre cayma bedeli ücreti değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle ortalama bir fiyat verebilme durumu söz konusu değildir.

3 Comments

  1. Buradan anlatayım iptal etmek için 0532 532 00 00 telefon numarasını ara istemiyorum üyelik de bu kadar.

  2. Oda senin sorunun valla ablacım adamlar iki cümleyle anlatmış zaten. nasıl bir basitleştirilmiş cümle bekliyorsun acaba ben aktarayım sana hemen. Ya da bu yorum uzun oldu bekle.

  3. Nimet aksoy on

    Bu kadar yazıyı okuyacak sabır ve anlayacak zeka olsa keşkem ama yok naparsın. Keşke anlaşılır bir biçimde yazsaydınız . 2 yada 5 cümleyle

Leave A Reply