Superonline iptal dilekçesi nasıl yazılır, dilekçe nereye teslim edilir ve benzeri soruların yanıtları sıklıkla merak ediliyor. Superonline bildiğiniz üzere Turkcell’in verdiği internet hizmetidir. Superonline kullanıcıları çeşitli nedenlerden dolayı aboneliklerini iptal etmek isteyebilirler.

Normalde müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek ya da e-devlet üzerinden abonelik fesih işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Ancak Superonline abonelik iptalini faks yolu ile yapmak istiyorsanız dilekçe hazırlamanız gerekiyor. Dilekçenin detayları ve iptal süreci ise şu şekilde ilerliyor;

Superonline Bireysel Örnek Abonelik İptal Dilekçesi

Tarih …/…/….

İptal Talebi Nedeni:

Müşteri Ad- Soyad / Şirket Ünvanı:

Müşteri Numarası: İ

İrtibat Telefonu:

Yararlanmakta olduğum Superonline Bireysel internet aboneliğini hizmetimi sonlandırmak istediğimi beyan ederim.

Dilekçenizi yukarıda belirtilen şablon gibi hazırladıktan sonra faks yolu ile gönderim sağlayabilirsiniz. Fesih dilekçenizi göndereceğiniz Superonline faks numarası ise 0850 502 61 49’dir.

Superonline İptal Dilekçesi

Superonline Abonelik İptali E-devlet

Superonline abonelik iptali e-devlet üzerinden kolayca yapılabilir. Bildiğiniz üzere e-devlet artık tüm kurum ve kuruluşlarda var olan aboneliklerinizin fesih işlemlerini de yapmanızı sağlıyor. E-devlet şifreniz ile giriş yaparak Superonline abonelik fesih işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar ve detayları ise şu şekildedir;

 • E-devlet şifreniz ile giriş sağlayın.
 • Ardından arana sayfası kısmına Turkcell Superonline yazın.
 • Açılan ekrandan abonelik fesih işlemi alanına tıklayarak devam edin.
 • Sizden talep edilen tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde girin.
 • Son adımda ise fesih işleminizi onaylayın.

Bu adımları takip etmeniz halinde kısa süre içerisinde aboneliğinizin talebimiz doğrultusunda iptal edildiğine ilişkin bilgilendirme maili ya da SMS’i alabilirsiniz.

Superonline Altyapı Olmadığı İçin İptal Dilekçesi

Superonline altyapı olmadığı için iptal dilekçesi yazarak talebinizi iletebilirsiniz. Bazı bölgelerde hala Superonline internet alt yapısı mevcut olmayabilir. Bu bölgelerde alt yapı olmadığı için Superonline ya da farklı internet sağlayıcı firmalarından internet hizmeti almanız mümkün olmayacaktır. Bu noktada altyapı talebinizi iletmek üzere dilekçe yazabilirsiniz. Turkcell Superonline de Türk Telekom altyapısını kullandığı için internet altyapısı talep dilekçenizi yazarak Türk Telekom müdürlüklerine teslim edebilirsiniz.

Superonline Abonelik İptali Kaç Gün Sürer?

Superonline abonelik iptali kaç gün sürer, hemen iptal olur mu soruları sıklıkla merak ediliyor. Superonline abonelik iptal işlemlerinizi birden fazla yol ile yapabilirsiniz. Abonelik iptalini sağlamak için başvurabileceğiniz yolları sıralamak gerekirse de;

 • Faks yolu ile iptal dilekçesi gönderme
 • E-devlet üzerinden Superonline abonelik fesih işlemi
 • Superonline müşteri hizmetleri üzerinden abonelik iptali

Bu yöntemlerden herhangi birini kullanarak abonelik iptali talebinizi yapın. Talebinizi oluşturup işlemlerinizi tamamladıktan sonra en geç 1 hafta içerisinde Superonline müşteri hizmetleri tarafından aranırsınız. Bu aramada son adım olarak sesli onayınız da alındıktan sonra aboneliğiniz tamamen iptal edilir.

Superonline Abonelik İptali İçin Gerekli Belgeler

Superonline İptal Dilekçesi

Superonline abonelik iptali için gerekli belgeler nelerdir ve nereye teslim edilir gibi sorular sıkça merak ediliyor. Superonline abonelikleri bireysel ya da kurumsal olabilir. Bireysel aboneliklerin İptalinde sadece iptal dilekçesini yazarak ibraz etmeniz yeterli olacaktır. Nitekim kurumsal Superonline aboneliklerinizi iptal etmek için ihtiyacınız olacak belgeler şunlardır;

 • Şahıs şirketiyseniz imzalı iptal dilekçesi
 • Müşteri fotokopisi
 • Kurumsal şirketler için yetkilinin kimlik fotokopisi
 • Yetkilinin imza sirküsü
 • Yetkiliye ait kaşe ve imzalı iptal dilekçesi

Tüm bu belgeleri ibraz ederek kurumsal Superonline aboneliklerinizi kolay ve hızlı bir şekilde iptal edebilirsiniz. İptal işlemleri için e-devlet, müşteri hizmetleri ya da faks numarası seçeneklerinden herhangi birini kullanabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;

Superonline internet aboneliği nasıl iptal edilir?

Turkcell Superonline müşteri hizmetlerini arayarak
Turkcell Superonline bayilerini ziyaret ederek
e-Devlet üzerinden

Turkcell Superonline iptal dilekçesi nereye verilir?

Turkcell Superonline Genel Müdürlüğü
Adres: Eskişehir Yolu 1. Cadde, No: 12, 06800, Çankaya/ANKARA

Turkcell Superonline nasıl kapatabilirim?

Turkcell Superonline aboneliğinizi iptal ettikten sonra, modem ve kablo gibi cihazları Turkcell Superonline bayilerine iade etmeniz gerekir. Cihazları iade etmezseniz, cihaz bedelini ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Superonline iptal bedeli ne kadar?

Superonline iptal bedeli, abonelik sözleşmenizde belirtilen cayma bedelidir. Cayma bedeli, aboneliğinizi iptal ettiğiniz tarihe kadar ödediğiniz tüm ücretlerin %25’i kadardır.