Süresi Dolan Kredi Kartı Yenileme Garanti – Kart İste

Süresi dolan kredi kartı yenileme Garanti bankası hakkında bilgilendiriyoruz. Garanti bankası kredi kartı sorgulama ve Garanti bankası teminatlı kredi kartını birlikte inceleyelim.

Süresi dolan kredi kartı yenileme Garanti bankası için de kolayca yapılabilen bir işlemdir. Kredi kartlarının ve diğer banka kartlarının da ortak bir özelliği son kullanma tarihi olmasıdır. Kartların son kullanma tarihi sonrasında kullanılması mümkün olmadığından yenilenmeleri gerekir.

Süresi dolan Garanti bankasına ait kredi kartının yenilenmesi için talepte bulunmanız gerekir. Talep sonrasında işlemlerin devam etmesi süreci ile birlikte yenileme başvurusu onaylanır. Onaylanma sonrasında kartın belirtilen adrese gönderilmesi ile kart yenileme işlemi tamamlanır.

Garanti bankasına ait kredi kartınızın süresinin dolması sonrasında kartınızı yenilemek için kart yenileme başvurusunu müşteri hizmetleri kanalı ya da Garanti şubelerine giderek yapmanız gerekir. Yazımızın devamında Garanti kart yenileme başvurusu yapmanın adım adım yollarını inceleyebilirsiniz. 

Garanti Kart Yenileme Başvurusu

Garanti kart yenileme başvurusu iki temel yol ile yapılabilmektedir. Garanti bankasına ait şubelere mesai saatleri içerisinde giderek talepte bulunabilirsiniz. Bu durumda ilgili işlemleri sizin için banka personeli gerçekleştirecektir.

Bankaya gitmek istemezseniz kolay ve hızlı bir şekilde kart yenileme başvurusunu müşteri hizmetleri üzerinden de yapabilirsiniz. Aşağıda yer alan adımları takip ederek müşteri hizmetleri üzerinden yenileme başvurusu yapmanız mümkün. Yenileme ile birlikte gönderilen kartın tahmini adresinize ulaşma süresi yaklaşık 3 iş günüdür.

  • Garanti müşteri hizmetleri iletişim numarası olan 444 0 333 arayın.
  • Sizden seçim yapmanız istenecektir. 0 tuşuna basın.
  • Sizinle görüşen çağrı merkezi personeline doğrudan kartınızın son kullanma tarihinin dolduğunu ve kart yenileme yapmak istediğinizi dile getirin.
  • Müşteri temsilcisi sizden bazı bilgiler talep edecektir. Bu bilgiler güvenlik amaçlı talep edilmektedir.
  • Güvenlik adımı tamamlandıktan sonra sizden kayıtlı olan adresiniz ile ilgili teyit talep edilecektir. Teyit işlemi tamamlandıktan sonra kart yenileme başvurunuz sonuçlanmış olacaktır.
  • Yeni kartınız belirttiğiniz adrese 3 iş günü içerisinde teslim edilecektir. Kart teslim edilme sürecinde SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.

Garanti Kredi Kartı Kapatma Ücreti

Garanti kredi kartı kapatma ücreti

Garanti kredi kartı kapatma ücreti 2023 yılında mevcut değildir. Garanti bankası müşterisi iseniz kredi kartınızı kapatmanız için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Bu noktada kart kapatma ile iptal ettirme arasındaki farkı bilmeniz gerekir.

Kart kapatmak kartı bir süreliğine dondurmak anlamına gelmektedir. Kartı iptal etmek ise kartın tamamen sistemden silinmesi anlamına gelir. Kartınızı tamamen kapatmak için silinmesini talep etmeniz gerekir.

Garanti kredi  kartınızın kapatılması için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Kartınızın iptal edilmesi talebini gerçekleştirdikten sonra kartınız kapatılacaktır.


Daha fazla ilgili içerik;


Garanti Kredi Kartı Kaç Günde Kapanır

Garanti kredi kartı kapanma süreci talebin değerlendirilmesine bağlı olarak en fazla 14 gün içerisinde sonlanmaktadır. Kartınızı kapattırdıktan sonra kartınızda daha önceden yaptığınız taksitli alışverişlerin borcunu ödemeye devam edebilirsiniz. Bu nedenle kredi kartınızı kapatmak için borcunun tamamen bitmiş olması gerekmez.

Garanti kredi kartının kapanması için yaptığınız başvurunun mevcut bir kart borcu olması nedeni ile iptal edilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Ayrıca kartınızı kapattırdıktan sonra da kartınızın kapatılması sürecine bağlı olarak mevcut borcunuzu birden ödemeniz de talep edilmez. Daha önce yaptığınız taksitlendirme süreçlerine bağlı olarak aynı şekilde ödeme yapmaya devam edebilirsiniz. 

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥