Garanti kartın son kullanma tarihi nerede yazar ve Garanti kart CVV nerede yazar, bilgilendiriyoruz. Kredi kartı son kullanma tarihi nerede yazar, birlikte inceleyelim.

Garanti kartın son kullanma tarihi nerede yazar, Garanti kartın son kullanma tarihi kartın ön yüzünde yer alan kart numarasının hemen altında yazar. Ay/yıl şeklinde kredi kartı numarasının alt sağ kısmında yazan son kullanma tarihinde her iki bölüm de iki hanelidir. 01/24 benzeri bir son kullanma tarihi yazısı göreceksiniz. Bu örnek ibare 2024 yılı Ocak ayı anlamına gelmektedir.

Garanti banka kartlarının CVV kodu, imza bölümü ve kart numarası yerlerini yazımızın devamında inceleyebilirsiniz. Kartınızı düzgün bir şekilde kullanmak için alışveriş sırasında gerekli olabilen tüm ibarelerin yerlerini bilmenizde fayda var.

Garanti Kart CVV Nerede Yazar

Garanti Kart CVV Nerede Yazar

Garanti kart CVV nerede yazar, öğrenmek için kartınıza bakmanız yeterlidir. Kartınızın arka yüzünde yer alan CVV kodu 3 hanelidir. Bu kod kart güvenlik kodu olup her karta özel olarak belirlenmektedir. Kartınızın güvenlik kodunu alışveriş dışında paylaşmamaya özen göstermelisiniz.

Garanti CVV kodunu öğrenmek için mevcut kartınızın arka yüzünde yer alan 012 benzeri bir 3 haneli yazı aramalısınız. Bu rakamlardan oluşan bölüm CVV kodudur.


Daha fazla ilgili içerik;


Garanti Kart Numarası Nerede Yazar

Garanti kart numarası kartın ön yüzünde yazmaktadır. Sırası ile kart numarası, son kullanma tarihi ve kart sahibinin adı soyadı yazan Garanti kartlarını çeşitli amaçlar ile kullanabilirsiniz.

Garanti kartları kredi kartı, banka kartı gibi farklı amaçlar ile kullanılabilmektedir. Kartınızın kullanım alanı kapsamında online alışveriş benzeri nedenler ile kart numarasına ihtiyacınız olabilir. Kart numarasına ihtiyacınız olduğunda kartınızın ön yüzündeki 16 haneli rakamı bulmalısınız. Bu rakamların her biri bir araya geldiğinde kart numaranızı oluşturur. Bir örnek vermek gerekirse Garanti kartın ön yüzü;

  • 0000 0000 0000 0000 (Garanti Kart Numarası)
  • 00/00 (Garanti kart son kullanma tarihi)
  • Aaaaa aaaa (Garanti kart sahibi ad, soyadı)

Garanti Kartı İmza Bölümü Nerede

Garanti kartı imza bölümü kartın arka kısmında yer alır. Garanti kartınızın imza bölümünü doldurarak aslında kartınızı korursunuz. Kartın çalınması ya da kaybolması benzeri durumlarda kart güvenliğinin sağlanması için kart sahibinin imzasının kart üzerinde bulunması gerekmektedir.

İnsanların banka ve kredi kartlarını kullanırken sık unuttukları bir uygulama da kartın arka bölümünde yer alan imza kısmının doldurulmamasıdır. Bu durum beraberinde kart sahibinin kartının çalınması halinde zor bir duruma girmesine de neden olabilmektedir.